Komentarze (466)
Przedstawiciele kurii przyjechali do księdza Lemańskiego. "To manipulacja. Musi się ksiądz wynieść z tej parafii!"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 4 razy 4

  ,,Izraelskie MSZ: Zakaz uboju rytualnego w Polsce "nie do przyjęcia",, ciekawe dlaczego pod tą wiadomością wyłączyli możliwość dodawania komentarzy ?

 • tubejola

  Oceniono 3 razy 3

  Poparcie dla ks.Lemańskiego - list do Kurii Rzymskiej

  poparcie-lemanskiego.blog-bobika.eu/
  podpisz i podaj dalej.

 • vladexpat

  Oceniono 5 razy 3

  Kiedyś sprawa byłaby prosta. Spaliliby gościa na stosie i po kłopocie. A teraz trzeba się cackać, z parafianami liczyć i mediami. Pewnie trzeba będzie jakąś firmę ochroniarską wynająć do zajęcia parafii. No chyba, że miejscowy komendant policji pomoże.
  Ciężkie jest życie biskupa.
  Swoją drogą to nie mój cyrk, nie moje małpy ale obserwować ciekawie.

 • euro67

  Oceniono 8 razy -2

  Sadze ze ks Lemanski po raz kolejny swiadomie klamie i manipuluje parafianami, zapewne po to aby doprowadzic do eskalacji konfliktu i dalej nie schodzic z pierwszych stron gazet. W rozmowie z przedstawicielami Kurii pomawial, manipulowal i nakrecal tlum na przedstawicieli biskupa, wiedzac dobrzez ze biskup w swoim dekrecie powolal sie na kanon 1747 ktory jasno i wyraznie zakazuje mu czynnosci proboszcza, mimo wniesionego rekursu (patrz nizej).

  Wazna jest tez to, ze wg dekretu Ordynariusza ks. Lemanski nie zostal odeslany na emeryture, a jedynie zwolniony z funkcji proboszcza w Jasienicy bez nowego przydzialu.
  W diecezjalnym Domu Ksiezy Emerytow ma jednak zapewnionyc wikt i opierunek, wtedy gdy nie ma innej mozliwosci i nikt go nie przyjmie na tzw. rezydenta.

  Nie wierze, ze jest na tyle niedouczony lub nieswiadomy, aby nie sprawdzic sobie tresci kanonu 1353 i i jego obowiazujacej w Kosciele interpretacji, bo te dostepne sa nawet w internecie... dodatkowo ma umiejacych doskonale szukac, podsluchowac i inwigilowac mentorow, torzy nauczyli sie tego za PRLu.

  Otoz Kan. CIC 1353 stypuluje - "Apelacja lub rekurs od wyroków sądowych lub dekretów wymierzających lub deklarujących jakąkolwiek karę mają skutek zawieszający."


  Dotyczy jedynie wymierzonych kar koscielnych, natomiest odwolanie Lemanskiego jest jak na razie jedynie zwyklyym dokumentem administracyjnym w ramach normalnych przenosn duchownych i nie jest zadeklarowane jako kara. Tu moze sie odwolac od decyzji, ale odwolanie nie zatrzymuje jej efektu. Dodatkowo niesubordynacja bardzo pogarsza jego sytuacje, bo zadna Kongregacja tego nie moze tolerowac.  Co mowi o usuwaniu proboszacza Prawo kanoniczne.

  SPOSÓB POSTĘPOWANIA PRZY USUWANIU PROBOSZCZÓW NA KTROE POWOLAL SIE W SWOIM DEKRECIE ARCYBISKUP HOSER (kan; 1747)
  Kan. 1747 -

  § 1. Usunięty proboszcz powinien się powstrzymać od wykonywania zadań proboszcza, jak najszybciej pozostawić wolny dom parafialny i wszystko, co należy do parafii, przekazać temu, komu biskup parafię powierzył.


  § 2. Jeżeli zaś chodzi o chorego, który nie może być bez trudności przeniesiony z domu parafialnego na inne miejsce, biskup powinien mu pozostawić jego używanie, nawet wyłączne, na czas trwania tej konieczności.

 • xkx2

  Oceniono 3 razy 1

  Załatwianie sprawy przez kurię budzi uśmiech politowania u każdego dyrektora personalnego większej firmy.
  Kto to dopuszcza do dyskusji pracowników z przełożonymi o pryncypiach? Kto nie reaguje kilkakrotnie na nielojalność pracownika – ba powierza mu stanowisko bądź, co bądź dość odpowiedzialne i po zajściach go z niego nie usuwa? W normalnej korporacji czy większej firmie chyba nikt.
  Ks. Lemański już dawno gdyby był pracownikiem jakikolwiek korporacji był by byłym pracownikiem z prokuratorem na karku i procesem o oszczerstwo.
  A z mieszkania służbowego (w tym przypadku plebanii) wyprowadziłaby go wczoraj agencja ochrony w asyście nowego administratora i policji, która również, co zostałoby dopilnowane zajęłaby się tym, aby sam herr Lemański i ewentualni jego poplecznicy nie przeszkadzali w eksmisji a w przypadku takich prób ponieśli przewidziane prawem konsekwencje.
  Nikt nigdy w żadnej korporacji nie dopuściłby do takiej sytuacji, czyli do otwartego buntu a już na pewno nikt bawiłby się w dyskusje przy pomocy mediów.
  Jaki z tego wniosek? Ano taki, iż osoby odpowiedne w kurii warszawsko - praskiej za kwestie personalne zdecydowanie nie nadają się na takie stanowisko. To, do czego doprowadzono w Jasienicy jest karygodne.
  Teraz sam szef będzie zmuszony działać zgodnie z kodeksem kanoniczym, ale i tak sytuacja jest, co najmniej dziwna. W końcu otwarty bunt nie zdarza się zbyt często.
  Księże Arcybiskupie nich ksiądz zacznie działać i załatwi sprawę szybko i skutecznie a po tym wymieni osoby odpowiedzialne za zawalnie tej sprawy tak jak by to zrobił każdy szanujący się i szanujący swój spokój prezes w każdej większej firmie.

 • jqu

  Oceniono 7 razy 3

  Czego jeszcze Wam krytycznie nastawionym potrzeba, żebyście wreszcie zaczęli się WYPISYWAĆ
  z tej przeżartej hipokryzją instytucji? Naprawdę jesteście jeszcze w stanie wierzyć, że jest Wam koniecznie
  potrzebna do zbawienia? Naprawdę chcecie trafić do nieba Michalików, Głódziów, Hoserów, Ryczanów i tak dalej?

 • pawkrz

  Oceniono 5 razy 1

  Ks. Lemański przestał być proboszczem w Jasienicy i to się parafianom nie podoba to niech przestaną dawać ofiarę na tacę, za śluby, pogrzeby i inne datki. Zobaczycie jak szybko kurii rura zmięknie. Nowy proboszcz będzie się urzymywał z własnych oszędności, do kurii przestaną płynąć pieniądze i ludzie parafię wezmą głodem.

 • josif47

  Oceniono 8 razy 4

  Brawo ks. Lemanski ! Braqwo Parafianie !...Przygotujcie taczki dla tych dwoch, a trzecia dlatego pijaka hosera. Trzeba wreszcie skonczyc z tym sobiepanstwem !

 • przemek05

  Oceniono 5 razy 3

  Widziałem te scenę w TVN24 i byłem zaszokowany. Przyjeżdża wysłannik abpa i oświadcza Radzie Parafialnej, ze ta... nie istnieje. Jest rozwiązana!
  Co za arogancja władzy!! Od rządów komuny nie zetknąłem się z czymś takim.
  Na szczęście mieszkam na drugim brzegu Wisły i nie podlegam temu abp'owi. Gdybym tam mieszkał to uciekałbym stamtąd co sil, choćby i wpław przez Wisłę. :-) Tu rządzi abp Nycz i da się jeszcze jakoś przeżyć.

 • troque

  Oceniono 4 razy 4

  Pięknie zre się czarnia mafia. Ten Lemanski o tyle lepszy, że nie obiłbym mu buzi.

  Won do Watykanu

 • pyffello114

  Oceniono 7 razy 5

  Ci księża z Kurii sieją tylko zgorszenie wśród parafian Jasienicy.
  Popatrzcie na tę fotografię i na chudego biedaczynę księdza Lemańskiego stojącego naprzeciw opasłego księdza z Kurii.

 • bog43

  Oceniono 8 razy 8

  nie mam wątpliwości , że wpisy negatywne dla Lemańskiego są organizowane przez tkz " przypadkowych " czytelników tego forum . Żenujące jest to , że są katolicy lub co gorsza przyszli księża lub sami księża , dla których czynienie dobra jest rzeczą nadrzędną .
  Tfu !

 • poalicja

  Oceniono 6 razy -6

  Gdyby to był inny Biskup to może uwierzył.Hoser to nie tylko extraklasa wśród polskich duchownych ale i wśród polskich intelektualistów.Lemański to nie ta liga to zwykły awanturnik w habicie.Jak zgodził się być psem,czytaj księdzem to musi szczekać,czytaj być posłusznym swojemu biskupowi.
  Natomiast parafianie z Jasienicy to typowe pokolenie JPII.Tak właśnie Wojtyła zdezintegrował i rozpie...ł Polski KK.

 • zbigniewjanicki

  Oceniono 5 razy 1

  Puszczasz tylko to co po linii i na bazie - cenzorze ?!

 • zbigniewjanicki

  Oceniono 6 razy -4

  Każdy autentyczny kapłan po przywdzianiu sukienki pozostaje mężczyzna a nie zmienia się w pętaka kryjącego się za parafianami - niewielebny Lemański . O"Brien się zemścił .

 • zbigniewjanicki

  Oceniono 3 razy -1

  Każdy autentyczny kapłan po przywdzianiu sukienki pozostaje mężczyzna a nie zmienia się w pętaka kryjącego się za parafianami - niewielebny Lemański . O"Brien się zemścił .

 • swoj_pl

  Oceniono 4 razy 4

  Panie Papiez,

  Musisz Pan zasluzyc na ten zobowiazujacy tutul 'Ojca Swietego'.

  Masz Pan dobra ku temu okazje, pokaz Pan, ze jest Pan z ludem, pokaz Pan, ze Panskie slowa cos znacza.

  Czas zajac sie tymi piszalkami I oszustami jak Rydzyk, flaszka Glodz, Michalik, czas pokazac po ktorej stronie Pan stoisz.

  Panie Papiez, powodzenia, chcemi nazywac Pana 'Ojcem Swietym'.

 • ppkbtb

  Oceniono 4 razy 4

  Nastaje czas że wierni zaczną organizować KK-bis,oddolnie.. bez biskupów i całej tej hałastry pasibrzuchów.

 • stan-1

  Oceniono 4 razy 4

  Z mafią ciężko wygrać będzie, ale ludowi oczy się otwierają.
  Lud powinien zamiast na tacę rzucać groszem modlić się o mannę dla hierarchów.

 • atosatos1

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe, jakim samochodem przyjechali ci wysłannicy Hosera? Bo chyba nie PKS-em czy PKP.

 • nie.mam.20

  Oceniono 7 razy 3

  jak na dloni widac, ze hierarchia, jak komunisci, najbardziej boja sie schizmy wewnatrz. PZPR nie martwil sie o kapitalistow, ale o "rewizjonistow". Trocki byl wiekszym szatanem niz bliski kolega Adolf H. W PRL podobnie. Dlatego nie sadze zeby biskupstwo popuscilo, bowiem to by oznaczalo wylom w twardej dyscyplinie partyjnej/mafijnej. Jeden ksiadz zrobi, to drugiemu sie zachce miec wlasne zdanie, a dalej to juz totalna kleska. Widzial kto, zeby w kosciele dyskutowac? Tam sie slucha i morda w kubel!!!
  Osobiscie podpisuje sie wezwaniem do wypowiedzenia/zerwania haniebnego konkordatu.
  Na poczatek.

 • gupek-wioskowy

  Oceniono 5 razy 1

  a pod tym linkiem można poprzeć księdza lemańskiego

  www.poparcie-lemanskiego.blog-bobika.eu/

 • ubytek

  Oceniono 4 razy 0

  Gw pieknie manipuluje "musi sie ksiadz wyniesc z tej parafi" powiedzial lemanski. A nie ksieza ktorzy przyjechali.

 • 7goldie

  Oceniono 7 razy 7

  KK mam już dawno gdzieś, zasłużył sobie na to, ale kibicuję Lemańskiemu:)))

 • red-akcja

  Oceniono 12 razy -8

  Tofaszysz Lemański ma wyprany rozumek przez kogoś, kto chce zniszczyć, nie naprawiać Kościół.

 • red-akcja

  Oceniono 14 razy -12

  Pewni ludzie chcą dokonać rozłamu w Kosciele. Są to ludzie spoza Kościoła.
  Tofaszysz Lemański pewnie nic nie wie, o co idzie gra.

 • patriotaa

  Oceniono 17 razy -13

  Ciekaw jestem jakiego wuja słucha ks. Lemański. Przecież ks. Lemański nie jest właścicielem ani kościoła ani parafii. Jest tylko wyznaczony przez władze kościelne jako zarządzający a nie jako właściciel. Więc Przełożeni mogą go w każdej chwili przenieść gdzie kol wiek z tej parafii a ks. Lemański powinien posłusznie polecenie wykonać, lub odejść do cywila i podjąć pracę chociażby na jakiejś budowie. Gdyby wszyscy podwładni w firmach i urzędach tak się zachowywali jak ks. Lemański powstał by jeden wielki burdel taki jak ks. Lemański zrobiła w swej parafii.

 • legrange

  Oceniono 6 razy 6

  A szable w łapy i niech rozstrzygnie "Sąd Boży ", którego klechę Bozia bardziej kocha.

 • pytton

  Oceniono 7 razy 5

  To, że o wyborze księdza więcej ma do powiedzenia jakiś oddalony o setki kilometrów reprezentant obcego państwa, niż ludzie, którym ten ksiądz powinien służyć, i którzy co tydzień z nim obcują twarzą w twarz; to, że o tym kto będzie dalej tym ludziom służył decyduje jakieś 'prawo kanoniczne' a nie cała społeczność która ponoć ma tworzyć coś, co nazywa się 'Kościół' - to chyba świetnie podsumowuje całą tą instytucje.

 • ollendorff

  Oceniono 8 razy -4

  Ludzie są tylko ludźmi, tzn. nikt nie jest doskonały. Jednocześnie Kościół Katolicki wśród wszystkich kościołów chrześcijańskich na świecie zawsze słynął z wielkiej pokory i dlatego trwa już 2 tys. Do sprawy niepotrzebnie włączyły się media, ponieważ nie jest tajemnicą jak one funkcjonują na co dzień i na czym opierają swoje ekonomiczne sukcesy. Żeby przyciągnąć do siebie ludzi od zawsze wykorzystywały najprostsze ludzkie emocje i uczucia. Dlatego źle się stało, że spór próbują nagłaśniać i rozwiązywać po swojemu. Mało tego, robią to na zasadzie zwykłej pogaduszki publicystycznej nakręcanej już przez kolejny dzień. Media nigdy nie będą autorytetem moralnym - NIGDY. Media to zwykła grupa interesu, która uważa, że nie ma dla niej żadnego tematu tabu. Dla nich istnieją tylko słupki oglądalności i reklamodawcy. Jednocześnie ludzie mają też prawo do informacji, owszem, ale przy tej informacji pojawiają się od razu komentarze, czyli wym. problem w takiej interpretacji przestaje być już informacją - staje się natomiast zwykłym poglądem politycznym - czyli propagandą. Polskie media obecnie umiejętnie wykorzystują różne nieporozumienia panujące w naszym kościele, a wiele z nich w pełni przyłączyło się do walki z kościołem. Spór między tym księdzem i arcybiskupem na pewno nie powinien być rozpatrywany przez media. To nie ta wiedza, kompetencja, kultura i wyczucie. Media co najwyżej mogą się pokusić na tematy związane np. z pogodą ale nigdy z religią. Telewizja to nie nowy głos Watykanu!

 • albrecht_kalba

  Oceniono 7 razy 3

  Podobno Kościół to wspólnota wiernych, a nie kilku spasionych dewiantów w śmiesznych ubraniach. No to teraz wspólnota poznaje z jakim szacunkiem się do niej podchodzi. Byle tak dalej, a kościoły będą wyglądały jak we Francji. Swoją drogą Francja problem z klerem rozwiązała raz na zawsze w bodajże 1912 roku.

 • cffaniaczekk

  Oceniono 8 razy -6

  Obejrzałem na tvp info, ten moment kłótni ludzi z księżmi z kurii. Wiecie co? Kiedyś w pewnej parafii sytuacja była podobna. Ludziska nie chcieli wpuścić nowego księdza. Powiem Wam, że ściągnęło to gniew Boży na tą parafię. Poważnie. Co mam na myśli? Wiecie ile tam dzieci umiera rocznie na różnego rodzaju raka? Jedno, dwa. Wiecie ilu tam jest samobójców? Kilku rocznie. Wiecie ile ludzi młodych zginęło w różnego rodzaju wypadkach, były to bezsensowne śmierci... Kilka rocznie... Wiele jest tam działania, jakby to określić, złego ducha... A może to po prostu konsekwencja tego, że nie wpuszczono nowego księdza. Nie wiem.
  A wioska nie jest duża, podobna do tej Jasiennicy.

  Zobaczycie, za kilka lat wróćcie do Jasiennicy i zobaczycie ile nieszczęść spadnie na tą miejscowość...
  Współczuję.

 • atero

  Oceniono 9 razy 5

  Ja nie lubię księży i nie wierzę im,ale w tym przypadku kibicuję panu Lemańskiemu,a ten cały arcy Hoser niech dalej robi z siebie durnia.Tak trzymać panowie.

 • dziadzioniunio

  Oceniono 7 razy -3

  GW walczy o państwo świeckie:)))))))))))))))) Pewnie dla tego od dwóch tygodni jedynką jest kwestia obsadzenia proboszcza na wiejskiej plebanii:)))))))))))))))))))))))))) Hej, czytelnicy GW, wasza głupota jest rozbrajająca:))))))))))))

 • ubytek

  Oceniono 5 razy -1

  Wnaszej parafii odwolali ksiedza. Nie wiadomo bylO dlaczego. Parafianie zbierali podpisy, buntowali sie. W koncu powiedzili dlaczego. Byly machloje finansowe. Parafianie, ktorzy najgloaniej darli sie, schowali sie ze wstydu. Dostalismy dowego ksiedza, madrego z doktoratem, mlodego i pelnego checi dzialania. Wszystkim to wyszlo na dobre. A tamten ksiadz zdjal koloratke i powiedzial ze on sie stad wyprowadzac nie zamierza. I zostal po cywilu.

 • arczi_22

  Oceniono 2 razy 0

  ks. Grzegorz Chojnicki uczył mnie religii w l.o. bardzo w porządku ksiądz. Jakie ciechy z nim były. Widać, że jest mocno speszony. Trzeba zrozumieć, że wykonuje polecenia kurii. Pozdrowienia dla księdza Grzegorza !

 • mat.31

  Oceniono 8 razy 4

  Problem jest taki, że Lemanski słucha papieża Franciszka a to, co mówi biskup, jest z tym sprzeczne... Kto więc tu teraz sieje zgorszenie?

 • kerim122

  Oceniono 4 razy 2

  W takim burdelu pracują "hierarchowie",oto cały Polski Kościół.Władza,kasa,lojalność oto o co chodzi w tym zawodzie.Co z nimi zrobić? "Wydupcyć" na zbity pysk,jak mówi żona Kiepskiego.Rozwiązać całą tą sekte.

 • castellano82

  Oceniono 4 razy 2

  Podpisujmy petycje w obronie ksiedza Lemanskiego i rozprowadzajmy ja dalej:

  poparcie-lemanskiego.blog-bobika.eu/

 • a_l_e_x

  Oceniono 12 razy -2

  Nie mogę się doczekać występu ks. Lemańskiego w Tańcu z gwiazdami. Przy takich dobrych układach z TVN jestem pewien że znajdzie się w pierwszej trójce!

 • drzejms-buond

  Oceniono 5 razy -1

  To "Ranczo" jeszcze kręcą?

 • kapidutu

  Oceniono 6 razy -2

  jeden lepszy od drugiego, reakcje tłumu-żałosne...

 • jerzysm42

  Oceniono 11 razy 7

  Kiedy masowo mordowano w kościołach Rwandy, Hoser udał się na urlop.
  Dzisiaj w Jasienicy też go nie było, a mógł stanąć naprzeciw parafian i powiedzieć o co mu chodzi.
  Bał się?
  Gdy sytuacja staje się niewygodna szalony kurdupel idzie na chorobowe, a Hoser na urlop.

 • tr1975

  Oceniono 9 razy 9

  Ciekawe ile zgrzewek napoju "Zbyszko" obiecano ks. Trojanowskiemu za tę robotę - jakby nie było chytremu chłopinie spod Radomia ? ;)

 • sharn1

  Oceniono 18 razy -8

  Lemański to wyjątkowy szkodnik. Wiele złego wyrządza swoim zachowaniem polskiemu Kościołowi.

  Gwaiazdor skupił się na medialnych awanturach zamiast posłudze kapłańskiej.

 • ergosumek

  Oceniono 18 razy -12

  Wygląda na to, ze Lemański wystapił w roli żydowskiego konia trojańskiego na kółkach, wpychanego do Kościoła przez V kolumnę....

 • shearer666

  Oceniono 14 razy -8

  biedni ludzie dają się wciągać w jakieś SB-ckie rozgrywki obliczone na rozbijanie Kościoła.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 7 razy 7

  Ale do czego komuś potrzebny jest ksiadz?A jak wywalą Lemańskiego to po prostu ludzie mogą przestać chodzić do kościoła, przetsać płacić cokolwiek i przestac przyjmować nowego ksiedza. Jakieś tam biskupoy zaraz by nowego ksiedza tez wywaliły skoro kasy by nie przynosił:P Po co w oóle wam czarne pająki w Polsce za tyle miliardów złotych rocznie?

 • jgkmarcin

  Oceniono 6 razy 0

  Wrony się kłócą o padlinę.

 • szczuras99

  Oceniono 5 razy -3

  Glupie owce wielce przejete bo barany sie naparzaja hihihi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX