"Pakiet klimatyczny - prawie zdrada narodowa. Pytanie tylko kto zdradził, Tusk czy Lech Kaczyński"

Jan Wróbel szukał w TOK FM obrońców pakietu klimatycznego. - Sam pomysł paktu jest chyba dobry i dlatego go podpisaliśmy. A nie dlatego, że kilka lat temu Polska i cała Europa uparły się obciąć sobie nogę bez znieczulenia - uważa publicysta. Dominuje przekonanie, że podpisanie dokumentu "to prawie zdrada narodowa". - Pytanie tylko kto zdradził, Tusk czy Lech Kaczyński. Bo że zdradził, to już w ogóle nie ma dyskusji.
Kto odpowiada za to, że Polska podpisała unijny pakiet klimatyczny? Odpowiedź na to pytanie zależy od... przynależności partyjnej. PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele przekonują, że to rząd Donalda Tuska "zadał straszliwy cios polskiej gospodarce" podpisując dokument. A według PO, wszystko zaczęło się od zaakceptowania paktu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Pakt klimatyczny to wina Tuska - przekonuje poseł Waszczykowski>>

- Nie znalazłem w dzisiejszej i wczorajszej prasie, a starałem się znaleźć, wypowiedzi, że przecież pakiet to nie jest żadne nieszczęście dla świata. Że przecież większym zagrożeniem jest ten niezdrowy klimat pełen CO2. Że sam pomysł jest chyba dobry. I dlatego go podpisaliśmy, że był dobry. A nie dlatego, że kilka lat temu Polska i cała Europa uparły się obciąć sobie nogę bez znieczulenia - komentował Jan Wróbel w "Poranku Radia TOK FM".Według publicysty, dziś nie wypada o tym, co jeszcze kilka lat temu wydawało się oczywiste. - Że zanieczyszczenie powietrza to poważna choroba, z którą trzeba walczyć. I teraz wszyscy jadą na ten biedny Śląsk, żeby go znowu uprzemysłowić. Parę lat temu mieliśmy pro klimatyczną histerię. A teraz mamy histerię skierowaną w drugą stronę. I słyszymy, że kluczem do rozwoju Polski jest gospodarka oparta na węglu.

Wróbel pytał, gdzie dziś są eksperci, którzy jeszcze kilka lat temu przekonywali, że pakiet klimatyczny to dobre rozwiązanie. Obecnie w Polsce dominuje atmosfera, że podpisanie dokumentu "to prawie zdrada narodowa". - Pytanie tylko kto zdradził, Tusk czy Lech Kaczyński. Bo że zdradził, to już w ogóle nie ma dyskusji - ironizował gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

"Kaczyński i Tusk kłócą się o pakiet klimatyczny" Wyjaśniamy, jak było i jest naprawdę. PRZECZYTAJ>>

Więcej o:
Komentarze (27)
"Pakiet klimatyczny - prawie zdrada narodowa. Pytanie tylko kto zdradził, Tusk czy Lech Kaczyński"
Zaloguj się
 • lechly

  0

  Pakiet klimatyczny

  Odłóżmy na bok banały i herezje wypowiadane na temat globalnego ocieplenia przez niekompetentnych mentorów i przejdźmy do konkretów.
  Załóżmy, że w roku 2020 pakiet klimatyczny 3 x 20 zostanie pomyślnie zrealizowany, wobec czego postarajmy sobie odpowiedzieć na proste pytania:
  - co my właściwie osiągniemy wydając kilkaset mld euro?
  - o ile zmniejszy się nam zawartość CO2 w atmosferze ?
  - i jaki to będzie miało wpływ na klimat?
  Obecna koncentracja CO2 w powietrzu wynosi około 394 ppm (cząsteczek CO2 w milionie cząsteczek powietrza) i wzrasta w tempie około 2 cząsteczek na rok, co można odczytać np: z krzywej Keelinga.
  Stąd, zakładając słuszność hipotezy uznawanej przez IPCC, postarajmy się obliczyć, o ile uda się nam ograniczyć przyrost koncentracji CO2 w powietrzu w wyniku realizacji pakietu klimatycznego.
  Posłużmy się tutaj analogią. Jeśli cała antropogeniczna (spowodowana przez człowieka) emisja CO2 powoduje przyrost koncentracji CO2 w powietrzu o około 2 cząsteczki ppm w ciągu roku, to redukcja o 20%, jak zakłada pakiet klimatyczny, tej części emisji CO2, która przypada na UE (11%) pozwoli zmniejszyć przyrost koncentracji CO2 w powietrzu o:
  0,2 x 0,11 x 2 = 0,044 cząsteczki CO2 (ppm)
  Czy redukcja koncentracji CO2 w atmosferze o 0,044 cząsteczki (ppm) w ciągu roku, może mieć jakikolwiek wpływ na klimat? (czyli obniżenie średniej temperatury atmosfery ziemskiej) Spróbujmy to ocenić również przez analogię. Według IPCC w ciągu 100 lat (1906 - 2005) średnia temperatura atmosfery ziemskiej wzrosła o 0,74 [st.C], a w tym czasie koncentracja CO2 w atmosferze wzrosła o około 110 cząsteczek (ppm)
  Stąd proporcjonalnie, pomyślne zrealizowanie pakietu klimatycznego, pozwoli nam w roku 2020 na obniżenie średniej temperatury atmosfery ziemskiej o:
  0,044 x 0,74 [st.C] / 110 = 0,0003 [st.C] Są to wielkości niezauważalne i wręcz niemożliwe do zmierzenia, tak, że twierdzenie KE, że pakiet klimatyczny służy ochronie klimatu można włożyć między bajki.
  Powyższe obliczenia są porażające. Każdy, kto ma odwagę zaliczyć siebie do gatunku homo sapiens powinien wyciągnąć odpowiednie wnioski i odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy jest jakikolwiek sens wdrażać pakiet klimatyczny w oderwaniu od reszty świata?
  Czy przyjmując pakiet klimatyczny nie naruszono prawa? Art.129.k.k.
  “Kto będąc upoważnionym do występowania w imieniu RP w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją działa na szkodę RP podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat.”

  mgr inż. Lech Łyscarz
  mgr inż. Józef Łyscarz

  więcej: pakietklimatyczny.blogspot.com/

 • czak192

  0

  Że pakt ma wejść w życie w tym roku, wiadomo było nie od dzisiaj. Skąd to darcie szat?! Jak zwykle decydenci przesp(r)ali sprawę i szukają winnych! A grożą nam wyłączenia prądu.
  wackiemososne.blogspot.com/2013/07/klimat-pakty-srakty-moze-zabraknac-pradu.html

 • szmul.bender

  0

  Pakiet klimatyczny nie ma żadnego wpływu na zmianę klimatu. Moda minie za kilka lat jak spece od robienia interesu na szerzeniu strachu znajdą następny temat.
  Przerabialismy już: przeludnienie, masowy głód, koniec energii, kwasny deszcz, dziure ozonową, SARS.
  Przeżylismy Stalina, przeżyjemy Gore'a, Obamę, Gazetę Wyborczą

 • vikaromaniuta

  Oceniono 2 razy 0

  Działania podjęte w ramach wdrażania pakietu klimatycznego będą za trzy lata kosztowały polskich przedsiębiorców 5 mld zł. Przez następne 15 lat nastąpi wzrost o 13 mld zł rocznie. Eksperci Krajowej Izby Gospodarczej przewidują, iż z powodu gigantycznych kosztów pakietu, może on doprowadzić do utraty miejsc pracy przez 800 000 pracowników!
  To właśnie zafundowali Polakom kamerdynerzy międzynarodowych lobbies – politycy PiS i PO. Na ustalenia zgodził się w 2007 roku prezydent Lech Kaczyński, a rok później zatwierdził je oficjalnie premier Donald Tusk.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 4 razy 0

  Prezesie.
  Trzeba było powiedzieć swojemu CALLprezydentowi, że trzeba zawetować ten klimatyczny kretynizm i kuźwa byłoby po tym całym ocipieniu.
  Ale tak byłeś zajęty namawianiem swojej marionetki do wetowanie wszystkiego w Polsce, że ta "nieistotna" sprawa kilkuset miliardów złotych strat Polski jakoś nie wydała się taka ważna.

 • szczuras99

  0

  . Homo Sapiens uwaza ze jak se wymyslil Boga to go nie spotka los dinozaurow .Z Matka Natura nie ma zartow .

 • 7ogamihcra

  Oceniono 2 razy 2

  "Sam pomysł paktu jest CHYBA dobry" ???
  Zupełnie, a nie CHYBA, pakt klimatyczny jest największym idiotyzmem jaki tylko mogła zrobić UE i to w dodatku w czasie kryzysu gospodarczego, podkopując konkurencyjność dla towarów produkowanych w UE.
  A co do "globalnego ocipienia", jaki miałby być spowodowany emisja CO2, to jakoś w historii planety mamy okresy ociepleń i ochłodzeń...nawet kilka epok lodowcowych z 10 kilometrowej grubości lodowcem...i to bez absolutnie żadnego wpływu ludzi na te zjawiska.
  Teraz raczej wypadłoby sadzić drzewa gdzie tylko na świecie możliwe, zamiast je totalnie wycinać i tyle.

 • tytymbark

  Oceniono 4 razy -4

  Straszny cios dla POLSKIEJ gospodarki tak ?

  A cios dla naszej planety jaki to jest? Nikt si enad tym nie zastanawia tylko egoistycznie mysli o tym jak najwiecej zarobic i w dupie miec nasz JEDYNY DOM ktory w dodatku niszczymy !

  Kiedy bedzie za pozno i czlowiekowi nie zostanie mozliwosci odwrotu zrozumie ze PIENIEDZMI nakarmic sie nie da, a tym bardziej na nich MIESZKAC !

  Zycze smierci wlasnej rasie, dla dobra ziemi !

 • pogromca_gamonia

  Oceniono 16 razy 8

  Tusk ma rację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX