Najnowszy sondaż: 40 proc. poparcia dla PiS. Ludowcy nie wchodzą do Sejmu

40 procent poparcia dla PiS, 34 proc. dla PO, 13 proc. dla SLD i 6 proc. dla Ruchu Palikota. Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, te cztery partie znalazłyby się w Sejmie - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska, przeprowadzonego na zlecenie ?Wiadomości? - podaje TVP Info.
To jeden z najlepszych wyników PiS w ostatnich latach. W czerwcowym sondażu TNS Polski dla TVP Info PiS miało 39 proc. poparcia, PO 32 proc., SLD 14 proc., Ruch Palikota 5 proc., a PSL 3 proc.

W najnowszym sondażu PSL nie weszłoby do Sejmu; mając zaledwie 2-procentowe poparcie. W podobnej sytuacji jest Solidarna Polska. Na ostatnim miejscu, z jednoprocentowym poparciem, znalazłyby się Polska Jest Najważniejsza i Nowa Prawica.

- To już stała, ustabilizowana różnica pomiędzy głównymi partiami, która wydaje się zakorzeniona - ocenia dla TVP dr Bartłomiej Biskup z Instytutu Nauk Politycznych.

Sondaż przeprowadzono 12-15 lipca wśród osób deklarujących chęć udziału w wyborach i zdecydowanych, na kogo oddać głos.

Chcesz na bieżąco śledzić sondaże? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: