Komentarze (147)
Tochman: W Rwandzie byli księża, którzy mordowali i gwałcili. Czas się przyznać
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ragefox

  Oceniono 3 razy -1

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  To co żydzi mówią o chrześcijanach to mały pikuś Oni tacy są :
  www.wprost.pl/ar/214629/Szokujace-slowa-rabina-Goje-jak-zwierzeta-pociagowe-maja-sluzyc-Zydom/
  Nie zwarzaja również na własne zbrodnie :
  tergiwersacja.wordpress.com/palestyna/masakra-gazy-20082009/
  Oraz nie widzą w szeregach swoich duchownych pedofilów, których jest stosunkowo o wiele więcej niż w jakiejkolwiek innej grupie społecznej :
  yelita.pl/artykuly/art/lista-zydowskich-homoseksualnych

 • januszhalinasopot2

  Oceniono 7 razy 3

  Od czasu Konstantyna I Wielkiego,chrześcijaństwo mordowało innowierców. Osłaniając swoje postępki wolą Boga i nawracaniem na jedyną słuszną wiarę.

 • walek_z_lasu

  Oceniono 2 razy 2

  "(...) z tymi prowokacjami to trzeba by ostrożnie. (...) Na przykład kiedyś w jednej fabryce oddział ZOMO zgłosił się na ochotnika, żeby uporządkować salę na sesję. Wszyscy zaczęli krzyczeć: prowokacja, prowokacja! A oni przyjechali, poustawiali krzesła, posprzątali i poszli. Tak że chyba trzeba by ostrożnie. Ja tak myślę."

 • alias6

  Oceniono 16 razy -6

  Czyli jak ? Hoser był w Rwandzie w tym czasie, ale nie mordował, bo pan reportażysta nie dotarł do świadków, którzy by taki udział w morderstwach potwierdzili, ale jest winny, tak ? Rozciągamy odpowiedzialność ?

  Jak mordują muzułmanie, to nie mówimy, że to ortodoksyjny islam jest przyczyną mordów, tylko pojedynczy ludzie ? Ograniczamy odpowiedzialność.
  Szczuj dalej parchu.

 • louisciffer

  Oceniono 6 razy 4

  Hoser tak czarne dziatki na paluszkach liczyć uczył: prawa łapka katabasa: Tutsi, Hutu, fingiel, Tutsi, Hutu, prawa łapka Hutu, Tutsi, fingiel, Tutsi, Hutu.

 • holda2

  Oceniono 13 razy -9

  Ja rozumiem, że w sporze abp Hosera z ks. Lemańskim Gazeta jest po stronie Lemańskiego. Ale słowa Tochmana o abp. Hoserze, ktore tak chętnie przytacza Gazeta, są na niczym nie opartą kalumnią. Idiotycznie brzmi oskarżenie, że nie było go w Rwandzie podczas ludobójstwa. To znaczy, że bral w nim udział? Jak? Zdalnie? Dla mnie, ateisty, powinno to być bez znaczenia. Ale przecież abp Hoser jest także obywatelem i ma prawo do dobrego imienia. Chyba, że niechęć do Gazety go tego prawa pozbawia

 • genocidezionism

  Oceniono 10 razy -4

  Tochman robi kasę na książeczce niech robi to tylko beletrystyka ale jak ma jakies zarzuty to niech zawiadomi ONZ , prokuraturę , władze KK czy Bog raczy kogo a nie plecie bredni bez pokrycia bo bredzą chorzy ludzie.

 • vida69

  Oceniono 1 raz 1

  Tutaj więcej perełek o religii miłości:)
  kosciol-kat.ucoz.ru/publ/z_historii_kosciola/jasenovac_balkanski_auschwitz/2-1-0-134

 • vida69

  Oceniono 2 razy 2

  Może niezależna.pl i TV Republika się tym zajmą?

 • george1955

  Oceniono 4 razy -4

  panie Tochman,dla rownowagi moze reportarz z okupowanych ziem palestynskich ograniczaniu praw rodowitych mieszkancow

 • 22lullaby33

  Oceniono 13 razy -5

  Tochman jest idiotą, czy takiego udaje? Cały świat palcem nie kiwnął, ani największe mocarstwa, ani główni światowi gracze, ani ONZ, nikt. Ale Tochman ma akurat pretensje do Koscioła katolickiego, do księży misjonarzy, którzy nie przebywali tam na wczasach i nie byczyli się. Czy zdarzali się tacy duchowni, którzy zachowali sie niegodnie, może tak, ale Tochman nie przytacza żadnych dowodów. Ma pretensje do papieża? Panie Tochman, lewak nie odwołuje sie do papieża, ale do socjalistów europejskich, do "wielkich demokracji". A to bractwo milczało i nie interweniowało. A już to zdanie o maczetach z Chin, za które Tochman wini Kościół, bo nie interweniował, to już groteska. A Pana socjaliści i demokraci z całego świata o tym nie wiedzieli? A czemu Michnik nie pojechał do Rwandy i nie godził stron, ma przecież taki autorytet. Papieży lewactwo, także prasowe, nie szanuje, ale nagle, gdy sie coś strasznego na świecie dzieje, odwołują sie do papieży, no i oczywiście po to, by ich zganić. Tochman, skończ z ta lewacką propagandą.

 • klarb

  Oceniono 6 razy 4

  Było tego dużo więcej w historii kościoła Katolickiego.Dziwi mnie tylko , jak wobec takich faktów, można być katolikiem i myśleć, że Bóg ma z tym kościołem coś wspólnego.

 • gj61

  Oceniono 5 razy 5

  A ilu nazistów uciekło do Ameryki Płd. machając paszportami watykańskimi albo czerwonego krzyża? Uprowadzony z Argentyny i osądzony w Izraelu architekt hitlerowskiego ludobójstwa Adolf Eichmann uciekł z Europy przy pomocy Watykanu!
  inna sprawa...
  Ani Paweł VI ani jego następcy słowem nie zająknęli sie na temat terrorystów z IRA...
  O wspomnianej już tutaj w komentarzach współpracy KK z bandami chorwackich faszystów w czasie II wś nie będę się rozpisywać.
  Zakłamanie, zaprzaństwo, wstrętne koorestwo z tym kojaży mi się KK, ot co.

 • 3kaczyjar

  Oceniono 1 raz -1

  Ja uważam że konkwistę zorganizowała GW - nie ma to tamto.

 • macborys

  Oceniono 4 razy 2

  Hozer na galazke!!!

 • rexma

  Oceniono 16 razy 14

  Długo odwlekano kanonizację JP II, bo wiedziano,że tolerował pedofilię wśród księży. Nic nie uczynił by przerwać ludobójstwo w Rwandzie ! Pan Hoser z " miłosiernym " uśmieszkiem na ustach
  wykończył ks.Lemańskiego. Pan Wesołowski (były kardynał) nie będzie odpowiadał przed Sądem za pedofilię z dziećmi, bo ma...migrenę !Czy czarny lud tego nie widzi, co wyczynia czarna mafia ?

 • va-sq

  Oceniono 10 razy -4

  Czyli, co P. Tochman jest zły na abp. Hosera, że nie był w Rwandzie podczas pogromów, co prawda został odwołany ze swego stanowiska 8 miesięcy wcześniej, ale czy to ważne, jakby był na miejscu i rozdarł swe szaty przed hołotą z Interahamwe to na pewno zapobiegłby zbrodniom.
  Bierność kościoła w Rwandzie? Przecież w masakrach zginęło 10% ludności Rwandy i około 30%księży (Tutsi oraz Hutu ratujących Tutsi), 21 księży zostało postawionych przed Międzynarodowym Trybunałem do Spraw Zbrodni w Rwandzie.
  A to nie w kościołach chowali się ludzie? Znana m.in. masakra w Gikondo, w placówce polskiej misji katolickiej? Fakt, że kilku księży nie mogło zrobić nic w hołotą z Interahamwe, ale nic nie zrobiła także ONZ a cała misja UNAMIR to taka porażka, że po tym wszystkim ta organizacja powinna zostać rozwiązana. ONZ powołana do zapobiegania konfliktom nie zapobiegła ani jednemu konfliktowi w trakcie swojego istnienia.
  Czy to nie wspaniałomyślny Clinton (płaczący później na ofiarami) i jego administracja pożałowali grosza na zagłuszenie radia RTML, które wzywało do mordowania Tutsi?

 • mason58

  Oceniono 4 razy 4

  Robili tylko to co umieja najlepiej, wiec czego sie czepiacie.To wlasnie KK wymordowal 60% lidnosci ameryki srokowej i poludniowej.A po**ruchac to i Hosser by po**ruchal te czarne, ale moze nie mial czasu bo przygotowywal sie do zniszczenia Lemanskiego. A moze i pomoczyl ....w przerwach. To ze on napalony to juz z mordy widac.S....syn.

 • Oceniono 4 razy 2

  nie pan, tylko chłop pańszczyźniany bo z tej klasy społecznej wyszedł jak arcy coś tam .

 • arius9

  Oceniono 9 razy 7

  Zbrodnicze swinie watykanskie, a ten wasz jan pawel to kawal wiekszego ch...a.

 • bogucjusz

  Oceniono 12 razy 10

  Nihil novi. Kościół zawsze jest tam, gdzie wojna, mord, ludobójstwo. Ma na swoim koncie więcej ofiar, niż Hitler i Stalin razem wzięci.

 • ponury424

  Oceniono 13 razy -11

  Tak oczywiście winien jest Kościół, kozioł ofiarny zawsze musi się znaleźć, "dziennikarzu"
  polemizowanie z tym bełkotem, który tu zaprezentowałeś, nie ma najmniejszego sensu.
  Nagromadzenie w jednym artykule takiego steku bzdur, może świadczyć o jednym, przed
  napisaniem tego tekstu zapomniałeś skorzystać z WC, i to co miało wyjść z ciebie dolnymi
  otworami, wyszło górnym.

 • kot2ka

  Oceniono 10 razy 2

  Cytat: " Należy powiedzieć, że wśród katolickich duchownych byli tacy, którzy pomagali, chronili i ginęli ze swoimi parafianami. Ale byli też tacy, którzy mordowali i gwałcili"
  Wszędzie na całym świecie i obojętnie jakiej dotyczy to wiary są ludzie i bydlaki !!!!!

 • KRECIK424

  Oceniono 13 razy 7

  Dobrze ze w Jasienicy Pan Hoser tylko zamknął kościół bez wiernych. Jako właściciel w imieniu Państwa Watykańskiego mógł go spalić.

 • w.zboralski

  Oceniono 13 razy 7

  W Polsce też księża mordowali. Tyle, że "trochę" wcześniej, paręset lat temu... Ale gwałcić to gwałcą nadal!

 • dorotka247

  Oceniono 11 razy -5

  Nie bronię nikogo, ani kościoła, ani Hutu ani spadochroniarzy francuskich wycofanych by nie mieszać się w rzeź, ale wypowiedzi Tochmana przypominają mi faworyzowaną i sprzedawaną światu przez ośrodki dobrze znane GW, tezę o "polskich" obozach śmierci. Bo niektóre z nich były zlokalizowane na naszych ziemiach. Niedługo pewnie w jakiejś równie gadzinowej gazecie przeczytam, że Tochman sprzyjał zabijaniu dzieci, bo znalazł się przypadkiem w klinice gdzie przeprowadzano aborcje, albo znalazł się w strefie Gazy podczas lipcowej masakry. Jednym słowem nie ważne czy jest się ofiarą przestępstwa czy sprawcą czy też przypadkowym obserwatorem itp. Ważne by komuś dopie.... A to bywa priorytetem. To się sprzedaje. Na tym robi się forsę i o to GW chodzi.

 • jerzypw

  Oceniono 20 razy -18

  Sluchaj tochman: jestem katolikiem i nie zycze sobie abys obrazal mojego biskupa. Zwracanie sie do osoby duchownej per pan to zwykly brak kultury. Ubecy tak postepowali. A tak na marginesie jak jestes taki "bohater" to moze napiszesz o nowojorskich zydach ktorzy handlowali organami i prali brudne pieniadze.? Za www.realzionistnews.com

 • masz01

  Oceniono 15 razy -7

  No i mamy następnego aŁtoryteta...
  Ross w swej książce o holokauście Żydów, pisał o "polskich obozach zagłady".
  Tochman będzie pisał, że "księża katoliccy uczestniczyli w ludobójstwie".
  - Niedawno było głośno na temat publikacji, iż AK mordowała niewinnych. Należałoby do tego grona dołączyć PROFESORA FILOZOFA JASIA HARTMANA z propozycją legalizacji kazirodztwa i mamy rzetelnie zobrazowaną przeszłość i świetlaną przyszłość...

 • vinogradoff

  Oceniono 11 razy 7

  Oni tam w tej swojej Afryce meili wlasnych Bogow i wlasne religie i po jakiego groma kosciol katolicki tam sie wtranzala?

 • vinogradoff

  Oceniono 9 razy 5

  To, ze Papiez Jan Pawel II.gi zostal kanonizowany przez Kosciol wcale nie oznacza przeciez, ze w oczach Boga jest swiety gdyz jedno nie ma nic wspolnego z drugim. Decyzjje nedznych Ludzikow choc nie koniecznie zielonych wcale nie wiaza Boga, ktory jest suwerenny w swoich decyzjach i od nikogo niezalezny.

 • cyklista

  Oceniono 83 razy 61

  To, że na misje jeździ się, żeby się wyżyć seksualnie wiadomo od dawna.

 • minipolak

  Oceniono 115 razy 87

  Ten swiety Jan Pawel II to jednak przekret 1000 lecia

 • 99venus

  Oceniono 84 razy 74

  normalka.Hoserowi nic się nie stanie a Watykan będzie działał tak jak do tej pory.

 • prelude93

  Oceniono 43 razy -25

  W Trybunie Wyborczej dzien bez plucia na Polske i Kosciol dniem straconym, towarzysze!!!

 • Marcela Nawrot

  Oceniono 11 razy -7

  Szanowni Państwo, Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie internetowej ankiety, potrzebnej mi do realizacji badań w pracy magisterskiej. Jestem studentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W ramach badań do pracy dyplomowej zbieram dane na temat odbioru reportażu Wojciecha Tochmana „Dzisiaj narysujemy śmierć”. Jeśli zatem chcecie Państwo mi pomóc i jednocześnie przyczynić się do rozwoju nauki, to serdecznie zapraszam do uzupełnienia ankiety, mieszczącej się na stronie internetowej: moje-ankiety.pl/respond-68469.html

 • dassein

  Oceniono 36 razy -20

  Tochman, Lasiczka, Paradowska, Zakowski, Wronski i Urban - wszyscy z troska pochylaja sie nad przyszloscia kosciola katolickiego w Polsce!

 • clarus2

  Oceniono 119 razy 95

  Czego można się spodziewać po BARBARZYŃSKIEJ, KŁAMLIWEJ instytucji? U nich to norma.

 • wlodas1959

  Oceniono 83 razy 67

  czarna zaraza byla jest i bedzie, ciemnych ludzi nie brakuje nigdzie, a oni beda zerowac na ludzkiej naiwnosci i niewiedzy zeby nie napisac glupocie,pasibrzuchy maja sie dobrze naiwnych nie brakuje,ale to juz idzie do schylku ludzie sa coraz lepiej wyksztalceni i w bajeczki o aniolkach diabelkach zmartwychstanie jakiejs trojcy co nawet do dzis sie spieraja i w inne pierdoly nie wierza swiat istnieje wg.nich okolo 8000lat bzdury.RAMEN

 • b.lange

  Oceniono 35 razy -21

  Panie Tochman jednym z organizatorów i prowodyrów masakry był dziennikarz Radia Tysiąca Wzgórz (takie ich lokalne ToKFM), kiedyś się przyznasz i przeprosisz za niego? Zresztą nie tylko za niego bo Międzynarodowy Trybunał Karny dla Rwandy ścigał wielu dziennikarzy związanych z bojówkami Interahamwe. No to jak panie Tochman masz odwagę się przyznać (nie szkodzi, że w tym czasie byłeś kilka tysięcy kilometrów dalej) przeprosić i pokajać czy dalej będziesz chował głowę w piasek?

 • bezportek

  Oceniono 33 razy -23

  Jak na dłoni, widać sposób zakłamywania rzeczywistości a la szwabskie filmidło i żydowskie pamflety, zgodnie uznające Polaków za głównych morderców milionów ofiar II wojny. Fakt, paru Polaków dołożyło się do Zagłady, co nie zmienia winy plemienia niemieckich nadludzi ani służalczej roli judenratów, policji w ghettach, czy licznych kolaborantów, n.p. francuskich i czeskich. Ale żydokomunie i jej pachołkom pasuje wrzeszczeć o "polskich obozach" i podniecać sie grafomańskimi wypocinami kosińskich, grossów czy baumanów.
  Takoż towarzysz T., puściwszy bąka o możliwym udziale księży - w mig przechodzi do opluwania konkretnych osób, tak jakby jego insynuacje miały moc świętego objawienia. Czysta agitka, typowa dla gadzinówki.
  I z innej paki - cytuję za autorem: "po upływie niemal 20 lat w Rwandzie nie ma mowy o przebaczeniu"
  I jak tu rozumieć wielki płacz lewactwa, domagającego sie przebaczenia dla komunistycznych zbrodni jaruzela?
  Czyżby lewakom lata liczyły się siedmiokrotnie, jak u jamników?

 • marian81960

  Oceniono 40 razy -16

  Gdyby iść torem myślenia tego Tochmana (nie nazwę go panem), to analogicznie na przykład policja jako instytucja jest winna temu, że np. jakaś grupa policjantów zdradziła swoje ideały zawodowe i podjęła współpracę np. z jakąś grupą przestępczą.Należałoby wtedy całkowicie zdyskredytować wszystko co robi policja (ściganie przestępców itd.) tylko dlatego, że jakiś drobny ułamek jej przedstawicieli zawiodła.

 • madhare

  Oceniono 44 razy 2

  To trochę jest tak , że na podstawie jednej informacji (Hosera nie było w trakcie rzezi w Ruandzie) rozbudowany jest cały artykuł , który zostawia czytelnika w przekonaniu, żę Hoser jest tam czemuś winny ,a najpewniej sam latał z maczetą. Kościół katolicki ma powody aby niechętnie o tej sprawie mówić - to totalna misjonarska porażka. "Nawróceni" Hutu w tym księża z tego plemienia w sekunde zrzucili cieniutką skorupke wiary i wrócili do mrocznych plemienncyh dzikich korzeni. To że tacy "księża" wzięli udział w masakrach problematycznie usprawiedliwia tezę, że Kościół Katolicki brał udział w ludobójstwie.

 • banan125

  Oceniono 141 razy 123

  oni wszyscy myślą, że żyją w sredniowieczu i moga walić głupoty a ciemny lud to kupi (oprócz niejakiego kolesia Jacka Kureskiego)

 • banan125

  Oceniono 109 razy 79

  jeden milion więcej , jeden mniej - co za różnica dla KK ?

  skor odpowiadaja za śmierć ponad 120 000 000 ludzi przez 1000 lat - co daje średnio 120 tys. rocznie

 • rabi_ltd

  Oceniono 34 razy -16

  Szczyt hipokryzji GW.
  Jaruzelski, Kiszczak i całe KC oraz KW PZPR wiedziało o planowanym stanie wojennym
  Były ofiary tegoż stanu wojennego
  A jakoś odpowiedzialnych brak?
  Mało tego GW artykułami Naczelnego pisała o osobach domagających się sprawiedliwości, że są "żądni krwi", że Kiszczak i Jaruzelski to 'ludzie honoru".
  Właśnie Ci "ludzie honoru" imprezują sobie na jubileuszowych bankietach, grillują na trawniczkach swoich dacz i korzystają z pełni życia na "zasłużonej" emeryturce.
  Kręcąc "lewe" zwolnienia medyczne unikają odpowiedzialności - to są dopiero Bohaterscy oficerowie LWP co Honorowi się w pas kłaniają.
  Ach jak przyjemnie jest wytykać "obcym" naginając fakty pod teorię, swoich zaś hołubić i bronić.
  Motto GW
  Fakty? Jakie fakty? Fakty to nam z ręki jedzą.

 • jamj

  Oceniono 117 razy 85

  "Ale byli też tacy, którzy gwałcili i mordowali."
  ==================================
  A co? Mieli zrezygnować z okazji? Przecież jak jeden ojczulek zgwałci, a drugi zabije, to nie ma grzechu, bo zginęła ladacznica.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX