Elbląg: "Taśmy prawdy" kandydata PiS. "Dogadaliśmy się z Ruchem Palikota, żeby wyp... PO"

Jaki był cel referendum w Elblągu? "Wypier... tych z Platformy i przejąć władzę". To słowa Jerzego Wilka, kandydata PiS na prezydenta Elbląga. Padają w nagraniu, do którego dotarł portal elblag.net. Wilk mówi w nim też o tym, że referendum było finansowane przez PiS. Działaczy KWW "Wolny Elbląg" nazywa "wszami i gnidami".
Elbląskie "taśmy prawdy" zostały opublikowane na YouTube i wysłane do lokalnych mediów. Kto nagrał Wilka? "Może ktoś założył podsłuch, a może ktoś z otoczenia Wilka nagrywał jego rozmowy, jak był przy nim" - pisze "Marek Ar", który zamieścił nagranie w sieci."Zapłaciliśmy za spot, a Falkiewicz to sobie przypisał"

O referendum, po którym został usunięty były prezydent miasta Grzegorz Nowaczyk (PO) i rada miasta, Wilk mówi bez ogródek: chodziło tu o przejęcie władzy przez PiS. Dlatego partia finansowała działania grupy referendalnej (w oficjalnych wystąpieniach Wilk temu zaprzeczał). - Wszyscy nas łączyli z tym. My się wypieraliśmy, ale po cichu opracowywaliśmy strategię - mówi kandydat na prezydenta.

Według nagrania PiS zapłacił m.in. za spot zachęcający do udziału w referendum. Wyraźnie rozżalony Wilk narzeka, że autorstwo klipu przypisał sobie Kazimierz Falkiewicz. - Dwa tysiaki wyłożyliśmy, aby Falkiewiczowi zrobić kampanię. My to zrobiliśmy, my za to zapłaciliśmy. On sobie przypisał - mówi.

"Wzięli na listę mojego byłego informatyka. Takich rzeczy się nie robi"

Do działaczy "Wolnego Elbląga" Wilk ma wiele innych zastrzeżeń. Twierdzi, że przed wyborami proponował im dobre miejsce na liście PiS, jednak oni woleli stworzyć własną. - Po co to rozbijać? Trzeba być silniejszym a nie słabszym. Mówiłem do Falkiewicza: panie Kazimierzu, to nie tak miało być. Pan mówił, że po referendum zostawicie wszystko partiom, żeby to rozegrały - mówi.

Wilk jest wściekły, że Lech Kraśniański, kandydat "Wolnego Elbląga" na prezydenta, krytykował go w mediach. - Jak będzie chciał w ten sposób startować, to wyciągnę mu przeszłość w Samoobronie. Wczoraj był u Palikota, a dziś jest bezpartyjnym fachowcem - kpi.

"Wolnemu Elblągowi" dostaje się nawet za to, że wciągnął na swoją listę byłego pracownika Wilka. - Wzięli na listę informatyka, którego zwolniłem za nielojalność, bo wyprowadził dane z firmy. Gratuluję pomysłu. Różne tam gnidy, wszy... Takich rzeczy się nie robi - denerwuje się polityk PiS.

"Maszka teraz za mnie przeprasza? A ile kaw u mnie wypiliśmy?"

Na czarnej liście Wilka znalazł się też Ruch Palikota. Kandydat PiS nie może wybaczyć Rafałowi Maszce (przewodniczący RP) chodzenia w koszulce "Przepraszam za PiS". - Ile kaw wypiliśmy u mnie? Razem pracowaliśmy w referendum, tak? Wspólny cel mieliśmy: wyp... Nowaczyka. On teraz przeprasza za mnie? Ja byłem jego, no nie przyjacielem, ale osobą, która go wspierała - denerwuje się Wilk.

"Gelert popiera stary układ"

Wilk oskarża kandydatkę PO na prezydenta Elżbietę Gelert o "machery ze szpitalami" (Gelert od 1998 r. była dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu). Zarzuca jej też, że wpuściła na listy skompromitowanych polityków PO, których odwołano w referendum.

- To znaczy, że ona jest taka słaba albo oni tacy mocni, to znaczy, że stary układ jest. Nie wierzcie, że tam był jakiś konflikt między Gelertową i Nowaczykiem. Jeśli ktoś myśli, że ona zmieni urząd, to się myli, bo ona to akceptowała - mówi.

Oświadczenie Wilka

Wilk w reakcji na publikację nagrania wydał już oświadczenie. - Dziś używa się brudnych chwytów, podsłuchów. Przeciwko mnie kieruje się zmanipulowany, pocięty, pseudosensacyjny materiał. Niektórych może razić język podsłuchanej rozmowy. Nie jestem dzieckiem. Posługuję się twardym, męskim językiem i jestem pewien, że wielu z nas, gdy patrzy na to, co zrobiono z naszym miastem, ma ochotę użyć takiego języka - pisze.

Wilk podtrzymał w oświadczeniu zarzuty wobec kandydatki PO: - Chcę mocno podkreślić, że dziś mogę z pełnym przekonaniem publicznie powtórzyć te słowa. Elżbieta Gelert jest częścią starego układu. Współpracowała z Nowaczykiem. Nie odnosi się jednak do swoich komentarzy na temat innych elbląskich polityków.

- Nasze wspólne referendum nadal trwa. Nie dajmy się nabrać na ich bajki. Musimy pokazać całej Polsce, że zła władza nie jest bezkarna. Zmieńmy Elbląg - Polska będzie z nas dumna - apeluje na koniec. Całe oświadczenie Wilka >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o wynikach wyborów w Elblągu? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (464)
Elbląg: "Taśmy prawdy" kandydata PiS. "Dogadaliśmy się z Ruchem Palikota, żeby wyp... PO"
Zaloguj się
 • brenda11b

  0

  mądrego macie prezydenta elblążanie, chama i aferzystę- gratulacje dla Elbląga

 • alalala2

  Oceniono 1 raz 1

  Kto to jest BOBER?

 • tennieztej

  Oceniono 1 raz -1

  POzostało tylko wycie. No to wyją. Mialeś chamie złoty róg został ci się tylko sznur.

 • ml2403

  0

  Przede wszystkim Wilk dla mnie ma twarz człowieka co to za kołnierz nie wylewa. Sprawdźcie mu poziom alkoholu na poczatek.

 • moro0

  0

  Chętnie bym zagłosował na to dzikie zwierze ale niestety nie jestem z Elbląga.

 • butters.0

  Oceniono 1 raz -1

  ej lemingi co was tak oburza? To, że jedna partia chce wyelimować drugą i przejąć władzę? :D
  Wygoglujcie sobie jakie sa główne cele każdej partii politycznej.

 • dorik2

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież oni mówią wyraźnie, że w Działdowie toczy się śledztwo ws. finansowania kampanii referendalnej. Miał ją finansować jakiś tam społeczny komitet, ale pieniądze na ulotki nielegalnie dał PiS, Wilk sam się do tego przyznaje. Co teraz? Prokuratura musi postawić mu zarzuty, sąd - skazać! To takiego prezydenta chcecie sobie wybrać, elblążanie?

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  Wszyscy do urn ! Głosować na Wilka ! Prawdziwy PiSowiec, krew z krwi, kość z kości, on nie skrewi, urządzi w Elblągu V RP (w miarę swoich skromnych możliwości). Na dobry początek, wszystkie stołki w ratuszu dla szlachetnych ludzi z PiS, nie pomijając sprzątaczki i babci klozetowej. Kadry decydują o wszystkim, rzekł tow. Stalin (a ten wiedział, jak się gra w te klocki). Pierwsza inwestycja: pomnik ś.p. Wielkiego Prezydenta - Bohaterskiego Lecha Kaczyńskiego. Kto nie za Wilkiem, ten szuja i zdrajca Ojczyzny !

 • miwil

  Oceniono 3 razy -3

  Jak PO przegrywa, to wszystkie chwyty dozwolone. Zwykłe gnoje, które nie potrafią z honorem odejść. Ale to tylko pogłębia ich degrengoladę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX