Najpierw Białystok, teraz Kielce... "To zatrważające. Może prok. Seremet powinien zorganizować kursy historyczne dla prokuratorów"

Według Leszka Millera prokurator generalny powinien się "poważnie zafrasować" nad decyzjami śledczych dotyczącymi propagowania faszyzmu. - To są rzeczy zatrważające. Może powinien zrobić kursy historyczne dla podwładnych - mówił w TOK FM.
- Skrajna prawica to coraz bardziej realne zagrożenie w Polsce. Trzeba być bardzo uczulonym na to zjawisko. Bo to zawsze zaczyna się niewinnie - oceniał Leszek Miller w "Poranku Radia TOK FM".

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest zbulwersowany ostatnimi decyzjami prokuratorów dotyczącymi spraw związanych z propagowaniem faszyzmu i nawoływaniem do przemocy. "Gazeta Wyborcza" poinformowała dziś, że śledczy z Kielc umorzyli postępowanie dotyczące internetowych wpisów pod adresem biznesmena. Mężczyzna poskarżył się, że na internetowym forum został nazwany "żydowskim ścierwem" i "grubym Żydem".

- Bardzo możliwe, że to prokurator ze stajni Zbigniewa Ziobry. Bo pan Ziobro poparł incydenty na Uniwersytecie Wrocławskim. Stanął po stronie narodowców, którzy atakowali prof. Zygmunta Baumana - komentował Leszek Miller.

Zatrważające

Podstawą do podjęcia takiej decyzji była opinia biegłej. Nauczycielka Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu uznała wpisy za "ironiczne" i "satyryczne". Ale nie stwierdziła, by autorzy wpisów znieważyli biznesmena z powodu przynależności do mniejszości narodowej.

Leszek Miller przypomniał, że prokuratorzy z Kielc nie są osamotnieni. Bo przed tygodniem dowiedzieliśmy się o umorzeniu postępowania w sprawie malowania swastyk na jednym z osiedli Białegostoku.

Prokurator Dawid Roszkowski nie dopatrzył się w sprawie propagowania faszyzmu. Dlatego, że jak napisał w opinii, swastyka to znany w hinduizmie symbol pomyślności i szczęścia.

- Prokurator generalny Andrzej Seremet powinien się bardzo poważnie zafrasować. Może powinien zrobić jakieś kursy historyczne dla swoich podwładnych. Bo to są rzeczy zatrważające. Przejaw niekompetencji ważnych urzędników państwowych - uważa przewodniczący SLD.

"Odmowa dochodzenia w sprawie swastyk skandaliczna" - ocenił prokurator generalny Andrzej Seremet>>