"Tusk zachłysnął się władzą - nie chce zmieniać Polski" - Marcinkiewicz w TOK FM

- Chciałbym wyobrazić sobie Platformę bez Donalda Tuska - Kazimierz Marcinkiewicz chce zmiany przywództwa PO. Jak mówił w TOK FM były premier, Tusk "zachłysnął się władzą i dziś wygląda na człowieka, który nie chce zmieniać Polski i nie ma wizji jej zmiany".
Dlatego - jak mówi były premier - w PO potrzebna jest zmiana, bo Tuskowi brakuje energii na poważne działania. - W nim odnowiła się energia - przyznaje Marcinkiewicz, ale zaznacza, że to na razie jest tylko energia wygrania w Platformie i posprzątania Platformy.

- Nie wiem, czy to będzie energia wystarczająca do tego, aby po tym akcie - dla Polski zupełnie bez znaczenia - cokolwiek jeszcze zrobić w kraju - dodał były premier.

Koalicję bez Tuska "trudno sobie wyobrazić" - Kosiniak-Kamysz ma faworyta

Minister pracy z PSL-u za to zmian nie chce. Jak zaznaczył w TOK FM, jedynie Tusk jest w stanie spajać koalicję. Pytany, czy zmiana szefa PO byłaby dla PSL-u łatwa do zaakceptowania, odpowiada: - Naprawdę trudno jest mi sobie wyobrazić Platformę Obywatelską i rząd koalicyjny PO-PSL bez premiera Tuska.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że Tusk jest osobą, która skupia w sobie zdolność do łączenia funkcji kierowniczej w partii i kierowania rządem.

Na Śląsku zacznie się jutro wyborczy maraton w PO - w Chorzowie partia ma zmienić statut, tak by wybory szefa mogły być bezpośrednie - głosować będą nie delegaci, a wszyscy członkowie partii. Jak dotąd jedynym rywalem Tuska jest Jarosław Gowin.

Więcej o:
Komentarze (19)
"Tusk zachłysnął się władzą - nie chce zmieniać Polski" - Marcinkiewicz w TOK FM
Zaloguj się
 • dorik2

  0

  Coś w tym jest, w mordę jeża w pysk, chociaż Kazio, kiedy był premierem, nic w tych sprawach nie zrobił. Pamiętacie szturm górników na Sejm w 2005 r., wybijanie szyb kilofami? SLD-owska władza ustąpiła, bo szły wybory. Złamano "żelazną" zasadę Buzkowej reformy, zgodnie z którą emerytura zależy tylko od uciułanych składek. Górnikom do emerytur dopłaca budżet - z roku na rok coraz więcej. Tusk tego nie ruszy, Kaczyński tym bardziej. Kto się odważy?!

 • rikardino33

  Oceniono 4 razy 0

  "Tusk zachłysnął się władzą...".Podobnie jak Kaziu Izabel?

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 11 razy 5

  I znow ten srednio rozgarniety nauczyciel fizyki bryluje w mendiach, bo City tego wybitnego bankiera juz nie chce.
  Karykatura w polskim garniturze.

 • anthrax_2

  Oceniono 14 razy 10

  Moim zdaniem Kazio teraz rozgrywa pomiędzy Tuskiem a Gowinem o to który z nich go przygarnie i obieca następną synekurę
  Kasiory z banku w Londynie nie odłożył bo go Isabel wycyckała jak dropsa

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy 4

  kaziuk
  ty się swoimi
  sprawami zajmij
  (np nową babą)

 • 31.februarius

  Oceniono 9 razy 3

  Aaaa, Kazio od Marcinkiewiczów jeszcze nie śpi?

  Już po dobranocce żuczku, więc kładź się do łóżeczka i rączki na kołderkę!

 • unnabujp

  Oceniono 9 razy 5

  Kazmirz nie "zachlystna sie wladza" bo Jaroslaw Krotki szybko kopnal go w d..... zeby zrobic miejsce dla siebie.

 • harimau666

  Oceniono 10 razy 2

  że też ci Kaziutek >yes!,yes! yes!< kością w gardle nie stanęło,ówcześnie obłudna kukło kurdupla...
  ;P

 • milorex10

  Oceniono 19 razy 9

  W Polsce jest mnóstwo rzeczy do zmian. Tusk jednak ucieka od odważnych decyzji, wszystko przeciąga do momentu, aż zaczyna się walić. Zaczyna się walić w ZUS, więc sięga po nieswoje pieniądze z OFE. Dla ratowania ZUS zatopi OFE. Brak pieniędzy w budżecie, więc podwyższa VAT. I tak dalej. Na likwidację licznych polskich patologii nie ma odwagi, gdyż boi się spadku poparcia wyborczego PO. Tak więc toleruje wydumane przywileje górników, rolników, służb mundurowych i innych, zwiększając katastrofalnie zadłużenie kraju oraz powodując niebezpieczeństwo powtórzenia się wariantu greckiego w Polsce. O demoralizującym bezrobociu, ucieczce Polaków z kraju czy tragedii w demografii nie wspomnę. Tusk to pozorant, nie Premier.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX