"GW": Posłowie uciekają od Palikota. Zamiast poważnych spraw tylko "bezmózgi antyklerykalizm"

Kolejni posłowie opuszczają Janusza Palikota. Odchodzą, bo partia zamiast zająć się przedsiębiorczością, walkę o neutralność światopoglądową państwa zamieniła na "bezmózgi antyklerykalizm" - pisze "Gazeta Wyborcza".
W lutym w atmosferze skandalu klub sam wykluczył ze swoich szeregów wicemarszałek Sejmu Wandę Nowicką. Ostatnio jednak nastąpił prawdziwy pomór. Odeszła czwórka posłów, założyli koło Inicjatywa Dialogu, a piątego, Piotra Chmielowskiego, wyrzucono w ostatnią niedzielę.

"Nie chcę być utożsamiany z happeningami"

Szeregi partyjne opuszczają przede wszystkim ci posłowie, którzy nie zgadzają się z lansowaną w RP linią światopoglądową. Zdaniem Roberta Biedronia odchodzą osoby mające zbyt liberalne poglądy gospodarcze i zbyt konserwatywne w kwestiach obyczajowych. Sprzeciw budzą też happeningi polityczne typowe dla tej partii. - Zbyt ciężko pracowałem na swoje nazwisko, by teraz utożsamiano mnie z występami posła Ruchu Palikota przebranego za biskupa w towarzystwie dwóch roznegliżowanych dziewczyn przebranych za zakonnice, którzy w ten sposób protestują w sprawie zakazu handlu w niedzielę - mówił Artur Bramora. Odniósł się w ten sposób do happeningu posła Ruchu Armanda Ryfińskiego.

Według najnowszych badań CBOS, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie lipca, Ruch Palikota znalazłby się poniżej 5-procentowego progu wyborczego. Poparcie dla tej partii zadeklarowało zaledwie 3 proc ankietowanych.

Więcej w " Gazecie Wyborczej"

Więcej o:
Komentarze (211)
"GW": Posłowie uciekają od Palikota. Zamiast poważnych spraw tylko "bezmózgi antyklerykalizm"
Zaloguj się
 • ayouseptim

  Oceniono 1 raz 1

  Antyklerykalizm to bardzo poważną sprawa, ponieważ to co klerykałowie wyprawiają w tym kraju, woła o pomstę do nieba.

 • baby1

  0

  A jakimi "poważnymi" sprawami zajmują się posłowie innych partii?
  Do poważnych spraw, to trzeba mieć odpowiednie przygotowanie i wykształcenie, a większość naszych posłów, marionetki w rękach szefów ich partii.

 • klakson49

  0

  Tak to jest, jak się na listy zaprasza bezideowe szuje. Te szuje jednak winny mieć świadomość, że w 2015 roku będzie trzeba szukać roboty albo pozostanie bezrobocie. Trzymam kciuki, żeby ich spotkało to drugie.

  Wcale nie wyznawca Palikota, tylko zwolennik zasad.

 • koperchytla

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko Ruch Frykcyjny może jeszcze uratować Polskę i Polaków. Do dzieła rodacy!

 • szczuras99

  Oceniono 9 razy 7

  Tych 4 pajacow ktorzy odeszli glosowalo za ubojem rytualnym.

 • anty-lady

  Oceniono 7 razy 1

  Wszyscy krytykują Ustawę o zamówieniach publicznych. Tylko Ruch Palikota jest gotów na jej zmianę w sposób wyrównujący szanse dla sektora MSP. Coś co ustawa śmieciowa przekreśla.

  ruchpalikota.org.pl/sites/default/files/plik_przeslane/70._poselski_projekt_ustawy_o_zmianie_ustawy_prawo_o_zgromadzeniach_13.11.12.pdf

 • anty-lady

  Oceniono 11 razy 3

  Ruch Palikota - jedyna partia, która ma odwagę dopominać się o likwidację KRUS.

  ruchpalikota.org.pl/aktualnosci/reforma-rolna-2013

 • anty-lady

  Oceniono 7 razy 5

  Profesor Kruszewski o projekcie ustawy podporządkowującego prokuratorę sędziom specjalizującym się w postępowaniu przygotowawczym. Moim zdaniem najważniejsza ustawa złożona przez Ruch Palikota do laski marszałkowskiej już w styczniu. Dzisiaj apelujemy do Marszałek Sejmu o wprowadzenie tego projektu pod obrady!!

  www.youtube.com/watch?v=Xw7bF3iZ7OU

 • anty-lady

  Oceniono 7 razy 5

  Sejm odrzucił w piątek w pierwszym czytaniu przygotowany przez Ruch Palikota projekt ustawy o opodatkowaniu usług finansowych, który - zdaniem jego autorów - miałby ograniczyć transakcje spekulacyjne.

  W głosowaniu brało udział 445 posłów, za odrzuceniem projektu ustawy głosowało 232 posłów, 75 było przeciw, a 138 wstrzymało się od głosu.

  Wincenty Elsner z RP mówił przed głosowaniem, że podatek od instytucji finansowych ma być wprowadzony w jedenastu krajach UE, dochody z niego szacowane są na 30-35 mld euro, czyli ok. 150 mld zł. "Nawet stawka tego podatku w odniesieniu do papierów wartościowych jest taka sama - 0,1 proc. Ale Polska nie jest zainteresowana wprowadzeniem takiego podatku" - mówił Elsner.

  "Nie będzie w Polsce żadnego podatku antyspekulacyjnego od transakcji finansowych, to oczywiste. Bo przecież premier rządu, któremu doradza były bankier, jeden z najbogatszych bankierów, nie pozwoli zrobić krzywdy bankom i bankierom (...). Jesteście lobbystami banków i bankierów, panie premierze, panie ministrze Rostowski (...), wyrzucacie do kosza parę miliardów złotych, które moglibyście zarobić" - powiedział.

  www.parkiet.com/artykul/1318482.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX