"Żydowskie ścierwo" to nie obraza. "Kuriozalna opinia, biegła ma chyba poważne problemy"

Określenie kogoś "żydowskim ścierwem" to dowód ironii i sarkazmu. Tak przynajmniej uważa biegła, która przygotowała opinię dla prokuratury w sprawie internetowych wpisów adresowanych do biznesmena z Kielc. - To kuriozalna opinia. Biegła, pani Marzena Borowska, ma chyba poważne problemy. Ta pani nie powinna być biegłym - ocenił w TOK FM Tomasz Sekielski.
Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Prokuratura Kielce-Zachód umorzyła postępowanie w sprawie internetowych wpisów pod adresem biznesmena. Mężczyzna poskarżył się że na internetowym forum został nazwany "żydowskim ścierwem" i "grubym Żydem". Podstawą do podjęcia takiej decyzji była opinia biegłej.

Marzena Borowska, nauczycielka w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu, nazwała wpisy "stereotypowymi", "ironicznymi" i "satyrycznymi". I nie stwierdziła, by autorzy wpisów znieważyli biznesmena z powodu przynależności do mniejszości narodowej.

- To kuriozalna opinia. Pani Borowska ma chyba poważne problemy - komentował w "Poranku Radia TOK FM" Tomasz Sekielski.

"Ta pani nie powinna być biegłą!"

- Na Boga, czy naprawdę nie ma językoznawców z poważnych uczelni? - zastanawiał się dziennikarz.

Opinia biegłej z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu zaskoczyła m.in. dr Marzenę Marczewską z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. "Biegły sądowy wyraził taką opinię? To językoznawca? Nie wierzę!" - mówiła w rozmowie z "GW". I uznała, że internetowe wpisy dotyczące przedsiębiorcy z Kielc "nawołują, nakłaniają, podburzają do niechęci i popełnienia przestępstwa".

Według Tomasza Sekielskiego Marzena Borowska nie powinna być biegłą. - Rozumiem, że jeśli ktoś nazwałby tą panią... Nie będę tej myśli rozwijał. Bo to byłoby niegrzeczne wobec kobiety. Wydana przez nią opinia jest kuriozalna - dodał gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

I przypomniał o prokuratorze z Białegostoku - Dawidzie Roszkowskim - który odmówił wszczęcia śledztwa w sprawie malowania swastyk na murach. Według niego nie jest to propagowanie faszyzmu. Bo swastyka to hinduistyczny symbol szczęścia.

Prokurator generalny Andrzej Seremet uznał tę decyzję za skandaliczną. Pokłosiem tej sprawy jest wniosek o odwołanie Wojciecha Zalesko, szefa prokuratury Białystok-Północ, w której pracuje prokurator Roszkowski.

Więcej o:
Komentarze (39)
"Żydowskie ścierwo" to nie obraza. "Kuriozalna opinia, biegła ma chyba poważne problemy"
Zaloguj się
 • bokassa

  Oceniono 1 raz -1

  A Sekielski jest grubym,co nie prawda ścierwem dziennikarskim,może nie prawda.

 • funkenschlag

  0

  Panią Borowską pozdrawiam zamawiając rzymskim statutem pięć piw.

 • womana

  Oceniono 2 razy 2

  Och, ci nasi, "biegli", "eksperci", specjaliści". Kiedy wreszcie ktoś na porządnie zacznie wymagać od nich odpowiedzialności???
  Ta pani od oceny semantycznej i etycznej "żydowskiego ścierwa" mierzi mnie tak samo jak to szanowne sądowe państwo, które zabrało dzieci biednej matce i oddało "rodzinie zastępczej" z Pucka, czy ta pani doktor , która była tak wspaniałomyślna i taka troskliwa, że podcięła jajniki niczego nie świadomej mamie Róży podczas porodu, albo ci lekarze, którzy leczyli dziewczynę chorą na brak dopaminy w mózgu przez wiele lat tak jak się leczy porażenie mózgowe, a biegły do tego uznał, że musiała być leczona dobrze, skoro ją leczyli w takich renomowanych ośrodkach ( taki był sens oceny eksperta). Albo ci biegli (pewnie psycholog, psychiatra, sąd), którzy oddali małego Danielka ojcu , który wcześniej katował jego matkę, a potem pozwolił by go zamęczyła konkubina (późniejsza "ekspertka")? Kto się wreszcie zacznie przyglądać ocenom biegłych w tym kraju? Szczególnie w odniesieniu do upośledzonych, biedniejszych warstw ludności, ale również i takim opiniom jak ta, dotycząca oceny ciężaru "żydowskiego ścierwa"? Kto wreszcie zacznie kontrolować tych aż nazbyt niezależnych "biegłych", "ekspertów", "specjalistów." "Dzięki" ich staraniom , albo "dzięki" ich zaniedbaniom w tym kraju często dochodzi do dyskryminacji. Biznesmen sprawę obrazy w postaci użycia wobec niego epitetu "żydowskiego ścierwa" ocenionego jako "nic takiego" nagłośni i sobie poradzi, ale co z tymi, którzy sobie z "biegłymi" nie radzą???

 • tl132

  Oceniono 2 razy 0

  Pogubiłem się... Czy obraźliwy jest przymiotnik, czy rzeczownik... A może dopiero oba razem, czyli grupa nominalna... Opinia jest najwyraźniej niekompletna...

 • sarkissian

  Oceniono 21 razy 15

  "Bo to byłoby niegrzeczne wobec kobiety."
  No włąśnie Tomciu, WOBEC KOBIETY.
  A z Borowskiej kobieta jak z koziej dupy działo przeciwlotnicze. Jedyne co ją upodabnia do kobiety to cechy płciowe.

  Inna sprawa, że jest wierszokletą:
  Marzena Borowska recytacja /promocja tomiku "Requiem dla Smoleńska" (Koncert Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 11.04.2011)

  Na kobietę słabo wygląda. Do pługa się nie nadaje.
  agroradom.edu.pl/2012.2013/zdjecia/borowska/slides/laznia%204.jpg
  Ale doktorata robi. I jak tu wierzyć w to, że wykształcenie poprawia inteligencję?

 • czyzyk331

  Oceniono 10 razy -4

  Ja mieć nadzieję, ze Tomek Sekielski zrobi dobry telewizyjny materiał o pracy biegłej. Wystarczą ukryte kamerki.
  A swoją drogą po co ten raban? Kolejna biegła z nominacji Grupy Trzymającej Media wyda inną opinię. Najważniejsze aby cyrk trwał!

 • iremus

  Oceniono 11 razy 5

  ....Określenie kogoś "żydowskim ścierwem" to dowód ironii i sarkazmu. Tak przynajmniej uważa biegła, która przygotowała opinię dla prokuratury w sprawie internetowych wpisów adresowanych do biznesmena z Kielc.....

  No cóż, ten region Polski w zakresie żydostwa ma inne doświadczenia więc widzi to całkiem inaczej. Tradycje wśród "scyzoryków" jak widać nie giną.

  Pogrom kielecki — seria napadów na ludność żydowską, jaka miała miejsce 4 lipca 1946 roku w Kielcach. Pogromu dokonali polscy mieszkańcy Kielc, jak również żołnierze Wojska Polskiego i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej. Bezpośrednią przyczyną pogromu była plotka o uwięzieniu przez Żydów w piwnicy budynku przy ul. Planty 7 ośmioletniego chłopca – Henryka Błaszczyka, w celu dokonania na nim mordu rytualnego[1]. W wyniku pogromu zginęło 37 Żydów (35 zostało rannych). Zginęło też trzech Polaków.....pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_kielecki

 • arvoldo

  Oceniono 13 razy -9

  Ta Pani ma rację. Jak się dłużej zastanowicie nad korelacją anonimowości oraz typowo potocznych wypowiedzi, poziomu złożoności komentarzy to jej diagnoza jest słuszna. Pan redaktor musi jednak bić pianę. W internecie powinna być wolność słowa. Brutalna ale prawdziwa. Przynajmniej ludzie anonimowo są w stanie dać ujścia swoim emocjom.

 • chi_neng1

  Oceniono 12 razy 6

  Satyrcznie, ironicznie - to polskie scierwo Marzena Borowska, nigdy nie powinna byc nie tylko biegla - ale przede wszystkim takze nauczycielka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX