Komentarze (347)
Złapali cię z marihuaną? Masz tylko 10 proc. szans, że prokurator umorzy twoją sprawę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • nick_do_komentarzy

  Oceniono 1 raz 1

  Ja mam zdanie neutralne, nie palę marihuany, nigdy nie widziałem w tym nic atrakcyjnego, ale wkurzają mnie te ćpające małolaty, bo przez nich to nawet maków na działce nie można hodować. I jaki mamy efekt? Taki sam jak w przypadku marihuany - dziecaki chcą spróbować tego co zakazane.

 • acototak

  Oceniono 4 razy 4

  Zgadzam się, że nielegalne powinna być amfetamina, kokaina, heroina, lsd i tym podobne stworzone przez człowieka środki odurzające, ale konopie indyjskie zostały przecież stworzone przez Boga trzeciego dnia.
  Delegalizacja tej rośliny to sprzeciwianie się boskiemu dziełu stworzenia, to tak jakby powiedzieć "Boże my jesteśmy mądrzejsi od ciebie" :)

 • j-230

  Oceniono 1 raz -1

  GORZAŁA,PIWO ,GIWERA ZA DARMO PROBLEM POLSKI ROZWIAZE SIE SAM !!!!!!!

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 2 razy 0

  A czy jak zerwe kwiatka w ogrodzie, zwine w bibulke i zapale to bedzie to zbrodnia? Nie ma przestepstwa bez ofiary. Kto jest ofiara tego ze ktos sobie zapali trawke, wypije kieliszek wina czy wciagnie bialy proszek nosem?

 • mamuska-z-jajami

  Oceniono 4 razy 0

  Ten kraj nie jest taki z powodu Tuska, Millera czy innych politykow tylko od nas samych. Policjant czy urzedas (tzw. biurwa) jest tez czlowiekiem i wiele zalezy od niego samego. Tusk czy inny Miller nie sa obecni w momencie gdy lapiemy dzieciaka ze skretem. Spokojnie moglby powiedziec... ziomki. Idzcie gdzies dalej, albo poprosic o wyrzucenie skreta do kosza. Typowy policjant RP musi sie wykazac. Ch....j, ze zmarnuje dzieciakowi zycie. Wazne,ze jego przelozony zauwazy jak pieknie wchodzi w d...pe.

  Podobnie jest z biurwami w urzedach. Na glupia pieczatke czeka sie ustawowe od 1 do 2 miesiecy. Na pozwolenie na budowe czekalem 60 dni. Moja sprawa lezala na biurku biurwy przez kilka tygodni czekajac na laske Pana urzedasa (jego podpis i pieczatke). W tym czasie placilem czynsz, lokal stal, kasa leciala...

  Wlasnie dlatego mam zero szacunku dla polskiej policji, urzednikow i prawa. szauje dealerow oraz osoby pracujace na czarno. Tylko w ten sposob - rozpierdzielajac w pizdu ten kraj - dokona sie rewolucja.

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 2 razy 2

  'Taka rutynowa kontrola. - Pytali: a skąd pan wraca, co robię, gdzie mieszkam. Poprosili mnie o pokazanie dokumentów i wyjęcie wszystkiego z kieszeni. Wtedy lekko spanikowałem, co pewnie zauważyli. Sprawdzili więc wszystko bardzo dokładnie.'

  Podobno propagowanie systemow totalitarnych jest w Polsce zakazane. A czy wprowadzenie i zarzadzanie takim systemem jest legalne? Pantwo, w ktorym policja (a takze inne sluzby) moze rutynowo zatrzymac i przeszukac obywatela to panstwo totalitarne. Jesli ide spokojnie ulica i nie lamie prawa to mam prawo byc wolnym od ingerencji panstwa i innych osob w moje zycie. Policja musi miec przyczyne i podac powod, jesli tego nie robi, kontynuuje spacer ignorujac mundurowych.

 • paastafarai

  Oceniono 6 razy 6

  Ironią jest że za komuny w latach 80tych było lepsze prawo niż teraz , od 2000 roku

  a znacie to?

  www.youtube.com/watch?v=qSmdn21d5vc
  Konopie były są i będą

 • edassara

  Oceniono 1 raz 1

  Typowa polska nadgorliwość..

 • arianadelano

  Oceniono 3 razy 3

  Dopóki istnieje policja w takiej formie w jakiej jest w Polsce, to nie będzie legalizacji. W polsce policja jest nie od tego aby naprawde poprawiac bezpieczentwo w kraju, a po to żeby podtrzymywać cały (chory) system tego krau. Policjanci ( i prokuraturzy, laboranci, sędziowie, etc.) jakoś muszą zarabiać na swoje życie, a marijuana jest super łatwym celem dla nich aby zarabiać i podbijać swoje statystyki. Argument że legalizacja i kontrola handlu marijuany dałyby potężny zastrzyk gotówki do budżetu państwa jest nieistotny, bo ważniejsze jest utrzymanie policji i systemu.
  Na dodatek tego mam kraj ludzi wybitnie niewykształconych. Ludzie tutaj mało wiedzą i mało myślą. Może za kilka pokoleń, kiedy większość starszych osób z poprzedniej "ery" wymrze, to może coś się w końcu zmieni.

 • paastafarai

  Oceniono 8 razy 8

  Niech mi ktoś wyjaśni: co ma na celu przepis prawny karny jeśli nie ma pokrzywdzonego? przy posiadaniu skręta ziela jest jakiś pokrzywdzony?
  a jeśli jest pokrzywdzony to kto? palacz? i aż tak jest pokrzywdzony, że trzeba go zatrzymać i skazać do 3 lat więzienia?
  serio? konopie indyjskie sa aż tak groźne?
  nie niezdrowe odzywianie sie, chemia w jedzeniu, wódka, papierosy, zanieczyszczenie środowiska... te konopie przebijają te wszystkie rzeczy?

  Nie ma pokrzywdzonego - nie powinno być przestępstwa!
  W każdym innym wypadku jest to zamordyzm!
  ustanowiony przez obłudnych alkoholików bez wiedzy

  ujarani.com/50784

 • mr_lucky

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego skróciliście historię Michała? Dlaczego skasowaliście poniższy fragment?

  "Michał został. Przewieźli go na inną komendę, gdzie czterech policjantów zmusiło go do składania zeznań. - Sprawdzili moje wiadomości na Facebooku, tam znaleźli rozmowę z chłopakiem, od którego kupiłem trawkę. Pojechali do niego do pracy i go skuli - opowiada. Michała po 48 godzinach wypuszczono. - Od tej pory palę tylko w domu. Nie chcę więcej podobnych przygód - mówi."

 • mr_lucky

  Oceniono 2 razy 2

  Ej chłopaki z GW, Kosmo Zatorski i spółka! Musicie jeszcze pokasować wszystkie komentarze ludzi, gdzie pisali o Facebooku i dealerze. Skasowanie tych zdań tylko z artykułu nie wystarczy! Każdy to widzi, ze było coś o FB, a teraz nie ma.

 • vbn53

  Oceniono 2 razy 0

  Przesadzacie. Najważniejsze żeby zwierzęta nie cierpiały uboju rytualnego. Tyle tolerancji w Polsce wystarczy.

 • dolpanza

  Oceniono 5 razy 5

  Jak to mówił klasyk, Bill Hicks "trawa jest zła, alkohol jest ok. jest ok gdy pijesz swój narkotyk, nam chodzi o te inne narkotyki, te nieopodatkowane, te są złe dla ciebie"

 • mr_lucky

  Oceniono 4 razy -2

  Dlaczego z artykułu Kosmy Zatorskiego usunięto fragment o tym, jak to policja grzebiąc na FB zatrzymanego ze skrętem chłopaka przypadkiem natrafiła na dealera? I biedaczka dealera też zatrzymali.

  Czego się wstydzili? Może tego, że za bardzo współczuli dealerowi, bo pójdzie siedzieć na dłużej. A artykuł wyraźnie zachęca młodych do korzystania z marihuany, jest rodzajem promocji zjawiska i apelem o depenalizację.

 • yattawawa

  Oceniono 2 razy 2

  "Palił jointa ze znajomymi na ławce w parku. Obok siedziało dwóch mężczyzn, którzy pili piwo. Gdy skończyli, podeszli do nich, wyciągnęli policyjne odznaki i kazali im położyć się na ziemi."

  Spozywanie alkoholu w miejscu publicznym jest niedozwolone. Czy obu panow palkarzy pociagnieto do odpowiedzialnosci?

 • darmen987

  Oceniono 3 razy 3

  Wsadza się do więzień młodych ludzi tylko dlatego, że w Sejmie część posłów jest opłacana przez narkotykową mafię, a reszta nie wie czym jest marihuana, bo są zbyt pijani, aby sprawdzić w Google...

 • sprocket74

  Oceniono 1 raz -1

  To, że alkohol jest legalny, a trawa nie jest co najmniej niezrozumiałe, a nawet głupie. Ale tak jest! To co ma zrobić policjant który znajdzie "skręta"? Poklepać po plecach i puścić wolno? Za takie coś może stracić pracę.

  Alkohol jest legalny tylko dlatego, że Państwo tłucze na tym ciężką kasę. Mamy kryzys więc może jest szansa, że zalegalizują maryśkę.... w końcu gdyby powstał "państwowy monopol ziołowy" to byłby to niezły zastrzyk gotówki, którą można by przehulać na obsadzenie urzędów swoimi znajomymi, przywileje górnicze/rolnicze/mundurowe itp... A naród miałby to w dupie, bo chodziłby wiecznie na haju... Świat mógłby być taki piękny!

 • hkarper

  Oceniono 5 razy 5

  Taka rutynowa kontrola........?????????????

  yehbana Polska
  jak nie Gestapo to NKWd, jak nie SBto CBA, jak nie STYROPIANOWE PSY to PO......i tak w kolko

 • wyboga

  Oceniono 1 raz 1

  No, kibole przeczytajcie, to co wyżej zostało napisane. Typowa komunistyczna interwencja. Pamiętam. Poczekajmy za dwa lata wybory, mały karaczan już wieszczy swoje zwycięstwo. Kibole wasz los zostanie diametralni zmieniony. Ziobro już pokazał na czym polega Prawo i Sprwiedliwość

 • i-tyle

  Oceniono 9 razy 7

  W obłąkanym społeczeństwie normalny uchodzi za obłąkanego.

  Złapani z gramem trawki albo własną roślinką powinni wystąpić o przebadanie przez biegłego psychiatrę i wnieść o orzeczenie niepoczytalności. Powód? Brak dostatecznego rozumienia mowy i podstaw logiki "normalnych" utrudniający rozróżnienie tego co wolno od tego czego nie wolno. Na przykład w kodeksie karnym jest napisane, ze nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego szkodliwość społeczna jest znikoma. A w konstytucji jest art 31. (zachęcam do zapoznania się z treścią, może "normalni" go zrozumieją jak trzeba). W "nienormalnym" świecie zielarzy(wystarczy poczytac ich fora) jest oczywiste, że za własną roślinę, we własnym domu, we własnej doniczce, za własne pieniądze, bez żadnego wpływu na osoby trzecie, nie można człowieka wsadzać za kraty, bo łamie się jego konstytucyjne prawa. I tutaj właśnie powinien wejść psychiatra. Skoro w świecie "normalnych" atrykuł 31. nie przeszkadza w zamykaniu za wspomniane czyny ludzi do pierdla, to ci kórzy tego nie pojmują muszą być "nienormalni". Mówimy o fundamentalnych różnicach w elementarnych sprawach. Mówimy o różnicach w operatorach logicznych, wartościach prostych zdań, o podstawowych wnioskach.

  Na przykład w języku "normalnych" "albo" znaczy u "nienormalnych" "i", a "lub" znaczy "nie". Wówczas możemy się pokusić o przetłumaczenie interesujących nas zdań lub nawet utworzenie słownika języka "normalnych". Dla początkujących "nienormalnych", średniozaawansowanych i tak dalej. Możliwości jest ogromna liczba, czekają tysiące języków, dialektów, a wiele z tych możliwości rzeczywiście będzie oznaczać, że można wsadzać do pierdla wbrew prawom obywatela. Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego szkodliwość jest znikoma może oznaczać w języku "nienormalnych", iż stanowi przestępstwo czyn nie zabroniony, którego szkodliwość jest znikoma lub pawiany wchodzą na ściany i nie stanowi tańca taniec chodzony, którego szkodliwość społeczna to deptanie partnerki.

  Dlatego jak cię złapią z trawką, którą wykombinowałeś tylko dla siebie, to od razu wzywaj psychiatrę i mów, że nie rozumiesz podstaw "normalnej" logiki i masz problemy z rozumieniem mowy "normalnych". Przecież i tak się z nimi nie dogadasz , bo mówią niezrozumiałą dla "nienormalnych" "polszczyzną".

 • kriso13

  Oceniono 3 razy 1

  To jest III RP w całej krasie. Zwykłych ludzi za pół grama ściga prokurator a Kora i Sipowicz za 60 g (tyle było w przesyłce) nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.

 • lukki69

  Oceniono 6 razy 4

  ..jak dobrze ze chociaz chwilowo nie mieszkam w tym popapranym państewku....

 • wymuszonylogin

  Oceniono 6 razy -4

  Wkurza mnie obłuda ludzi. Oczywiście, że to przesada łapać wszystkich łebków, ale prawda jest taka, że marihuana jest nielegalna, prawda? To skąd zdziwienie, że karzą za jej posiadanie? To tak jak z fotoradarami. Pewnie, że ich stosowanie jest nadużywane czasami, ale to nie tłumaczy łamania przepisów.

 • bezportek

  Oceniono 9 razy -7

  Oczywiście, marycha powinna być nie tylko legalna, ale dotowana, z moich podatków. Podobnie jak skrobanka, eutanazja, światło gaz i lokaj - dla każdego. Jedyny warunek - chętnych zapraszamy do życia w specjalnie chronionej strefie, a na bramie damy napis "Trawka czyni wolnym".
  I już - z głowy bezrobolstwo, chamstwo, całe lewactwo. Za parę pokoleń nawet wywietrzeje smród uryny w bramach na Piotrkowskiej.

 • pytlarro

  Oceniono 10 razy -8

  i bardzo dobrze, niech wiedza, ze lamiac prawo, sa konsekwencje. To nie jest jakas walka o wolnosc, tylko kwestia porzadkowa. Taka samo jak, jechalem tylko 20km szybciej, uderzylem go tylko raz, ukradlem tylko za 260zl

  Jazda po jednym piwie tez jest nielegalna, jakos odbiera nam to prawa jakies?

  Polityka narkotykowa powinna byc ostra, zeby zniechecic kazdego potencjonalnego uzytkownika, odsiewa sie przy okazji caly durny element, jak na przykladzie. Jesli ktos lamie bezczelnie prawo, popelniajac przestepstwo zagrozone taka wysoka kara, w miejscu publicznym, to dla mnie najlepszy dowod, ze marichuana wcale nie jest jakas uzywka zwykla, tylko powaznie uszkadza procesy myslenia

  NIE dla anrkotykow

 • czechy11

  Oceniono 8 razy 8

  Oto priorytety przenajświętszej bogobojnej katolickiej Rzeczypospolitej Polskiej. Gość z pół grama marihuany do tego trzech dzielnych mundurowych pilnie walczacych z wielkim przestępca posiadaczem na własny użytek. Tymczasem w Cedyni przekrety burmistrza na wielka skalę z morderstwami w tle i cisza i zadnego działania od 20 lat. Ile jeszcze takie coś będzie możliwe?

 • tak.ale

  Oceniono 12 razy -8

  Palenie marihuany jest jak rosyjska ruletka. Bo u co dziesiątej osoby marihuana wywołuje psychozy - niszczy życie palaczy i tych wszystkich co ich kochają. Czasami wystarczy jeden skręt.
  Ci zatrzymani powinni policjantom podziekować. Bo niewykluczone, że ocalili im życie.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 13 razy -5

  Przekaz GW do młodych ludzi jest prosty narkotyzujcie się i pedalcie bądźcie dewiantami Może już pora pociągnąć GW do odpowiedzialności za propagowanie sodomii i narkomanii

  NIE WIERZCIE DEWIANTOM !!!

 • wlodzimierz.iljicz

  Oceniono 12 razy -8

  Ależ narkomanów zleciało się do tego wątku...
  Jak much do swieżego g.wna.

 • zwisek

  Oceniono 5 razy 1

  @ stanimager
  A ty co? Katolicką obsesje masz czy co?

 • leszekkrzysztof

  Oceniono 2 razy 2

  raz jeszcze
  Ustawa służy do represji i podniesienia "wykrywalności". Efekt, np. próba wrobienia krwiodawcy. W efekcie wzrosły zyski z biznesu i "spożycie", co było oczywiste.
  W długu publicznym "szykowali się" na te efekty wiele lat przed wprowadzeniem "ustawy".
  Inaczej mówiąc stworzono kolejne pole dla zbrodniarzy, wzmocnione tzw. "omamami" i np. leczeniem schizofrenii bezobjawowej przez Borysa Bekarewicza. Dodajmy finał (w długu) "Katyń" w sierpniu 2006 r.

 • v_kolumna_v

  Oceniono 10 razy -6

  No więc mała rada dla chętnych na jointa. Trzymać się od tego g... na duży dystans i będzie dobrze, bo całej reszty pilnuje słoneczko Peru.

 • stanimager

  Oceniono 9 razy 7

  W Polsce to tradycyjnie po katolicku mozna byc tylko po woodzie. I wtedy mozna nawet zonie I dzieciom dowalic bo to taka tradycja. Marihuana to zboczenie :) .

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 9 razy 9

  Nie piszcie tutaj, bo jakaś mądrala inteligentna inaczej, siedzi, czyta i sprawdza IP. I to jest gorsze od działalności Agencji Bezpieczeństwa Narodowego z USA. Bo tamci łapią groźnych ludzi, nasi zaś wykazują się i ciągną do góry słupki "wykrywalności". Dziadowskie państwo, dziadowskie prawo i prokuratury, a nade wszystko politycy. A Kwaśniewski w tej sprawie "zmienił zdanie". O 180 stopni.

 • leszekes

  Oceniono 7 razy -1

  Trzeba być tą starą narkomanką Korą, albo przynajmniej Ramoną Jackowską. Wówczas wszystko się upiecze... I to jest w tym kraju smutne...

 • mtom123

  Oceniono 10 razy -4

  Obok niewątpliwie surowych przepisów i postępowania niezbyt sensownego policji sprawa ma jeszcze inny wymiar. Doskonale wiemy, że posiadanie marihuany jest nielegalne ale mamy to w d.... i jeszcze się skarżymy. To trochę jak z jazdą po alkoholu. Wszyscy wiemy, że to nielegalne i niebezpieczne ale duża część z nas olewa przepisy i bezpieczeństwo. My Polacy jesteśmy w dziesiątkach innych przypadków przekonani, ze prawo obowiązuje sąsiada a nie nas. Każdy z tych młodych ludzi wiedział co grozi za posiadanie skręta i wszyscy byli przekonani, że policja zatrzymuje innych.

 • tygrys102

  Oceniono 7 razy 7

  dlaczego w Polsce jest dziesięć razy więcej sędziów - karykatur niż w cywilizowanej Europie ? bo to matolstwo zajmuje się góównami, skrętami, rowerzystami, przeklinaczami, bawidamkami...kasa leci...za zbieranie śmieci...wstyd !

 • Gość: cicior

  Oceniono 11 razy -7

  "Od jego zatrzymania minął rok, jednak doskonale pamięta, jak się czuł na izbie. - Jak przestępca, kryminalista - tłumaczy".

  Hmm, może słusznie się czuł, bo posiadanie w Polsce jednak jest penalizowane, a prawomocne orzeczenie co do jego winy spowoduje, że można go nazywać przestępcą i nie ma tu nic dziwnego.

 • jans0091

  Oceniono 4 razy -4

  Bo PO. dba o zdrowie swoich obywateli , niejaki Arłukowicz dwoi się i troi,aby zapewnić zdrowy i bezstresowy rozwój naszej przyszłości jaką jest młodzież !

 • netxan

  Oceniono 17 razy 15

  To chore, że Ci młodzi ludzie są traktowani jak śmieci, ciągani po ziemi w kajdanach i nazywani narkomanami, tylko za spożywanie medycznej marihuany od matki bożej zielnej. Proszę natychmiast zalegalizować medyczną marihuanę w Polsce !!!

 • smutas

  Oceniono 19 razy 19

  Cholerny hipokrytyczny kraj! Polska, najwiekszy europejski producent tytoniu zamyka w wiezieniach amatorow trawki.... To jest chore.

  cheers

 • ckt.pl

  Oceniono 17 razy -7

  chcecie depenalizacji ,głosujcie na prawdziwego liberała - Korwina , a nie tego zjeba Palikota

 • beatricelaroye

  Oceniono 3 razy 3

  – No i panie i kto za to płaci? Pan płaci... Pani płaci... My płacimy... To są nasze pieniądze proszę pana...
  – Społeczeństwo.
  – Społeczeństwo proszę pana... No normalnie.

 • bylypisior

  Oceniono 14 razy -12

  Proste rozwiązanie - NIE NOSIĆ ZE SOBĄ TRAWKI! I zero ryzyka. A jak chcesz palić - to bądź gotów na pójście do pierdla. Coś za coś...

 • blue911

  Oceniono 9 razy -7

  Scigac I tepic handlarzy narkotykow! Dobrze. Zanim zrobia sobie raj, jaki maja w Amerykowie.

 • sselrats

  Oceniono 17 razy -13

  Cpuny nie plakac tutaj.

 • Gość: krakowski_suchy

  Oceniono 7 razy 3

  Racja. Juz niedlugo zaczynam robote w holandii. Tam nie ma takich problemow temat jest zajebisty, nieskazony i nikt sie tego nie czepia. Pozdro polaczki

 • Gość: PAN POLICJANT

  Oceniono 7 razy 3

  Do więzienia tych, którzy NIE PALĄ TRAWKI !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX