"Rząd wyjął bezpiecznik. Teraz likwidacja OFE przesądzona"

Zdaniem Przemysława Wiplera, zła sytuacja budżetu przesądza losy OFE. W publicznej kasie brakuje 24 mld zł. - W tym momencie ostateczna likwidacja OFE jest przesądzona. Bo jednym z powodów tak głębokiego deficytu jest przekazywanie składki do Otwartych Funduszy Emerytalnych - mówił były poseł PiS w "Poranku Radia TOK FM".
Jak zapowiedział premier Tusk, żeby zasypać dziurę budżetową, rząd pożyczy 16 mld zł. A brakujące do dopięcia budżetu 8 mld ma pochodzić z oszczędności. 24 mld deficytu spowodowało, że rząd chce zawiesić tzw. pierwszy próg ostrożnościowy - relacji długu publicznego do PKB.

- To powiedzenie: słuchajcie, byliśmy rozrzutni nie trzymaliśmy finansów w ryzach; to teraz wyłączamy ten mechanizm. Rząd - jak elektryk - postanowił wyjąć bezpieczniki, czyli coś, co miało zabezpieczać system - komentował Przemysław Wipler w ?Poranku Radia TOK FM?.

Od likwidacji OFE nie ma odwrotu...

Zdaniem byłego posła Prawa i Sprawiedliwości rosnący deficyt będzie miał poważne konsekwencje dla systemu emerytalnego. - W tym momencie ostateczna likwidacja OFE jest przesądzona. Jednym z elementów zmniejszenia tej dziury budżetowej jest zaprzestanie przekazywania składki do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Bo przekazywanie składek to jeden z powodów tak głębokiego deficytu - stwierdził. I dodał, że dziura byłaby większa niż obecne 24 mld zł, gdyby rząd już wcześniej nie zmniejszył wysokości składki przekazywanej do OFE.

Wipler przekonuje, że duże pieniądze - dla załatania dziury budżetowej - rząd może znaleźć w administracji publicznej.

Kłopoty rządu mogą być poważnym argumentem dla wyborców. Dlatego były poseł PiS uważa, że to właśnie Prawo i Sprawiedliwość może wygrać wybory parlamentarne. Ale jak tłumaczył, wcale nie będzie to dowód siły i kompetencji tej partii. - To będzie zwycięstwo, które pokaże, że to rząd przegrał. Bo w Polsce to nie opozycja wygrywa. Tylko rząd spotyka się z konsekwencjami swojego rządzenia i wtedy opozycja przejmuje władzę. Bo przecież w 2007 roku to nie Tusk wygrał, tylko Kaczyński przegrał.

Więcej o:
Komentarze (12)
"Rząd wyjął bezpiecznik. Teraz likwidacja OFE przesądzona"
Zaloguj się
 • kiokuszinka

  Oceniono 1 raz 1

  Mam jedno zasadnicze pytanie do wszyskich tych co sa za adopcja przez pary homosexualne.......... I prosze o sumienna, szczera odpowiec................ Pytanie. W wyniku tragicznych okolicznosci twoj roczny synek/coreczka (twoje rodzone dziecko) ma zostac oddane do adopci..... Czy dalej Ci nieprzeszkadza za bedzie mialo dwoch tatusiow albo dwie mamusie albo czy bys wolal zeby mialo ojca I matke jak Bog przkazal............

  Nierob blizniemu swemu tego zlego co tobie niemile.

 • baby1

  Oceniono 4 razy 2

  Krótko mówiąc rząd okradnie obywateli z przyszłej emerytury aby utrzymać rozbudowaną do maksimum administrację państwową i KK.

 • kcc

  Oceniono 5 razy 5

  A ja zadam konkretne pytanie.
  - Dlaczego do jasnej cholery nikt nie zapyta się właścicieli tych pieniędzy czyli nas?
  - Czemu nie zrobią referendum?
  Gdybym umiał założyć własną stronę zaczął bym na niej zbierać podpisy o zwołanie referendum.
  Z Naszym zdaniem nikt się nie liczy, a już napewno nie Rząd i Opozycja. Oni tylko myślą o sobie i o tym jak utrzymać się przy władzy i wydoić Nas pieniędzy.

 • milorex10

  Oceniono 6 razy 4

  By zachować patologie w ZUS i KRUS, które pustoszą polski budżet, Tusk chce okraść obywateli z pieniędzy odłożonych w OFE. Pieniądze z OFE pójdą na wydumane przywileje emerytalne służb mundurowych, górników, rolników i innych. Tusk boi się ruszyć te patologie, gdyż straci poparcie tego uprzywilejowanego elektoratu. W OFE też jest wiele zła, ale Geniusz z Kaszub przez 6 lat palcem nie kiwnął, by to zło ograniczyć. Tak czy owak, po 6 latach rządów Geniusza z Kaszub wychodzą drastyczne problemy zamiatane wcześniej pod dywan. Módlmy się, by ta cała zabawa Tuska w rządzenie nie okazała się drugą Grecją!.

 • dyrdy.mal

  Oceniono 13 razy 13

  Okradania obywateli ciag dalszy. Niby to Wasze skladki, ale my potrzebujemy kasy wiec zrobimy jak chcemy.
  Jak juz rozmontuja OFE i za rok czy dwa kaski znowu braknie (a braknie) - co wymyslicie panowie i panie "elity polityczne"? Znajdziecie "eksperta" ktory powie, ze posiadanie oszczednosci jest szkodliwe dla oszczedzajacego i przynosi mu straty? I ze panstwo lepiej wykorzysta te oszczednosci i za 10 pokolen zwroci?

 • jezierskiadam

  Oceniono 6 razy 0

  Emerytury Obywatelskie !!!
  To jest właściwy kierunek:

  >>>www.eioba.pl/a/3ucd/powszechny-dochod-gwarantowany-lekarstwo-na-kryzys

 • kibic_rudego

  Oceniono 14 razy 10

  czyli prof. Balcerowicza i prof. Buzka do pierdla za rozwalenie gospodarki III RP

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX