Sąd za 1 zł. 84-latek skazany za kradzież kółka do kluczy

84-latek został skazany za kradzież kółka do kluczy o wartości 1 zł. Sądu chciał właściciel lumpeksu, z którego skradziono przedmiot. - Natychmiast oddałam kółeczko i przeprosiłam. Bałam się o męża, bo jest chory. Zdarza się, że traci orientację. Ja jestem po zawale. Płakałam - opowiada 76-letnia żona skazanego mężczyzny. Historię opisała ?Gazeta Ostrowiecka?.
O kłopotach męża opowiedziała dziennikarzom żona 84-latka. - Poszłam z mężem do ciucholandu. Weszłam na halę, a mężowi kazałam zaczekać przy wyjściu. Kiedy wychodziliśmy, to wybiegła za nami pani. Krzyczała, że mąż ukradł jakąś biżuterię. Powiedziałam do niego: pokaż, co wziąłeś. I wyjął kółeczko do kluczyków. Mówię mu: po coś to wziął? A on do mnie: inni wybierali, to i ja wziąłem.

- Natychmiast oddałam tej pani to kółeczko i przeprosiłam. Niestety, moje przeprosiny nie pomogły - relacjonuje kobieta. Następnie właściciel sklepu wezwał policję. Miał domagać się surowej kary i sądu. - Płakałam, prosiłam nade wszystko, by nas puścili, ale nadaremno - mówi kobieta.

We wniosku policyjnym sprawę określono jako wykroczenie, które podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. W maju Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim uznał mężczyznę za winnego, jednak odstąpił od aresztu i grzywny i wymierzył mu karę nagany. Sąd zwolnił też mężczyznę od opłacenia kosztów postępowania.

Dlaczego sąd nie uniewinnił mężczyzny? Rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach wyjaśnia dziennikowi, że w odróżnieniu od Kodeksu karnego obowiązujący Kodeks wykroczeń nie przewiduje takiej możliwości.

Na tę sprawę zwrócił naszą uwagę nasz czytelnik za pośrednictwem portalu Alert24.pl

Więcej o:
Komentarze (408)
Sąd za 1 zł. 84-latek skazany za kradzież kółka do kluczy
Zaloguj się
 • agienttomek

  0

  ja to bym wszystkich wsadził, żeby nie było niczego

 • akuna_kotka

  Oceniono 1 raz -1

  Czytam i nie daję wiary. Jak nasz kochany kraj jest chory ?????? Podzielam pogląd Rafika
  Tu staruszkowi grozi właściciel sądami za co - za niską wartość przedmiotu ?
  A pani właścicielka biura turystycznego HORYZONT z Wrocławia naciągnęła ludzi-pielgrzymów na ponad milion polskich złotych - nie do odzyskania, i pomimo zakazów otwarła nowe biuro i nadal ludzi okrada. I nie ma na nią bata.
  I TO JEST PRAWO??????????????????

 • ferroetigni

  0

  A tytuł Gazeta dała taki mocny, żeby ludzi zwabiać na tę stronę. I to dopiero się nadaje do gazet.

 • kefasp

  Oceniono 2 razy 0

  Dochodzę do wniosku, że w tym kraju są sami idioci nie mający za grosz przyzwoitośni, nie mówiąc o zdrowym rozsądku.
  Tutaj naprawdę potrzeba rewolucji żeby powywalać z policji, prokuratur, sądów itp, wszystkich debili, którzy pozamieniali się z koniami na głowy.

 • bobikbobikbobik

  Oceniono 3 razy 1

  Ja p...., dlaczego go nie powiesili ?!!!

 • sabinawojciechowska

  Oceniono 1 raz -1

  poje spojrzenie na ten przypadek, ludzie starsi=to małe dzieci= ta pani która zrobiła taki =raban=myślę,że nie dożyje tych lat,tylko ludzie łagodni, i życzliwi,żyją długo,ten starszy pan poprostu miał pecha,pozdrawiam pana,też mi dużo nie brakuje do =setki=

 • jbpmk

  Oceniono 2 razy 0

  A Kiszczak spokojnie kosi trawę ...

 • szeryfinternetu

  Oceniono 4 razy 2

  Okazuje się , że w naszym kraju na karę zasługuje niepełnosprawny umysłowo Arek i 84 letni dziadek. Inni mogą kraść.

  youtu.be/IMVmcmvHu8E

 • szeryfinternetu

  0

  Ciekawe kiedy do tego lumpeksu przyjedzie briefing prasowy Janusz Palikot.

  youtu.be/IMVmcmvHu8E

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX