Dżochar Carnajew na okładce "Rolling Stone Magazine". "Brawo, robicie gwiazdę z terrorysty"

Rozmarzony wzrok, włosy w nieładzie, modna bródka. A pod spodem słowa: "Bombiarz. Jak dobrze zapowiadający się student wpadł w szpony radykalnego islamu i stał się potworem". Tak wygląda sierpniowa okładka "Rolling Stone Magazine" z Dżocharem Carnajewem. Czytelnicy pisma są oburzeni.
- Och, patrzcie, "Rolling Stone Magazine" robi gwiazdę z terrorysty. Świetnie. Na pewno nie kupię tego numeru ani kolejnych - napisała jedna z czytelniczek pisma na Facebooku. - Na okładce powinien być Jeff Bauman, który stracił obie nogi w zamachu w Bostonie - dodał inny fan magazynu.

Podobnych głosów jest wiele. Pod zdjęciem sierpniowej okładki zamieszczonym na fanpage'u miesięcznika jest już ponad 5000 komentarzy, w większości negatywnych. "Niesmaczne", "obrzydliwe", "robi mi się niedobrze" - piszą czytelnicy.

Podobnie jest na Twitterze. Pod hashtagiem #BoycottRollingStone ludzie namawiają do bojkotu pisma. - Miejcie trochę szacunku dla ofiar - piszą. Zdarzają się też takie opinie: - "Rolling Stone powinien się wstydzić nazwania Carnajewa potworem na okładce. Każdy jest niewinny, póki nie udowodni mu się winy".Carnajew na okładce wygląda jak gwiazda rocka, ale redaktorzy "Rolling Stone" zapewniają, że reportaż o nim to kawałek rzetelnego dziennikarstwa. Artykuł ma ujawniać nieznane dotąd fakty z życia terrorysty. Według autorów tekstu w liceum Carnajewowi zdarzało się żartować z islamu, jednak usprawiedliwiał sprawców zamachów z 11 września 2001 r.

Więcej o:
Komentarze (34)
Dżochar Carnajew na okładce "Rolling Stone Magazine". "Brawo, robicie gwiazdę z terrorysty"
Zaloguj się
 • orgelmusik

  Oceniono 1 raz 1

  Tyle tylko, że jest to PRAWDZIWE zdjęcie Carnajewa, a nie żadna tam "stylizacja na gwiazdę rocka", jak dziennikarze manipulują.

  PS. Przy okazji: więcej wpuszczajmy Czeczenów do Polski. To są zupełnie inni Czeczeni... oni chcą pracować, a wcale-wcale nie uprawiać terroryzm!!!

 • wyjepka

  Oceniono 1 raz -1

  Uwolnić Charlesa Mansona !!!!!!

 • blue911

  Oceniono 4 razy 2

  Paskuda jedna. Fuj!

 • blue911

  Oceniono 4 razy 2

  Przekupne zygolaki z Rolling Stone'a! Zrobia wszystko dla kasy.

 • mjs05

  Oceniono 4 razy 2

  Jestem bardzo krytyczny wobec kultury i polityki USA, ale akurat ta sprawa pozytywnie świadczy o Amerykanach. Okładka jak okładka, terrorysta jest znaną postacią, a czasopismo wcale go nie gloryfikuje. Jeśli mimo wszystko Amerykanów takie coś gorszy to tylko dobrze świadczy o ich wrażliwości.

  U nas dla kontrastu "poważny tygodnik opinii" daje na okładce księdza, któremu chłopiec robi "loda" i mało kogo to obrusza. To jest dopiero przykre.

 • derp972

  Oceniono 5 razy 1

  Zaraz zaraz. Myślałem że proces jeszcze się nie odbył, ale idiotmedia już wiedzą, że jest winny ;)

 • pata.m

  Oceniono 6 razy 2

  Nie rozumiem, w czym problem? Jaka jest szkodliwość społeczna jego twarzy na okładce?

 • amgc63

  Oceniono 2 razy 0

  Kolejny święty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX