Występ w chórze krytykującym Platformę to już moda. "Niestety, PO daje ku temu powody"

Totalna krytyka PO staje się nieskuteczna - pisze w "Gazecie Wyborczej" Wojciech Mazowiecki. - Modne stało się mówienie, jaka to Platforma zła, fatalna i beznadziejna - przyznała w Poranku Radia TOK FM Renata Kim z "Newsweeka". - Niestety, PO cały czas daje powody do tego, żeby ją krytykować - dodała dziennikarka.
"Totalna krytyka Platformy Obywatelskiej staje się powoli nieskuteczna. Zrobiło się do znudzenia przewidywalnie. Ludzie się osłuchali, nie reagują, żartują, jak komuś źle pójdzie, że to oczywista wina Tuska. Opozycja, publicyści, media mocno przesadziły" - pisze w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" Wojciech Mazowiecki. I dodaje, że Platforma powinna podziękować Palikotowi i Kaczyńskiemu za "głupią taktykę i nadawanie na wszelkich możliwych falach na Tuska i PO".

Zdaniem Renaty Kim z "Newsweeka" Mazowiecki ma rację, ale tylko częściowo. - Rzeczywiście nastał czas totalnej krytyki i modne stało się mówienie, jaka to Platforma zła, fatalna i beznadziejna. Jest wyjątkowo łatwo dołączyć do tego chóru - mówiła w Poranku Radia TOK FM dziennikarka. - Przyznaję, on jest często bezrefleksyjny. Niestety, PO cały czas daje powody do tego, żeby ją krytykować - podkreśliła Kim.

Według niej totalność krytyki wcale nie sprawia, że jest ona nieskuteczna. - To wyraźnie widać w sondażach. Wprawdzie czasami z nich kpimy, ale to nie jest tak, że krytyka PO przekroczyła granicę śmieszności i wszyscy uważają, że jest niesłuszna - wyjaśniała Kim. - W tej chwili PO rzeczywiście jest w głębokim dołku i nie będzie tak, jak chce poseł Grupiński, że odbije się od dna i zacznie pozytywną ofensywę - zaznaczyła dziennikarka "Newsweeka".

Śmieci? "Albo przedtem mnie oszukiwano, albo teraz się mnie oszukuje"

Publicyści komentowali też ogłoszenia z przeprosinami Hanny Gronkiewicz-Waltz skierowane do warszawiaków, które ukazały się w prasie. "Na wstępie bardzo pragnę przeprosić za trudności związane z wprowadzeniem nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Warszawie, a także zapewnić, że stolica jest w pełni przygotowana do odbioru śmieci na nowych, choć jeszcze nie docelowych, zasadach" - czytamy. - To brzmi bardzo defensywnie. A poza tym nie jest dynamiczne i jednoznaczne zdanie, które ma z siedem przecinków i kończy się na wyrażeniu "jeszcze nie docelowe zasady" - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Jan Wróbel. Jego zdaniem tego rodzaju działania PR-owe raczej nie pomogą Platformie.

- Traktowałabym to jednak jako dobrą monetę: "przepraszam, zawiedliśmy jako miasto, zrobimy, żeby było lepiej. Ja, jako wasza prezydent, próbuję" - powiedziała Kim. Jednak Eliza Olczyk z "Rzeczpospolitej" była bardziej sceptyczna. - Najbardziej by pomogło, gdyby została wybrana firma odbierająca śmieci i gdyby się okazało, że nie będziemy za to płacić drożej - podkreśliła. Jej zdaniem mieszkańców najbardziej może irytować fakt, że od początku roku ostrzegano przed wzrostem cen po reformie śmieciowej. - A kiedy okazało się, że będzie referendum, usłyszeliśmy, że będziemy płacić mniej niż dotychczas. Albo przedtem mnie oszukiwano, albo teraz się mnie oszukuje - skwitowała Olczyk.

Więcej o:
Komentarze (19)
Występ w chórze krytykującym Platformę to już moda. "Niestety, PO daje ku temu powody"
Zaloguj się
 • 1neo1

  Oceniono 2 razy 0

  PO jest nie tylko niemodna, to partia obciachu ktrego czołowi POlitycy zachowują sie jak POspolite ciule: "pożyczanie" zegarków, granie w gałę zamiast pracy, kupowanie gajerków za pieniądze POdatkników czy jedzenie sushi z ciała gołej kobiety już nie wspomne o totalnym bajzelu w Tuskolandzie..

  PO to POsplite ciulostwo....nie więcej

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 11 razy 5

  << Modne stało się mówienie >>
  << Totalna krytyka PO staje się nieskuteczna >>

  Opadla medialna, ochronna maska i krol Tusk ukazal sie w calej swej nagosci.
  Wyziera nedza tego aferalnego rzadu i liczne POszustwa.

  To nie moda - TO REAL zielonej szczawiowej wyspy, na ktorej strzyzeni obywatele wreszcie otrzasaja sie z Bajek o Mchu i PaprOci, serwowanych przez cygarowo-zegarkowo-cmentarne towarzystwo.

  A jesli "krytyka PO staje się nieskuteczna", to skad te kolejne kleski Partii Milosci, panika wsrod jej czlonkow i slupki lecace na leb na szyje ? Wojciech Mazowiecki z GazoWni zaklina rzeczywistosc.

 • razb1947

  Oceniono 6 razy 2

  To juz koniec PO i Tuska, a jak PIS wygra wybory w Elblagu i w Warszawie, to pozostanie im tyko dymisja rzadu i wczesniejsze wybory.

 • uzdek98

  Oceniono 8 razy 6

  zadna moda tylko POwinnosc ... bij platfusa bambusa ... a tuska lobuzka na taczkach wywozka ....

 • sharn1

  Oceniono 15 razy 5

  Przez całe 2 lata rządów PiS do znudzenia i w kółko powtarzano jakim to zagrożeniem dla Polski i polskiej demokracji są ich rządy, że panuje zamordyzm bliski faszystowskiemu itd. itp.

  Dzisiaj podsłuchów jest więcej, aresztowani na zamówienie są cały czas, drzwi o 6 rano ABW wywala jakiemuś gosciowi od strony satyrycznej. Politycy sa łapani z workiem kasy w hotelowym pokoju, albo na cmentarzu. Afera goni aferę, w tym tez seks aferę (kilka takich w polskiej policji). Grasuje seryjny samobójca.

  Obowiązkiem każdego Polaka jest dzień w dzień mówić, że rządy Tuska to patologia, że PO to partia szkodliwa, rujnująca ten kraj.

 • bog43

  Oceniono 4 razy 2

  Pytek stwierdza to , co sam nabroił . Pouczyć kolegów , że dziennikarze nie gęsi i samodzielnie myśleć mogą .

 • errata_net2

  Oceniono 11 razy 1

  Że to jest moda, nie wątpię, tylko trzeba pamiętać o roli tępych żurnalistów w jej nakręcaniu.

 • 31.februarius

  Oceniono 5 razy -1

  Przepraszam, ale czy ta Renia, to nie przypadkiem z TYCH Kimów?

 • z12xx

  Oceniono 4 razy -2

  Nikt wam tego nie powie, ale zdarzy się coś co odmieni losy świata!!!
  www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX