Jacek Kurski pędził 156 km/godz. przez Warszawę. Nie zatrzymał się na czerwonym

Europoseł Jacek Kurski po raz kolejny złamał przepisy. - Pędził 156 km/godz. przez Warszawę, nie zatrzymując się nawet na czerwonym świetle - donoszą dziennikarze ?Faktu?.
Jacek Kurski wsiadł za kierownicę subaru legacy, należącego do jego partyjnego kolegi Zbigniewa Ziobry. Według dziennika miał pędzić Wisłostradą z prędkością 156 km/godz. Kiedy wyjeżdżał z ul. Myśliwieckiej, nie zatrzymał się na czerwonym świetle, co widać na zdjęciach fotoreporterów "Faktu". Dziennikarze podliczyli, że za oba drogowe występki powinien zapłacić w sumie 1 tys. zł i dostać 16 punktów karnych.

Jacka Kurskiego przepisy nie obowiązują?

Jacek Kurski jest znany z brawury za kierownicą i łamania przepisów. Gdyby nie poselski immunitet, już dawno musiałby poruszać się samochodem jedynie na fotelu pasażera.

Europoseł zasłynął także ekspresowym przejazdem do Brukseli. 840 km z granicy polsko-niemieckiej pokonał w 6 godzin i 17 minut. Europoseł zasłynął także ekspresowym przejazdem do Brukseli. 840 km z granicy polsko-niemieckiej pokonał w 6 godzin i 17 minut. Urzędnicy Parlamentu Europejskiego zakwestionowali rozliczenie jego podróży, twierdząc, że to niemożliwe.

W styczniu 2012 r. przyjechał na spotkanie z wyborcami w Elblągu luksusowym bmw x5. W ciągu 40 minut kilkakrotnie złamał przepisy: dwa razy nie zatrzymał się na czerwonym świetle, wyprzedzał w miejscu, gdzie była namalowana linia ciągła, wjechał na stację benzynową pod prąd, skręcił w lewo, wyjeżdżając z parkingu mimo zakazu. - Dziennikarze podliczyli: powinien dostać 27 punktów karnych i minimum 1 tys. zł mandatu.

W październiku 2009 roku posła zatrzymała olsztyńska policja. Przekroczył wtedy prędkość o 39 km/godz. w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/godz. Polityk zasłonił się immunitetem.

W listopadzie 2008 roku poseł, wtedy jeszcze PiS, podczepił się do policyjnego konwoju CBŚ (konwój wiózł z Trójmiasta do Warszawy dwóch gangsterów i dwóch podejrzanych o łapownictwo). Pędził na światłach awaryjnych za radiowozem. Policjanci przestraszyli się, że to próba odbicia konwojowanego, i wezwali posiłki. Poseł na dawane znaki nie reagował. Zatrzymał się dopiero na blokadzie. Znów wyciągnął legitymację poselską.

Próbowaliśmy dodzwonić się do Jacka Kurskiego. Nie odbierał telefonu.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o kolejnych wyczynach drogowych Jacka Kurskiego? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o:
Komentarze (454)
Jacek Kurski pędził 156 km/godz. przez Warszawę. Nie zatrzymał się na czerwonym
Zaloguj się
 • harystoh

  Oceniono 1 raz 1

  kurski ''wyscigowcy'' tacy jak ty odznaczaj sie krotkim h..jem dlatego tak jezdzisz - psychopato!

 • harystoh

  Oceniono 1 raz 1

  tego durnia (przepraszam - euro OSLA) to naprawde porabalo. Powinien sie leczyc.

 • romek4805

  0

  on sięeee spieszył ratować polske dlatego wszystkich i wszystko ma w dupie

 • bloxyx

  Oceniono 2 razy 2

  Jeżeli kurski ( szkoda pisać z dużej litery) sam się zabije - pies mordę jemu lizał. Gorzej jeżeli zabije osoby trzecie. Wówczas też zasłoni się immunitetem ?

 • pirex

  0

  Kurski to szmatława hołota, podobna do tej czerwonej z najgorszego okresu. Złodziej i szmaciarz.

 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  Jak długo policja i cały wymiar sprawiedliwości będzie się przyglądał się bandyckim wybrykom Kurskiego czy trzeba tragedii taką jak wydarzyła się w pewnym miasteczku gdzie kapelan policji jezidził nawalony tankował i nie płacił tak długo aż zabił 19letniego chłopaka a przedtem miał już potrącenie matki z dzieckiem na pasie dla pieszych i też był nawalony i nie zabrano mu nawet prawa jazdy czy to samu musi być z tym psychopatom kurskim .jak długo w Polsce będzie się tolerować takie zachowania biskupów i kleru oraz takich polityków jak kurski czy to są święte krowy jak tak to proszę ich samochody oznakować taką krową żeby te bydło było widoczne z daleka i można było przed nimi odpowiednio szybko się ukryć

 • watashi79

  0

  polska prawica trzyma stronę bandytów.
  Solidarna Polska specjalizuje się w solidarności z bandytami drogowymi.

 • alexy-dwa

  0

  Jeśli nikt wcześniej nie podpie... temu debilowi auta to może być problem...

 • omarbaba

  Oceniono 1 raz 1

  Na szczęście już niedługo ten bezczelny dureń będzie miał immunitet. Pożegna się z Brukselą, a wtedy zaczną traktować go jak normalnego obywatela.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX