MSW ogłasza przetarg na telefony. Wygra iPhone 5

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozpisało przetarg na 110 nowych telefonów dla pracowników. Z analizy warunków zamówienia wynika, że szanse ma tylko najnowszy iPhone 5 - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Jak czytamy w "DGP", dokumentacja, która pojawiła się na stronach biuletynu zamówień publicznych, bardzo precyzyjnie opisuje wymagania wobec nowego telefonu dla pracowników.

Musi on działać na systemie operacyjnym iOS w wersji 6 lub wyższej. Ten zapis automatycznie ogranicza wybór do produktów Apple'a. Kolejne punkty specyfikacji istotnych warunków zamówienia konkurencję ograniczają jeszcze bardziej. Otóż zgodnie z żądaniem telefon nie może ważyć powyżej 115 gramów, a to oznacza, że w grę wchodzi jedynie najnowszy model - iPhone 5.

Centralny Ośrodek Informatyki MSW, który odpowiada za przetarg, zapewnia "DGP", że resort nie wyda dużych pieniędzy na nowy aparat, gdyż "kupi je z abonamentem, a to znacznie obniża cenę".

Cały tekst w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!