Ziobro stawia warunki sejmowej komisji. "Głupio robi"

Zbigniew Ziobro po raz kolejny zapowiedział, że nie zamierza stawić się przed komisją odpowiedzialności konstytucyjnej. - Sympatii opinii publicznej tym nie zyska - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Tomasz Machała. - Moim zdaniem Ziobro robi głupio - skwitował Dominik Zdort.
Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski, nie zamierza stawić się w tym tygodniu przed komisją odpowiedzialności konstytucyjnej. Tłumaczy, że uczyni to dopiero, gdy obrady będą jawne. Choć zamknięcie posiedzeń komisji poparli m.in. posłowie PiS.

- Ziobro ma obowiązek stawić się przed komisją i odpowiedzieć na kilka pytań - powiedział w Poranku Radia TOK FM Tomasz Machała. - A jeśli nie, to jakieś konsekwencje powinny być wobec niego wyciągnięte - tłumaczył naczelny natemat.pl. Machała podkreślał, że niejawne obrady w komisjach, które zajmują się sprawami istotnymi dla bezpieczeństwa państwa czy w jakiś sposób tajnymi, nie są niczym nadzwyczajnym. - Sympatii opinii publicznej tym nie zyska - ocenił dziennikarz.

"Moim zdaniem Ziobro robi głupio"

- Sprawa jest kwestią stricte polityczną - ocenił Dominik Zdort z "Rzeczpospolitej". - Z jednej strony wyciąga się ją po to, żeby postraszyć IV RP, z drugiej Ziobro rzeczywiście poszukuje forum publicznego, gdzie chciałby pokazać się i promować swoją partię - zaznaczył publicysta. Zdort stwierdził też, że Ziobro jeszcze niedawno budował swój wizerunek szeryfa na wzywaniu do przestrzegania prawa, a dziś celowo je ignoruje. - Moim zdaniem Ziobro robi głupio - skwitował publicysta.

Machała zgodził się, że sprawa ma wymiar przede wszystkim polityczny. - Wola Platformy, żeby wyjaśnić tę sprawę, jest wprost proporcjonalna do poparcia dla PiS. Timing tych procedur jest skorelowany z timingiem politycznym. Jestem pewny, że ta komisja ustali rzeczy szokujące i dlatego przedłużenie jej prac będzie musiało być zdaniem PO dokonane - powiedział szef natemat.pl.

Więcej o:
Komentarze (8)
Ziobro stawia warunki sejmowej komisji. "Głupio robi"
Zaloguj się
 • lehoo

  Oceniono 1 raz 1

  Wcześniej czy później, bekniesz, Ziobro za Blidę. Boże młyny mielą wolno, ale starannie.

 • szmul.bender

  0

  Ziobro - nawet jak się pogniewasz na Sejm to nie staniesz się połówką tylko pozostaniesz zerem.

 • orion57

  Oceniono 16 razy 16

  Jest ustawa o ochronie języka polskiego. Sam nie jestem "geniuszem" ale na Boga czy to słowo (Timing)nie ma odpowiednika w polskim języku?
  Co do Ziobry dzięki niemu i J.Kaczyńskiemu i ich decyzji (aresztowanie lekarza) zginęło w Polsce sporo osób. Czy oni sądzą że ludzie zapomną? wielu tak ale ludzie bez sklerozy pamiętają. Panie Ziobro mężczyzną się staje nie dlatego,ze się takim urodziło, czyny i honor to kształtuje mężczyznę. Ma Pan sporo czasu by się tego nauczyć.

 • kasia481

  Oceniono 22 razy 22

  Ziobro to gó...arz a nie mężczyzna.
  Nigdy nie zapomnę jak się "wzruszył-rozpłakał" kiedy Prezes łaskawie do niego przemówił.

 • dziadekjam

  Oceniono 21 razy 19

  "Ziobro jeszcze niedawno budował swój wizerunek szeryfa na wzywaniu do przestrzegania prawa, a dziś celowo je ignoruje".
  ================================================================
  Co innego nawoływać innych do przestrzegania MOJEGO PRAWA, a co innego samemu przestrzegać CZYJEŚ PRAWO. Tak jest panie ZZ - zero Ziobro? Kali już dawno do tego doszedł.

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 20

  Ziobro to tchórz i zrobi wszystko żeby tylko uniknąć odpowiedzialności za swoje niecne uczynki tak samo jak jego były szef Jaruś

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX