Prokuratura wraca do "żydowskiego ścierwa". Decyzja o umorzeniu "nietrafiona"

Prokuratura Okręgowa w Kielcach stwierdziła, że decyzja o umorzeniu postępowania w sprawie wpisów określających kieleckiego przedsiębiorcę jako "żydowskie ścierwo" była "nietrafiona". I zleciła jego kontynuowanie. To efekt tekstu "Dla biegłej żydowskie ścierwo to nie obraza" w środowej "Gazecie Wyborczej".
"Niezwłocznie po wpłynięciu do Prokuratury Okręgowej w Kielcach decyzji o umorzeniu postępowania w tej sprawie prokurator okręgowy zlecił zbadanie akt postępowania. Skutkiem (...) było stwierdzenie, że podjęta decyzja procesowa jest nietrafiona" - napisał w oświadczeniu Sławomir Mielniczuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Chodzi o obraźliwe wpisy na internetowym forum. Jak pisała Gazeta, kielecki przedsiębiorca uznał, że określenia "Interes ten prowadzi typowy Gruby Żyd z wielką głową", "Przestrzegam was przed tą firmą. To są typowi rasowi Żydzi", "On gra nie fair, bo jest żydowskim ścierwem", wyrażają "ujemny stosunek do grupy ludności z powodu jej przynależności do mniejszości narodowej" i zawiadomił śledczych.

Cały tekst w "Gazecie Wyborczej" >>

Więcej o: