Sienkiewicz o ekstremistach z Białegostoku: Mamy policzone, prawie co do sztuki, to środowisko

Do dziś nie złapano sprawców podpalenia mieszkania polsko-hinduskiego małżeństwa z Białegostoku. Ale szef MSW jest przekonany, że ?prędzej czy później rozliczymy ich z tych działań?. - Mamy policzone, prawie co do sztuki, to środowisko. Wiemy o nim prawie wszystko - deklarował min. Bartłomiej Sienkiewicz w TOK FM.
Minister Bartłomiej Sienkiewicz w maju, po podpaleniu mieszkania polsko-hinduskiego małżeństwa z Białegostoku, złożył słynną deklarację "Idziemy po was". Sprawców wprawdzie do tej pory nie złapano, ale szef MSW deklaruje, że wszystko jest na dobrej drodze.

- Mamy policzone, prawie co do sztuki, to środowisko. Wiemy o nim prawie wszystko. Wykonano olbrzymią pracę, analizując wszystkie wypadki, do których doszło w Białymstoku przez lata. Kilkanaście osób zostało doprowadzonych, przesłuchanych, poproszonych o wyjaśnienia. Jestem przekonany, że prędzej czy później będziemy mieli osoby, które dokonały tych podpaleń. I rozliczymy ich z tych działań - mówił min. Sienkiewicz w "Poranku Radia TOK FM".

Potrzebna "wspólna polityka karna państwa"

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych nie ma wątpliwości, że podpalenia i inne ataki na cudzoziemców, do których dochodziło wielokrotnie w Białymstoku, pokazały, z jak poważnym problemem mamy do czynienia. To państwo powinno ten problem rozwiązać.

Dlatego min. Sienkiewicz będzie dziś rozmawiał o tym z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. - Musimy stworzyć sytuację, że państwo ma wspólną politykę karną w sprawach, które uważamy za groźne dla naszego życia społecznego - stwierdził gość TOK FM.

Minister nie chciał komentować ostatnich decyzji prokuratorów - m.in. z Białegostoku - którzy umarzali postępowania dotyczące propagowania faszyzmu czy nienawiści rasowej. - Nie jest rzeczą szefa MSW ocenianie prokuratorów. Prokuratura jest niezależnym organem państwa - podkreślił Sienkiewicz.

Pseudokibice - "baza werbunkowa"

Zdaniem ministra spraw wewnętrznych nie ma rozmowy o polskim ekstremizmie bez zwrócenia uwagi na środowiska pseudokibiców. Jak stwierdził, "to baza werbunkowa" dla środowisk radykalnych. - We wszystkich miejscach, gdzie mamy do czynienia z ruchami ekstremistycznymi, to prędzej czy później odkrywamy, że te środowiska mają silne zakorzenienie w środowisku pseudokibiców - mówił min. Bartłomiej Sienkiewicz.

Jak dodał, "najbardziej niepokojące" jest to, że kibole coraz częściej wchodzą w relacje "ze zorganizowaną przestępczością". - Pojawiają się więc duże pieniądze pochodzące z przestępstw. I to pomaga w budowaniu organizacji - wyjaśniał szef MSW.

Prokuratura wraca do "żydowskiego ścierwa" "Decyzja o umorzeniu - nietrafiona">>

Więcej o:
Komentarze (62)
Sienkiewicz o ekstremistach z Białegostoku: Mamy policzone, prawie co do sztuki, to środowisko
Zaloguj się
 • szymek_50

  0

  Trzeba działać panie ministrze.

 • wyjepka

  Oceniono 4 razy 2

  Takich totalitarnych wypierdków Stalina jakim jest pan Sienkiewicz powinno się dla dobra społeczeństwa utylizować w formie wypełniacza do skarp. I tyle.

 • sharn1

  Oceniono 3 razy 1

  Ciewkawe czy ten smieszny człowieczek ma też policzonych ekstremistów lewackich?

 • sacco

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo brawo. Własnie przeczytałem o pozwie o odszkodowanie którą będzie składał do sądu propagandowo "schwytany" - a jak się okazało -niewinny "unabomber" z Chrzanowa. Czego ten rządzik nie jest w stanie zrobić dla wywołania propgandowego szumu w mediach? "Policzyli" faszystów z Białegostoku? Kolejny sukces. Mam nadzieję, że dni tego rządu też są policzone.

 • stachkaz47

  0

  Dni waszego TAKIEGO rządzenia też są POLICZONE.
  BŁAZNY. A ten od Ochrony Środowiska to już PRZEGIĘCIE.
  CI LUDZIE NIE MAJĄ HONORU..
  W S T Y D!!!!!!!

 • poalicja

  Oceniono 2 razy -2

  Jedyna rozsądna odpowiedz zadufanemu ministrowi to taka.Po Ciebie też ktoś kiedyś przyjdzie Bartłomieju Sienkiewicz.Nie możesz gościu bezkarnie łamać Konstytucji a tam jest sporo o prawie do wolności głoszenia swoich przekonań.

 • kreciarobota59

  Oceniono 2 razy 2

  Polacy też maja policzonych Kolorantów.takich jak ty.

 • pascvale

  Oceniono 1 raz -1

  W republice weimarskiej myśleli tak samo, oby nie skończyło się to tak samo.

 • rasmc

  0

  Białostoczanie już od dawna "mają policzone" to środowisko, w końcu tu już osoby publiczne, znamy ich z imienia i pierwszej litery nazwiska od lat! Osoby te, stale występują w mediach i wielokrotnie dawały występy w centrum miasta nawet przed kamerami telewizji nie tylko przemysłowej, ale także publicznej. Także nie wiem, z jakiej choinki się urwał ten minister?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX