Chce odwołać prezydent Warszawy, sam może stracić stanowisko

Piotr Guział, burmistrz warszawskiego Ursynowa, może stracić pracę z powodu łamania ustawy antykorupcyjnej - donosi Radio ZET. - Dopełniłem wymogów ustawy - broni się Guział w rozmowie z radiem i dodaje, że ?zaczęło się szukanie na niego haków?. Guział jest jednym z organizatorów zbierania podpisów pod referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Jak opisuje Radio ZET, Guział jest prokurentem w prywatnej spółce BCG, której kiedyś był współwłaścicielem. Według interpretacji niektórych prawników może to naruszać art. 4 pkt 2 i 6 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Jeśli tak by się stało, powinien zostać odwołany ze stanowiska. - Wojewoda wysłał pismo do prezydent Warszawy o wszczęcie postępowania wyjaśniającego - mówi rzecznika Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego Ivetta Biały.

Guział odpiera te zarzuty. - Dopełniłem wymogów ustawy i w wyznaczonym przez prawo czasie złożyłem rezygnację - powiedział. - Zmian w KRS-ie dokonuje organ do tego upoważniony, czyli władze spółki. Być może jest to ich zaniedbanie - dodał.

Burmistrz Ursynowa stwierdził również, że "zaczęło się szukanie na niego haków". Guział jest jednym z liderów akcji dot. referendum ws. odwołania prezydent stolicy.

Czytaj więcej na stronie Radia ZET >>

Więcej o:
Komentarze (111)
Chce odwołać prezydent Warszawy, sam może stracić stanowisko
Zaloguj się
 • lenapierwsza

  0

  Dodam jeszcze, że podpisałam petycję na odwołanie HGW, ale Guziaoł lapszy nie jest. Nie wspomnę już, że odwołał umówione ze mna spotkanie i przekazał mnie zastępcy, który też palcem nie kiwnął? Wzięli blaty od kartingowców, czy co?

 • lenapierwsza

  0

  Niech pan Guzioł zajmie sie najpierw swoim podwórkiem - na tereniE Ursynowa, wśród zabudowy mieszkalnej i obok obszaru przyrody chronionej (jez. Imielińskie), gdzie jest siedlisko chronionych ptaków Urząd Dzielnicy wydał zgodę na prowadzenie tego typu działalności - TORU KARTINGOWEGO!!! choć hala po firmie purmo kompletnie nie jest do tego przystosowana! Dlatego wietrzenie - czyli wyziewy spalin - i huk wydobywają sie nieustająco na zewnątrz, na przydomowe ogrody i rezerwat ptasi PRZEZ OTWARTE NA OŚCIEŻ BRAMY HALI !!! Moje monity, maile i rozmowy bezpośrednie NIC NIE PRZYNIOSŁY. Panowie burmistrzowie nie raczyli wysłać nawet zdawkowej odpowiedzi pt "pocałujcie nas w d..." DOŚĆ JUŻ MAMY TAKICH LISÓW FARBOWANYCH... Takiego gospodarza Warszawa na pewno NIE POTRZEBUJE!!!!!!!!!

 • txt12

  Oceniono 1 raz -1

  A wy tego nie wiecie!
  www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs

 • vidi12

  Oceniono 3 razy 1

  Teraz weźmiemy się za PO-wców. I nie wystarczy na nich nie głosować... i nie wystarczy wyrzucić ich z pracy... trzeba ich napierd alać, walić w chamskie ryje, bić po złodziejskich łapach. Trzeba tą zarazę wyplenić z korzeniami !

 • antikrishti

  Oceniono 1 raz -1

  Google od dawna są bardzo rozmowne jak je zapytać o hasła "Guział" i "komornik":

  www.google.com/search?q=guzia%C5%82+komornik
  Kolejny "uczciwy" z poparciem Prezesa :)

 • maradona1986

  Oceniono 2 razy 2

  Oddam sie chetnie jakiemus ksiedzu lub biskupowi zaa kase a najlepiej jakiemus zboczonemu kardynalowi bo ma duzo kasy czekam na propozycje moge dojechac oferta wazna non stop.

 • antikrishti

  Oceniono 3 razy -1

  Proponuję referendum za odwołaniem Guziała - za zajmowanie się własną kampanią promocyjną zamiast pracy na rzecz dzielnicy :)

 • maradona1986

  Oceniono 3 razy -1

  Won z kur..mi od Tuska i Kaczynskiego to jedna zydowska mafia.

 • wloczykij1979

  Oceniono 4 razy 0

  Myślałem, że urzędnicy piszą na forum tylko w dni powszednie. Wzieliście nadgodziny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX