Najpierw Białystok, teraz Kielce... "To zatrważające. Może prok. Seremet powinien zorganizować kursy historyczne dla prokuratorów"

Według Leszka Millera prokurator generalny powinien się "poważnie zafrasować" nad decyzjami śledczych dotyczącymi propagowania faszyzmu. - To są rzeczy zatrważające. Może powinien zrobić kursy historyczne dla podwładnych - mówił w TOK FM.
- Skrajna prawica to coraz bardziej realne zagrożenie w Polsce. Trzeba być bardzo uczulonym na to zjawisko. Bo to zawsze zaczyna się niewinnie - oceniał Leszek Miller w "Poranku Radia TOK FM".

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest zbulwersowany ostatnimi decyzjami prokuratorów dotyczącymi spraw związanych z propagowaniem faszyzmu i nawoływaniem do przemocy. "Gazeta Wyborcza" poinformowała dziś, że śledczy z Kielc umorzyli postępowanie dotyczące internetowych wpisów pod adresem biznesmena. Mężczyzna poskarżył się, że na internetowym forum został nazwany "żydowskim ścierwem" i "grubym Żydem".

- Bardzo możliwe, że to prokurator ze stajni Zbigniewa Ziobry. Bo pan Ziobro poparł incydenty na Uniwersytecie Wrocławskim. Stanął po stronie narodowców, którzy atakowali prof. Zygmunta Baumana - komentował Leszek Miller.

Zatrważające

Podstawą do podjęcia takiej decyzji była opinia biegłej. Nauczycielka Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu uznała wpisy za "ironiczne" i "satyryczne". Ale nie stwierdziła, by autorzy wpisów znieważyli biznesmena z powodu przynależności do mniejszości narodowej.

Leszek Miller przypomniał, że prokuratorzy z Kielc nie są osamotnieni. Bo przed tygodniem dowiedzieliśmy się o umorzeniu postępowania w sprawie malowania swastyk na jednym z osiedli Białegostoku.

Prokurator Dawid Roszkowski nie dopatrzył się w sprawie propagowania faszyzmu. Dlatego, że jak napisał w opinii, swastyka to znany w hinduizmie symbol pomyślności i szczęścia.

- Prokurator generalny Andrzej Seremet powinien się bardzo poważnie zafrasować. Może powinien zrobić jakieś kursy historyczne dla swoich podwładnych. Bo to są rzeczy zatrważające. Przejaw niekompetencji ważnych urzędników państwowych - uważa przewodniczący SLD.

"Odmowa dochodzenia w sprawie swastyk skandaliczna" - ocenił prokurator generalny Andrzej Seremet>>

Więcej o:
Komentarze (27)
Najpierw Białystok, teraz Kielce... "To zatrważające. Może prok. Seremet powinien zorganizować kursy historyczne dla prokuratorów"
Zaloguj się
 • szczuras99

  Oceniono 3 razy 3

  Marzena Borowska to scierwo katolicko-PiSowskie . Oczywiscie to jest satyra a ja jestem ironiczny . hehehehe

 • peloxxx

  Oceniono 2 razy -2

  A co sie wyprawialo jak byles PZPR na wyusokich stanowiskach jakos wtedy nic ci nie przeszkadzalo czerwona gnida,tam to sie dopiero dzialy zatrwazajace rzeczy

 • spokojny102

  Oceniono 5 razy 3

  Panowie studiowali prawo, i sprawiedliwosc.

 • szary-polak

  Oceniono 4 razy 0

  znalezione...

  sam_gaz

  "Gdy użyję takich określeń wobec prokuratora z Kielc, jak " ścierwo żydowskie", albo "bolszewickie ścierwo", czy " faszystowskie ścierwo"..itp. to będzie to tylko określenie satyryczne ? "

  A tu potwierdzenie:
  pl.wikipedia.org/wiki/Konrad_Kornatowski

 • sharn1

  Oceniono 9 razy -7

  "Skrajna prawica to coraz bardziej realne zagrożenie w Polsce. Trzeba być bardzo uczulonym na to zjawisko. Bo to zawsze zaczyna się niewinnie - oceniał Leszek Miller "

  Skrajna prawica to margines. Tak było, jest i będzie.
  Prawdziwym zagrożeniem dla Polski są ideowi komuniści w stylu Millera, Kwasniewskiego, Oleksego potykani we władzach państwowych, w spółkach i uczelniach.
  Przefarbowali się na socjaldemokratów i udają że dziesiątek lat gnojenia Polaków nie miało miejsca.

 • bog43

  Oceniono 9 razy 9

  Nieprawdopodobne a jednak jest ; prokurator , biegła - nauczycielka , wariat , cynik kandydatem na premiera , tłum zbałamuconych niedorozwojów ----------- zadaję sobie pytanie na jaki jeszcze oryginał trafię w moim kraju i czy jeszcze jest w stanie coś tu mnie zaskoczyć ?

 • sam_gaz

  Oceniono 21 razy 17

  Gdy użyję takich określeń wobec prokuratora z Kielc, jak " ścierwo żydowskie", albo "bolszewickie ścierwo", czy " faszystowskie ścierwo"..itp. to będzie to tylko określenie satyryczne ?

 • anty-rh

  Oceniono 6 razy -4

  Partia L. Millera zorganizowałaby kursy Duracza...

 • aghrra

  Oceniono 10 razy -2

  SZCZERA CHŁOPSKO ROBOTNICZA GĘBA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX