50 osób prowadzi w Monachium strajk głodowy: Albo status uchodźcy, albo samobójstwo

Ubiegający się o status uchodźcy w Niemczech przystąpili w Monachium do strajku głodowego. Sytuacja jest dramatyczna, ponieważ grożą, że zagłodzą się na śmierć. Burmistrz miasta już zapowiedział, że pozostanie nieugięty.
Głodówka 50 osób ubiegających się o status uchodźcy w Niemczech rozpoczęła się w ubiegły wtorek w Monachium na placu Rindermarkt. Rzecznik głodujących zagroził wręcz, że popełni samobójstwo, tak jak uczynił to w 1974 r. Holger Meins, terrorysta Frakcji Czerwonej Armii (RAF). W "ostatnim oświadczeniu" zaanonsował, że grupa głodujących dopóty nie zgodzi się na pomoc lekarską, dopóki nie zostaną rozpatrzone ich wnioski o przyznanie statusu uchodźcy.

Od wtorku głodujący odmawiają picia wody

Nadburmistrz Monachium Christian Ude pozostał nieugięty. Polityk zapowiedział, że służby medyczne wkroczą w razie potrzeby do akcji w asyście policji. To poskutkowało. Lekarze mogli zbadać głodujących. Jak podała bawarska rozgłośnia BR, niektórzy z nich zemdleli, kilku odwieziono do szpitala, gdzie otrzymali środki wzmacniające. Od wtorku głodujący odmawiają nawet picia wody, co jest wielkim zagrożeniem dla ich zdrowia. Część wróciła ze szpitala na miejsce strajku.

Rzecznik zarządu miasta Stefan Hauf poinformował w piątek wieczorem, że do incydentów nie doszło. Nadburmistrz Monachium zaapelował z kolei do sympatyków głodujących o zrozumienie dla "powagi sytuacji" i dodał, że "spełnienie tak ekstremalnych żądań nie jest możliwe".

Materiał Euronews ze strajku głodowego w Monachium:Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''Więcej o:
Komentarze (92)
50 osób prowadzi w Monachium strajk głodowy: Albo status uchodźcy, albo samobójstwo
Zaloguj się
 • xxx-111

  0

  Żeby chociaż jedno słowo na temat nacji, obywatelstwa lub kraju pochodzenia tych uchodźców. Przecież to ważne, gdy chodzi o ustalenie statusu cudzoziemca.
  Weź się domyślaj o kogo chodzi.
  Dziennikarzu, dziennikarko (nawet jeśli tłumaczysz newsa) postaraj się, aby czytelnik w tych wypocinach znalazł odpowiedź na podstawowe pytania (kto, co, kiedy, jak, gdzie).

 • nightferal

  Oceniono 1 raz 1

  Każdy muzułmanin który ubiega się o status uchodźcy musi trzy raz zakrzyknąć że wyrzeka się Allacha i Mahometa jego proroka.

 • chief-denunciator

  Oceniono 3 razy 3

  Tu karawana za karawaną, w drodze do niemieckich urzędów zasiłkowych (Sozialamt) a polski uciekinier spod Stoczni Lenina (Stan Wojenny) szkaluje Niemców jako "naród z mentalnością tendencji "Eichmanowskiej"

  Od czasu, gdy spie...ł spod Stoczni Lenina, gdy inni obalali komunizm, był cały czas na utrzymaniu niemieckiego podatnika. Od tego czasu siedzi na Polskich Forach w Niemczech i szkaluje niemieckich urzędników, którzy dają mu mniej Eurasów, aniżeli mu się należy.

  Dalsze szczegóły tu:

  forum.gazeta.pl/forum/w,51283,145031112,145031112,niemcy_i_Beamtenmentalit_t.html

 • szczuras99

  Oceniono 1 raz 1

  Jak Niemcy ulegna szantazowi w imie tzw poprawnosci politycznej to jutro juz beda mieli 10 mln glodujacej holoty muzulmanskiej na ulicy .

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  Czy ci uchodźcy to szczęściarze, którzy uciekli z zielonej wyspy nad Wisłą czy konkurencja z Afganistanu?

 • siaka666punk

  Oceniono 2 razy 0

  Powinni tu w ogóle nie przyjeżdżać nikt ich tu nie chce Niemcy nienawidzą Turków na pierwszy miejscu potem Ruskich i Greków . Mieszkam w Niemczech i wiem jakie jest podejście do tego chwastu Niemcy są sfrustrowani tym co się tu dzieje nie chcą tu tego gówna. Przez takie islamskie ścierwa stawka spadła z 20 na 10e na godzinę

 • annx78

  0

  @ciotka_ltd

  Na mnie moga w Polsce pocwiczyc i odstawic do ostatniego kraju z jakiego do Rzeszowa przybyłem. ;)

 • mutant_popromienny

  Oceniono 2 razy 0

  Od szesciu lat mieszkam w RFN , wiec znam istote problemu.
  Przyjechalem wowczas do Niemiec , lecz dzis odnosze wrazenie ze mieszkam w Bukareszcie...tudziez w innym Kosowie...
  :(

 • dziad60

  Oceniono 5 razy 5

  Pamiętacie jak czeczeni z wiza deportacyjna jechali bez biletów pociągiem z Legnicy do Berlina i jak konduktor zażądał od nich biletów to zaczęli krzyczeć Rasista !!!
  I strajk!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX