Najnowszy sondaż wyborczy: PiS mocno wyprzedza PO

Gdyby wybory odbyły się dziś, to Prawo i Sprawiedliwość dostałoby 35 proc. głosów, natomiast Platforma Obywatelska 26 proc. Oto wyniki sondażu, które przeprowadził Millward Brown dla ?Faktów? TVN.
Do Sejmu dziś weszłyby jeszcze trzy partie. Na trzecim miejscu znalazłby się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który mógłby liczyć na 10 proc. głosów. Ruch Palikota dostałby 6 proc., natomiast PSL 5 proc. głosów.

- Superpolityczny weekend, który miał miejsce w Katowicach, nie wskazywał, że PiS ma tak wspaniały kongres, a Platforma Obywatelska tak fatalny. Mam wrażenie, że to, co najbardziej kształtuje scenę polityczną, to zmęczenie PO - komentował na antenie TVN24 Kamil Durczok, prowadzący "Fakty".

To już kolejny sondaż, w którym PiS wyprzedza PO. Jeszcze w końcówce maja na partię Jarosława Kaczyńskiego chciało głosować 30 proc. wyborców, PO mogła liczyć na 26 proc. głosów. W stosunku do kwietnia rządząca partia straciła aż 5 punktów procentowych.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 3 lipca na reprezentatywnej próbie 1001 dorosłych Polaków.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o kolejnych sondażach wyborczych? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: