Schetyna: Dzisiaj nie zagłosowałbym za ubojem rytualnym. On wywołuje wiele emocji

- Ja mówiłem to już publicznie, że jestem przeciwko projektowi ws. uboju rytualnego, który pojawił się w pierwszej propozycji rządowej. Dzisiaj nie zagłosowałbym za nim. On wywołuje wiele emocji i dlatego potrzebna nam jest jeszcze rozmowa i zbudowanie wspólnego stanowiska klubu - powiedział w TVN24 Grzegorz Schetyna z PO.
Głosowanie nad rządowym projektem dopuszczającym ubój rytualny miało się odbyć dzisiaj, jednak marszałek Ewa Kopacz poinformowała wczoraj, że dojdzie do niego w lipcu. Marszałek Sejmu i premier Donald Tusk rozmawiali z dziennikarzami po posiedzeniu klubu PO, który zebrał się po tym, gdy część posłów Platformy zapowiedziała głosowanie przeciwko rządowemu projektowi ws. uboju rytualnego niezależnie od tego, czy w klubie PO będzie obowiązywała dyscyplina.

Schetyna zaznaczył w programie "Jeden na Jeden" w TVN24, że głosowanie nad projektem zostało przełożone ze względu na procedury. - Wniesione poprawki muszą mieć opinię Ministerstwa Spraw Zagranicznych. To jest prawdziwy powód. Przecież nikt nie ucieka od tego głosowania, ono będzie na następnym posiedzeniu. Lepiej mieć to wszystko poukładane i mieć pewność, że mamy jedno zdanie - zaznaczył Schetyna.

Pytany, jakie jest jego stanowisko ws. projektu, polityk przyznał: - Ja mówiłem to już publicznie, że jestem przeciwko projektowi ws. uboju rytualnego, który pojawił się w tej pierwszej propozycji rządowej. Dzisiaj nie byłbym za nim. On wywołuje wiele emocji i dlatego potrzebna nam jest jeszcze rozmowa i zbudowanie wspólnego stanowiska klubu - powiedział.

Schetyna: Zależy mi na PO, a nie na robieniu politycznej zadymy

Schetyna komentował również zbliżające się wybory nowego szefa PO. Pytany, czy będzie kandydował, odparł: - Jeszcze się zastanawiam, ponieważ muszą być jasne reguły gry, kiedy te wybory się odbędą. Była propozycja, aby odbyły się w lipcu bądź sierpniu, ale to jest trudny czas dla kampanii, bo ludzie zajmują się wszystkim, tylko nie czystą polityką, szczególnie tą partyjną. Ja uważam, że dobry czas na wybory to jest wrzesień-październik - powiedział. Jak wyjaśnił, jesienią można spodziewać się większej frekwencji członków PO podczas głosowania.

Polityk odniósł się również do wywiadu, jakiego Donald Tusk udzielił tygodnikowi "Polityka". Premier powiedział w nim: "Jako szef oczekuję lojalnej współpracy albo twardej konkurencji. Pojękiwania, takie "trochę", "być może", nie służą żadnej partii politycznej. Nie masz innego poglądu albo nie jesteś w stanie wygrać przywództwa, to nie przeszkadzaj, a najlepiej pomagaj temu, kto wygrał." Schetyna pytany, czy nie sądzi że było to odniesienie do niego, odparł: - Nie wiem, do kogo były adresowane te słowa. Nie mam wrażenia, że jestem osobą mało zdecydowaną czy mało stanowczą. Mi zależy na PO. Robienie politycznej zadymy, atakowanie konkurentów, politycznych rywali czy oponentów - to nie ma sensu. Platforma ma ostatnio sporo kłopotów i potrzebuje wsparcia i dobrych emocji, a nie agresji wewnętrznej - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (33)
Schetyna: Dzisiaj nie zagłosowałbym za ubojem rytualnym. On wywołuje wiele emocji
Zaloguj się
 • benek231

  Oceniono 2 razy 2

  >>Schetyna zaznaczył w programie "Jeden na Jeden" w TVN24, że głosowanie nad projektem (dot. rytualnego uboju) zostało przełożone (na lipiec) ze względu na procedury.>>

  >>Ja uważam, że dobry czas na wybory (szefa PO) to jest wrzesień-październik - powiedział. Jak wyjaśnił, jesienią można spodziewać się większej frekwencji członków PO podczas głosowania.>>

  Czyli na lipcowe glosowanie nad rytualnym ubojem mozna sie spodziewac mniejszej frekwencji czlonkow PO. I o to wlasnie Tuskowi chodzilo - by zostali wylacznie ci, ktorzy popra jego projekt zezwalajacy na rytualny uboj.

 • nedlog123

  0

  Po ACTA się wahałem a po tej sprawie już wiem, że nie będę głosował na nikogo z platformy. Jest tam parę wartościowych osób ale polecam im zmienić formację, bo na tej platformie to już chyba daleko nie zajadą. Dla mnie, z braku wyboru pozostaje Palikot bo jako jedyny ma jeszcze czystą kartę a że prostytutka polityczna? A który polityk nią nie jest....

 • qnaw12

  Oceniono 3 razy 3

  Ministerstwo Spraw Zagranicnych musi zaopiniowac wniesione poprawki. Czy ktos moze rozwinac temat?

 • woryprokopa

  Oceniono 1 raz -1

  jak na pana patrzę to jestem za óbojem

 • faustxyz

  Oceniono 6 razy 4

  Cynizm i jeszcze raz cynizm. Chyba chodzi o wyciszenie, przyduszenie do ściany tych przyzwoitych z PO, a w lipcu, gdy Polacy się rozjadą, przy sporej absencji posłów, cichaczem załatwi się strumień krwawej kasy wprost do kieszeni pazerniaków z PSL-u.
  Rozumiem, że nie trafia do Tuska argument, iż ubój rytualny i to dokonywany w kraju rzekomo cywilizowanym, i ze społeczeństwem świadomym, iż jest to podłe, niegodne i bezsensowne wyżywanie się na nieszczęsnych stworzeniach. Prymitywne, chamskie, godne zwyrodnialca słowa Tuska - "nie ma różnicy w cierpieniu zwierząt", w domyśle wgl mam cierpienie zwierząt w de. EKSPERCI mówią coś dokładnie przeciwnego niż ignorant Tusk - czy w Polsce ktokolwiek jeszcze słucha ekspertów?

  Może podeślijmy muzułmanom także maczety, broń, uran, bo "święta wojna" to też ich religijny obowiązek, lubią także małe dziewczynki, dobrze zapłacą. Nie obcy jest im kanibalizm, potrafią wyrwać serce zabitemu człowiekowi i zeżreć, kiedy pomysł by w ten sposób zlikwidować bezrobocie?
  Ich trzeba powstrzymywać, ograniczać, a nie usłużnie pomagać im tkwić w mrokach prymitywizmu i tym samym kręcić postronek na własne szyje. Nie sądziłam, że będę musiała podeprzeć się papieżem Frankiem, ale skoro w sejmie i rządzie sami arcykatolicy, a PSL to tacy rozmodleni osobnicy - otóż nowy papież, co mnie osobiście urzekło, już na dzień dobry mówił o ochronie środowiska i potrzebie dobrego traktowania zwierząt. Spłynęło jak widać, bo business is business.
  Chrześcijanin sadystycznie mordujący zwierzęta dla kasy, to niemożliwe, ale widać katolikowi nie przeszkadza wyzucie się z człowieczeństwa.

 • belferski

  Oceniono 5 razy -3

  Trwa Ubój Rytualny Najstarszych Polaków-emerytów, pracujących w b. NRD. Są poza prawem. NIKT nie chce przyznać Im statusu obywateli państwa unijnego. Ich składki przepadają, ZUS zalicza lata pracy jedynie do stażu. DR-V Bund odmawia im prawa do roszczeń emerytalnych, powołując się na "Umowę `75".
  Jest nas kilka tysięcy, ale MY nie jesteśmy w stanie zorganizować Marszu Równości. Pozostajemy wykluczeni z UE, dyskryminowani w majestacie "prawa unijnego". Gdybyśmy byli gejami, lub lesbijkami, albo zwierzętami jadalnymi, zająłby się naszym losem TK
  Grupa polskich Untermenschów.
  Do wiadomości podał: Dyskryminowany Rn 825 343.

 • hdx01

  Oceniono 7 razy -3

  Zastanawiam się - temat uboju rytualnego jest już na tapecie od paru dni. We wszystkich artykułach wszystkie uwagi, za niewprowadzaniem zakazu jego stosowania w Polsce, otrzymują duże ilości negatywnych ocen.
  To czy ja i mnie podobni jesteśmy głupcami mówiąc, że nie należy w Polsce wprowadzać jego zakazu czy może z większością jest coś nie tak ?!
  Mnie się wydaje, że zakaz wprowadzony w Polsce nie pomoże żadnemu zwierzęciu i nawet jeśli będzie w całej Europie to również nie pomoże, bo to nie w Europie spożywa się mięso z uboju rytualnego tylko w krajach arabskich gdzie panuje islam (oczywiście żydzi też, jakby jakiś antysemita się oburzył).
  To w takim razie, czy przeciwnicy chcą tylko uspokoić własne sumienia ? bo przecież zwierząt nie uratują! Tu nie chodzi o eksport psów do chin gdzie Chińczyk albo zje tego psa albo nie. Tu chodzi o ludzi, którzy i tak zjedzą mięso z uboju rytualnego niezależnie skąd ono pochodzi a innego mięsa nawet nie tkną!!
  Działaniem sensownym byłoby skłonienie wyznawców islamu (żydów również) do zaprzestania chorego, urojonego spuszczania krwi zwierzętom, bo ani Allah ani Bóg żydowski czyli teoretycznie ta sama postać, nie mają nic przeciwko niecierpieniu istot żyjących.
  Ja myślę, że zaślepienie ograniczeniem cierpienia zwierząt czy wprowadzeniem zakazu nie pozwala na zimno wyciągać wniosków i podejmować racjonalnie decyzji przeciwnikom uboju rytualnego.
  A może ja się mylę i jestem głupi tak jak ci wszyscy chłopi, którzy hodują zwierzęta na ubój rytualny i jak ci wszyscy pracownicy, którzy pracują w ubojniach ?! kto wie?!
  Tak na marginesie, bezbolesne i natychmiastowe pozbawienie życia gwarantuje wyłącznie strzał w pień mózgu, cała reszta to albo się uda albo nie.

 • dareckiwawa

  Oceniono 12 razy 12

  Jestem za wprowadzeniem uboju rytualnego polskich polityków !!!

 • kasy_fiskalne_dla_wszystkich

  Oceniono 5 razy 5

  rodzinka na swoim..

  www.gazetaprawna.pl/artykuly/713209,nie-tylko-garnitury-dla-premiera-za-ubrania-malgorzaty-tusk-po-placila-takze-z-partyjnych-pieniedzy.html
  *...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX