Anonymous opublikują tajne dokumenty północnokoreańskiej armii?

Grupa Anonymous zapowiedziała na swoich profilach na Twitterze i YouTube, że we wtorek 25 czerwca ?podzieli się ze światem? informacjami wykradzionymi z serwerów Korei Północnej. Chodzi m.in. o tajne dokumenty armii Kim Dzong Una.
W zamieszczonym na YouTube filmie hakerzy z Anonymous twierdzą, że zdołali "spenetrować intranet i prywatne sieci komputerowe w Korei Północnej". - Udało nam się to - mówią. Deklarują, że wśród informacji, które wykradli, znajduje się m.in. dokumentacja północnokoreańskiego programu rakietowego. - Podzielimy się nimi ze światem. Spodziewajcie się nas i czekajcie na nas - zapowiadają.- Dobrzy ludzie w Korei, to pora byście się przebudzili - mówią hakerzy. - Wkrótce doświadczycie nowej kultury (...). Przyłączcie się do nas - apelują. Członkowie Anonymous zapowiadają także atak na północnokoreańskie serwery. Ich listę opublikowali w internecie.

"Operacja Wolna Korea"

Wojnę Korei Północnej "Anonimowi" wypowiedzieli w kwietniu tego roku. Opublikowali wówczas w internecie nazwiska 6 tys. osób zarejestrowanych w państwowym serwisie Korei Północnej i zapowiedzieli obalenie reżimu Kima.

Rozpoczęli w ten sposób "Operację Wolna Korea". Jak twierdzą, jest to ich odpowiedź na groźby Kima dotyczące użycia broni jądrowej. "Jeśli nie weźmiecie pod uwagę naszych żądań, to najpierw wykasujemy wasze wszystkie dane, a później zlikwidujemy cały wasz diabelski rząd" - ostrzegali w kwietniu rząd w Pjongjangu.

Korea jest gotowa na rozmowy

W tym roku sytuacja polityczna pomiędzy Koreą Północną a zachodem była szczególnie napięta. Północ groziła USA i Korei Płd. wojną nuklearną. W lutym br. reżim Kima dokonał trzeciej próby nuklearnej. Rada Bezpieczeństwa ONZ zareagowała na to rozszerzeniem międzynarodowych sankcji wobec Pjongjangu. W odpowiedzi Korea Płn. ogłosiła, że nie będzie więcej uznawała kończącego wojnę koreańską rozejmu z 1953 r. ani żadnych innych porozumień odprężeniowych z Południem.

Ostatnio sytuacja zaczęła się zmieniać, a Korea Północna zaczęła ogłaszać gotowośćdo rozmów. "Korea Północna chce dialogu ze wszystkimi stronami i chce wziąć udział we wszelkiego rodzaju spotkaniach, w tym rokowaniach sześciostronnych (Chin, Japonii, obu Korei, Rosji i USA), i ma nadzieję na pokojowe rozwiązanie kwestii nuklearnej na drodze negocjacji" - poinformowało na początku czerwca chińskie MSZ, cytując wypowiedź pierwszego wiceministra spraw zagranicznych Korei Płn. Kim Kie Gwana. - Denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego była ostatnią wolą przywódcy Kim Ir Sena i sekretarza generalnego Kim Dzong Ila - dodał.

Więcej o:
Komentarze (55)
Anonymous opublikują tajne dokumenty północnokoreańskiej armii?
Zaloguj się
 • doctorninja123

  0

  Ktoś się powołuje na annoymous mimo iż taka grupa nigdy nie istniała.
  Po prostu kiedyś jacyś hakerzy się podpisywali (lub też nie) jako annoymous (z ang anonimowy) po swoich akcjach i tak świat obiegła wiadomość że to niby jakaś grupa.
  To tak samo jak "gość" w komentarzach, tylko że na 4chanie macie "annoymous".
  Media same wykreowały ten mit, a teraz niektórzy go wykorzystują do swoich celów (prawdopodobnie rząd USA).

 • cedilla

  Oceniono 1 raz 1

  no i gdzie te materiały o Korei płn. ???

  Kolejna ściema Anonymous !

  bajkopisarze..

 • nickodem2

  Oceniono 2 razy 0

  Wszystkie materiały zostaną opublikowane na pornhub i redtube

 • aghrra

  Oceniono 2 razy 0

  Srakonimus

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 2 razy 0

  >>"Jeśli nie weźmiecie pod uwagę naszych żądań, to najpierw wykasujemy wasze wszystkie dane, a później zlikwidujemy cały wasz diabelski rząd" - ostrzegali w kwietniu rząd w Pjongjangu.<< - no i mamy koniec czerwca. Rozumiem, że ta grupa weźmie na siebie odpowiedzialność za organizację państwa po obaleniu rządu KRL-D? Czy widzi raczej całkowitą anarchię i malutką wojnę domową prowadzoną w walce o schedę?

 • tomaszol-ejniczak

  Oceniono 6 razy -6

  uwaga! udało mi się to znalez zobaczcie tajne dokumenty daa.pl/photos

 • markufo1

  0

  ...już jest za późno być może...a rakiety nuklearne same będą latać...war od 03.07.2013do ooooooo aż zaczną latać...NEWADA śpi ZABIJA...

 • horatio_valor

  Oceniono 4 razy 2

  Jeśli coś się z hukiem zapowiada, to zapewne to nic poważnego. Gdyby mieli coś mocnego, po prostu wrzuciliby do sieci i czekali na wrażenie, a nie zapowiadali, że "już w czwartek", "już za dwa dni", "już jutro". Poza tym w Korei Pn. komunikacja wojskowa raczej nie odbywa się drogą elektroniczną, tylko na papierku, który bierze szeregowy i dyma na rowerku do stolicy.

 • supon1954

  Oceniono 6 razy -2

  To fałszywi "anonimowi" z NSA i CIA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX