Godson: Widziałem wskrzeszenie. Mogę podesłać wideo [U OLEJNIK]

- Oczywiście, że wierzę we wskrzeszenia jako chrześcijanin - powiedział na antenie TVN24 John Godson. - Widziałem jedno wskrzeszenie. Pastor powstał z martwych po trzech dniach w kostnicy. Mogę podesłać wideo - dodał polityk PO. - To może ksiądz Bashobora powinien być zatrudniony w NFZ? - skomentowała to Joanna Senyszyn.
- W Polsce mamy wolność sumienia i wyznania. Jeżeli człowiek wierzy w to, w co wierzy, proszę to uszanować, a nie wyśmiewać - powiedział poseł Platformy John Godson w rozmowie z Moniką Olejnik i Joanną Senyszyn. - Zaskakuje mnie, ile jest w Europie wątpliwości i niewiary. W Afryce jest inaczej, mogę podrzucić kilka filmów ludzi, którzy są uzdrowieni - dodał.

Wątek wskrzeszania zmarłych został przez rozmówców przywołany w kontekście przybycia do Polski afrykańskiego księdza Johna Bashobory. W sobotę odprawi on rekolekcje na Stadionie Narodowym. Bashobora jest znany m.in. z rzekomych wskrzeszeń i uzdrowień. - Dziwię się, że poseł w to wierzy.

Największym cudem jest tu cud finansowy - skomentowała to Joanna Senyszyn. - To oszustwo, dzięki któremu stadion zarobi, ale państwo nie. Bo podatek od tej quasi-cyrkowej imprezy nie zostanie zapłacony, bo nazywa się to rekolekcjami - dodała.

"Bashoborę powinien zatrudnić NFZ"

- Bashobora to takie katolickie wcielenie Kaszpirowskiego - ciągnęła Senyszyn. - Tam też będą tłumy przychodziły. Polacy lubią ten rodzaj rozrywki. Ludzie ciężko chorzy chcą mieć nadzieję. Ale ona jest szkodliwa - dodała. W ocenie posłanki afrykański ksiądz to "maszynka do robienia pieniędzy".

- Mówiąc, że wierzę w uzdrowienia i wskrzeszenia, jestem bardzo ostrożny w ocenianiu osób, które mówią, że mają takie dary - bronił się Godson. - Nie chcę oceniać Bashobory, bo go nie znam. Odpowiadam tylko na pytanie, czy dzisiaj mogą się dziać cuda - powiedział. - Może ksiądz Bashobora powinien być zatrudniony na etacie w Narodowym Funduszu Zdrowia? - drwiła Joanna Senyszyn.

Godson: Nie jestem przeciwko in vitro

John Godson odniósł się także do kwestii stosowania metody in vitro. - Wszelka próba stygmatyzacji osób urodzonych dzięki tej metodzie jest nie na miejscu. Musimy mieć szacunek do każdej istoty ludzkiej - stwierdził. - Nie jestem przeciwnikiem in vitro. Czasem to dla pary jedyny sposób, by mieć dzieci - dodał.

Chcesz na bieżąco śledzić wydarzenia w polskiej polityce? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (255)
Godson: Widziałem wskrzeszenie. Mogę podesłać wideo [U OLEJNIK]
Zaloguj się
 • jonwol

  0

  Kolorowy mentekaptus! Widział wskrzeszenie - w porze deszczowej baobab się zazielenił!

 • pazza.eu

  0

  Ten zalosny facio pewnie wkrotce zacznie wbijac igielki w kukielke swoich antagonistow politycznych, a moze kaze nam wierzyc w woodoo? Bo woodoo ma wiele milionow wyznawcow na swiecie
  ... wiec dlaczego nie w naszym Lechistanie?
  Na potwierdzenie mocy woodoo tez mozna pokazac wiele filmow - wystarczy do tego YOU TUBE! ;)
  Ot przxszedl pastor (czyli pasterz) i zacznie rzezbic owieczki... przy pomocy bialolicego i trzezwego na umysle az krancowego cynika Gowina!

 • maga2109

  0

  wstyd, żeby tacy ludzie jak ten klecha z Afryki reprezentowali gdziekolwiek państwo polskie, no i nas

 • banan125

  0

  kolejny de-BIL

 • alebyk

  Oceniono 1 raz 1

  Statystycznie im więcej wiary tym więcej syfu. Skrajnością jest wiara we wskrzeszenia, w takich okolicach jest najwięcej syfu. Lubię Godsona ale niech mi nie zaleca afrykańskich wierzeń jako wzorca do naśladowania bo pewnie ze swoją żarliwą wiarą zaraz byśmy się zaczęli ciąć maczetami.

 • haber73

  Oceniono 2 razy 2

  A może ktoś nam wreszcie wyjaśni kto promował tego afrykańskiego szamana na posła?Kto zapewnił mu poparcie?Przecież nie wziął się wreszcie z sufitu ani nie został wskrzeszony w jakiejś kostnicy?

 • orion57

  Oceniono 2 razy 2

  "widziałem orła cień.." Panie pośle okien nie trzeba zamykać.

 • ritak44dwa

  Oceniono 1 raz 1

  P. Godson, należało ugryżć się w język. W Polsce nie ma tolerancji i szacuku dla odmiennych poglądów.
  Należy się liczyć z tym, że, bez żenady wyśmieją pana publicznie.

 • ritak44dwa

  Oceniono 1 raz 1

  Też jestem sceptykiem ale uważam, że trzeba uszanować poglądy innych.
  Zresztą na świecie są "rzeczy i zjawiska o których filozofom się nie śniło" a wyśmiewać to każdy głupiec potrafi.
  Rozczarowały mnie panie, które tak ochoczo krytykowały posła Godsona, (skądinąd, dla mnie, o nazbyt ortodoksyjnych poglądach) a nawet ośmieszały go.
  Mogłyby kulturalnie przemilczeć, szkoda, że je na to nie stać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX