Komentarze (402)
Podział w Platformie ws. uboju rytualnego. Posłowie wolą zapłacić karę. "Nie będziemy cofać się do średniowiecza"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bardzobrudnyharry

  Oceniono 4 razy -2

  A powinieneś stracić ochotę na świąteczne śniadania obfite w szynkę i kiełbasę z polskich rytualnych ubojów na chwałę i ku zaspokajaniu apetytu na swojskie mięsko zażynane w sposób który łatwo sobie wyobrazić jeśli jest się istotą czującą

 • salomea385

  Oceniono 2 razy 2

  Po prostu wspaniały pomysł. Proponuję w następnej kolejności dzieci na części.

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 5 razy -1

  i bardzo dobrze! mam nadzieje, że całe PO tak postąpi. świetna wiadomość!

 • white_phoenix

  Oceniono 7 razy 7

  Zawsze byłem za PO, ale przysięgam sobie, że jeśli uchwalą ubój rytualny-odwróce sie od nich.

 • wlodek21

  Oceniono 6 razy 2

  Właśnie straciłem resztki sympatii dla PO jako partii. Mam nadzieję, że tą walką o zarzynanie przytomnych zwierząt zarżną swoje szanse w wyborach.

 • moherrr

  Oceniono 5 razy 3

  Tak się zastanawiam, co jeszcze zrobi PO.Co się z Wami dzieje? To pytanie do władz partii. Czy jeszcze macie jakieś stopy, żeby sobie po nich strzelać? Nie sądzę. Ja akurat jestem wyborcą PO i od lat stanowiłem tzw. żelazny elektorat tej partii. Działki, spółdzielnie, zegarki, cygara, związki partnerskie, nieudolność w edukacji, zagłada w szkolnictwie wyższym, zapaść demograficzna, pozbywanie się wykształconej młodzieży, rozwalanie systemu emerytalnego... chce mi się zakląć szpetnie i zapytać: Q, co Wy wyprawiacie? Myśli tam jeszcze ktoś?

 • bardzobrudnyharry

  Oceniono 7 razy 1

  Zaraz, bo dalej nie mogę pojąć, wypowiadają się na tym forum twórcy nowej moralności czy co? Za jedno ubite zwierzę należy urwać rękę a za drugie ubite zwierzę można pocałować w pierścień. Robicie sobie jakieś rankingi, jakieś wyścigi estetyczne czy jakieś jaja...nie macie strachu przed śmiercią i cierpieniem, spokojnie wsuwacie mięsko z czego? Z humanitarnego uboju? To jakiś oksymoron. Oskarżacie jednych a czynicie podobnie, korzystacie z płatnych zabójców którzy dostarczają wam pokarm i macie czelność obrzucać podobnych błotem. Co to jest ? Dla uboju nie , dla świeżonki i święconki tak ! No nie chce wyjść inny rebus...
  A na kebabach znowu tłumy , znowu tłumy...głodnych, spragnionych, sytych, mocnych w gębie. Oj, tłumy na kebabach aj,aj,aj

 • fotoma7

  Oceniono 5 razy 3

  Kurr.a m.ć. O co tutaj chodzi?? Przecież każdy NORMALNY człowiek nie może się na to zgodzić.
  "Nie chce mi się na ten temat pisać"

 • komentator.live

  0

  Cokolwiek ustalą to się dzieje i dziać będzie . Po cichu , przepłacone.Zakaz nic nie zmieni. Pokazywali w TVP dokumentalny film, prowokację dziennikarską w tym temacie.

 • wrobrewrobrewrobre

  Oceniono 5 razy -1

  A co będzie jeśli ludożercy zwrócą się do PSLu o dostawy żywności za dobre pieniądze - czy też się zgodzi robić taki business.

 • krak111

  Oceniono 10 razy 6

  To nie do pojęcia, jak można tworzyć prawo, które skazuje żywe, czujące stworzenie na męki, a równocześnie roztkliwiać się nad zygotami. Nie ma takiego interesu, nie ma takich pieniędzy, które usprawiedliwiałyby podniesienie ręki za czymś takim. Polskim chłopom - przepraszam- producentom żywności - się nie dziwię, bo dla paru groszy są w stanie robić przetwory z padłych zwierząt, faszerować zwierzęta antybiotykami, sterydami i Bóg wie co jeszcze, ale że posłowie PO są tacy podli...? A to niech się bez Was zawali, ale jak tę ustawę przegłosujecie, to nie pójdę do wyborów, choćby stu Kaczyńskich i Macierewiczów.

 • soldadura104

  Oceniono 3 razy -1

  Część PIS też zagłosuje za ubojem Żydowskim i Tatarskim.

 • vertigo13

  Oceniono 5 razy 3

  .
  Bezmyslny machiavellizm
  tuskowy nie zna granic,
  mam pana dosc, prosze pana
  .

 • prof.miauczur

  Oceniono 3 razy -1

  brawo! niech sie wypchaja kasą, za pewne rzeczy warto zapłacić! społeczeństwo popiera waszą nowoczesność i człowieczeństwo!

 • ko2006

  Oceniono 4 razy 0

  Uboj rytualny to tylko poczatek. Niedlugo muslimy wpadna na pomysl ze maja zapotrzebowanie na import rytualnie ubitych innowiercow (Katolikow i innych).

 • vertigo13

  Oceniono 8 razy 6

  .
  Pan premier chyba troche zwariowal,
  zarza mu sie to coraz czesciej
  .

 • kochamrydzyka

  Oceniono 3 razy -1

  Jest pewne wyjscie z ominieciem zabijania rytualnego.
  Jako przyklad powinno reklamowac sie ze podobnie jak w kosciele katolickim normalny kanibalizm zamieniono w symboliczne zjzdanie Zyda Jezusa w postaci oplatka komunijnego.

  Tak samo inne wyznania religijne moglyby w jakiejs tam ceremoni, zamieniac mace czy jakies inne potrawy w symboliczne mieso danego zwirzaka.
  W ten sposob i owca przezyje i wierny glod zaspokoi.:))

 • kasy_fiskalne_dla_wszystkich

  Oceniono 8 razy 4

  nigdy nigdy wiecej PO
  nigdy wiecej barbarzynstwa,morderstwa w majestacie dyscypliny

 • mohel_z_lelowa

  Oceniono 11 razy 9

  Pomylilem fora.Ubój rytualny zgodnie z zasadami islamu i judaizmu, polega na zabijaniu zwierząt hodowlanych bez ich wcześniejszego ogłuszania, poprzez wykrwawienie. Zwierzę umiera w pełni świadome, czując ból nawet do dwóch minut po poderżnięciu gardła. Ma podrzynane gardło (czyli tchawicę i podgardle wraz przełykiem), przy czym robiący to rzezak musi odebrać życie zwierzęciu jednym cięciem sięgającym aż do kręgosłupa. Kręgosłup nie może być naruszony by nie uśmiercić zwierzęcia poprzez dekapitację, czyli przez przerwanie tym samym rdzenia kręgowego za głową. Zwierzę umierające w ten sposób dusi się własną krwią, która wypływa z przeciętych tętnic i jest zasysana do tchawicy i płuc, gdyż do momentu zgonu zwierzę wciąż przecież oddycha. Najczęściej (szczególnie w przypadku bydła rzeźnego i koni) stosuje się tu system krępowania bydła w odwrotnym położeniu czyli tzw. klatki obrotowe. Urządzenia te należą do najbardziej drastycznych metod uśmiercania bez ogłuszania. By zwierzę nie wierzgało, jest na siłę wprowadzane do klatki (np. wpychane za pomocą przesuwającej się mechanicznie metalowej ściany) i zamykane w niej ze wszystkich stron (klatka zamyka się na zwierzęciu niczym kleszcze). Klatka obrotowa do uboju rytualnego to stalowa komora, w której by nie wierzgało, zwierzę jest tak zamykane, aby wystawała tylko jego głowa. Zwierzę obracane jest głową do dołu, po czym następuje poderżnięcie gardła. Śmierć oczywiście nie następuje od razu. Nietrudno wyobrazić sobie reakcję, panikę i strach zwierzęcia zamykanego w zlanej i śmierdzącej krwią klatce, potem na siłę przewracanego do góry nogami, nie wspominając już o bólu i duszeniu w momencie zabijania. Bardziej obrazowo chyba nie da się tego opisać.

 • kochamrydzyka

  Oceniono 4 razy 2

  Tu wychodzi na jaw ze obecne partie polityczne sa zwyklymi mafiami w ktorych zwykli czlonkowie nie maja nic do powiedzenia tylko wykonywac rozkazy szefa (God Father) i jego najblizszych slugusow.:))

  Przyklad zas idzie od gory, to jest z Watykanu.:))

 • ax-les-thermes

  Oceniono 6 razy 6

  Pie...c wszystkie religie. To im nalezy wywalac na wierzch flaki...rytualnie. Chetnie to bym robil. Kocham zwierzeta i nie nawidze idiotow mieniacych sie ludzmi.

 • kat-kk

  Oceniono 4 razy -2

  OK! Ostatni raz rozejm.Będę kosił bezlitośnie nadal!Nie pozwolę na Polskę biedną, ale katolicka i tak mi dopomóż Bóg Stwórca!Nie mylić z katolickim idiotą wymyślonym.

 • fordysta

  Oceniono 9 razy 5

  Cygara i nadmiar wina od 7 lat pitego na koszt podatników , zrobiły swoje. Tusk ma chorobę alkoholową i zatarcie prawidłowego rozpoznania i postrzegania. Powinien zostać zdymisjonowany.
  Bo co jeszcze zafunduje obywatelom i zwierzętom w tym kraju ?

 • zubzoro

  Oceniono 8 razy 8

  to ja się pytam :

  czy DEMOKRACJA ( i dyscyplina partujna ) to jest wtedy kiedy jeden cwaniak decyduje jak ma głosowac reszta
  frajerów ?/

  czy frajerzy nie mogą mieć włąsnego zdania ?

  jesli tak , to ja czniam całą taka demokrajcje i cały tej frajerski sejm

 • myourolszanka

  Oceniono 6 razy 2

  Polska - kraj, gdzie każda kwestia sprowadza się do antysemityzmu?

 • prof.dr.hab.eustachygzymek

  Oceniono 5 razy -1

  Obce ośrodki decyzyjne traktują nas Polaków jak stado pędzonych na pewną rzeź baranów i czynią to od wielu już lat przy pomocy różnych sztuczek socjotechnicznych, rozpowszechnianych mitów, co szczególnie jest widoczne w okresie każdych tzw. wolnych wyborów – niestety skutecznie.
  .Do tego celu wykorzystywana jest wiara katolicka prostych uczciwych ludzi, dla których pojęcia: Bóg, wiara, Polska, Naród Polski, honor – nie są pustymi frazesami.
  Z racji naturalnych różnorakich ograniczeń ludzie ci poszukują autorytetów, którym można zaufać dla ratowania Polski i Narodu Polskiego. Ośrodki medialne zdobywając zaufanie całych rzesz takich ludzi podsuwają im, w danych konkretnych polskich uwarunkowaniach, fałszywe autorytety głoszące fałszywe tezy. Wykorzystuje się tutaj zjawisko przenoszenia autorytetu np. tytułu profesora z jakiejś konkretnej dziedziny nauk ścisłych (np. fizyki) na sferę polityki w zakresie wskazywania i podpowiadania – oczywiście „bezinteresownie”, „w trosce”, w ramach „pomocy”, jak najbardziej „obiektywnie” – kogo należy wybierać podczas każdych odbywających się tzw. wyborów, by dokonany wybór dokonany [przez nieświadomego zmanipulowanego w ten sposób uczciwego człowieka] był trafny z korzyścią dla Polski i Narodu Polskiego.

 • boznik1

  Oceniono 8 razy 6

  Hallo!!! Panstwo poslowie z PO, Wy nie musicie sie cofac do sredniowiecza, Wy jeszcze tam nie dotarliscie, a co? wasze uwielbiane bostwa sa przeciez z przed sredniowiecza!!! Wiem, co wasze to lepsze.

 • bardzobrudnyharry

  Oceniono 14 razy 0

  Hola Dyskutanci! Zjedliście już obiad ? Co było? A u Mamy w garnku co czeka? Skąd macie komunijną szyneczkę, skąd macie wielkanocną kiełbaskę? Powiem Wam! Z ubojów rytualnych a nawet uświęconych! Byłem świadkiem zabijania świni w sposób tradycyjny przez polskiego wiejskiego rzeźnika, specjalnie na tę okoliczność do wsi sprowadzonego, słyszałem krzyk rozpaczy i przerażenia i strasznego bólu. To się u Was nazywa swojskie mięsko! Czy ja śnię czy Wy naprawdę dyskutujecie o tym jaką śmierć dopuścić, a dopuszcza się jakąkolwiek? Jeśli mówimy o etyce. Pokłoniłbym się przed Wami, jako i przed świętymi, gdybyście nigdy nie jedli wołowiny. Ludzie, no błagam...

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 8 razy 2

  Wiedziałem, że są ludzie gotowi zabijać dla pieniędzy. Ale nie wiedziałem, że są w sejmie.

 • jagoda491

  Oceniono 7 razy 5

  Mam nadzieję,że posłowie,którzy zadeklarowali,że nie zagłosują za tą barbarzyńską ustawą ,jutro dotrzymają słowa.Nie mam nic przeciwko osobom o odmiennym wyglądzie czy wierze. Ale decydując się na zamieszkanie w danym kraju należy zastosować się do prawa,które tam obowiązuje. A nasze władze dogadzają - a to Watykanowi, a to tym,którzy uwielbiają dręczyć zwierzęta przed śmiercią.

 • rypalski

  Oceniono 7 razy 7

  apeluje do Polakow by ujawnic nazwiska poslow i partie , ktorzy glosowali za barbarzynska ustawa halal ...
  Nalezy pozniej znalezc tych sku...synow w kazdym dostepnym miejscu ... w biurze , na ulicy, w kawiarni restauracji , po wyjsciu z kosciola ... na jego jej ulicy i po zamaskowaniu sie (moga byc kamery) poderznac sku...synowi gardlo od tylu z zaskoczenia ostrym nozem tak by umarl ala halal ...
  Smierc polskim barbarzyncom ...

 • pisdode

  Oceniono 3 razy 3

  Polacy traktowani są jak mniejszość niemajaca praw. poderżnąc gardło dla pieniędzy gotowi sa z PSLu a tak krytykowali Tuska

 • jasiek054

  Oceniono 13 razy -9

  TAKI UBÓJ ZWIERZĄT ŁĄCZY SIĘ Z PRODUKCJĄ WIELU PRZETWORZONYCH WYROBÓW KTÓRE BĘDZIE MOŻNA EKSPORTOWAĆ!
  Dlatego pytam się na kij ta cała hucpa ! Arabstwo i żydostwo i tak zeżre odpowiednią ilość zwierząt odpowiednio oprawionych z tą tylko różnicą, ze to mięsko kupią od Czechów, Węgrów, Francuzów, Niemców albo Amerykanów, którym taki ubój nie przeszkadza, a WY będziecie biadolić, że pracy nie ma :)

 • benek231

  Oceniono 9 razy 7

  Dla kogos kto nie poczuwa sie do zwiazkow duchowych z barbarzyncami jest to zdecydowanie bardzo poważna sprawa światopoglądowa.

  Wkrotce okaze sie kto jest kto.

 • tc2

  Oceniono 6 razy 4

  Halicki, Dunin, Kochan
  może ocaliliście Platformę.

  Grupiński, Korzeniowski - nigdy już nie chcę o was słyszeć, ani widzieć na żadnej liście wyborczej. Na listę z waszymi nazwiskami nie głosowałbym nawet przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.

 • gorillaglu

  Oceniono 10 razy 8

  Zgadzam się z wieloma przedmówcami, dla dobra rolników eksportujących na Bliski Wschód powinniśmy zdecydowanie znieść zakaz. Przy okazji możnaby wysłać zapytanie do Assada, Kima i kilku innych, czy nie chcą wykupić działek pod budowę obozów pracy na terenie RP, skoro pieniędzmi można usprawiedliwić każde świństwo.

 • rysiekk111

  Oceniono 5 razy 5

  nawet gdyby przypadkiem się okazało, ze na skutek zakazu, któryś morderca rytualny zacząłaby "cierpieć niedostatek" to bardzo , .., dobrze !!! należy mu się jak psu zupa, (oczywiście zanim trafi na wieczność do piekła gdzie już mu belzebub kocioł gotuje ). Gdyby , szcześliwym trafem, się okazało ze z powodu "biedy i niedostatku" taki chwast mniej się rozmnoży to bardzo , .., dobrze bo mniej będzie zanieczyszczał populacje swymi parszywymi genami

 • czynnik.rakotworczy

  Oceniono 4 razy 0

  to nie wina phłemieła, to PSL-owska hołota trzyma za jaja platfusów do tego stopnia, ze im nakazała dyscyplinę i jak tu robić łefołmy?

 • 2lena

  Oceniono 8 razy 8

  ktoś, kto zagłosuje za tą ustawą, nie ma prawa nazywać siebie człowiekiem. Dokładnie sprawdzę przed najbliższymi wyborami, jak głosowali posłowie w tym przypadku i z pewnością nie zagłosuję na kogoś, kto jet zwolennikiem zadawania cierpien zwierzętom.

 • kwiecien45

  Oceniono 3 razy 3

  Jestem przeciw. XXI wiek mamy.

 • nostradamuspl

  Oceniono 10 razy 10

  Tusk robi wszystko w jego mocy zeby na niego i PO juz nigdy nie glosowac....

 • tommen

  Oceniono 3 razy 3

  Barbarzyństwo

 • neienoor

  Oceniono 5 razy 5

  Cóż, sprawa praw mniejszości religijnych (a także większości religijnych) jest ważniejsze niż humanitaryzm wobec zwierząt ...
  W takim razie czemu właściwie ścigamy kiboli demolujących samochody ? Przecież to tylko kupa żelastwa, a dla kibola futbol to religia, poważniejsza niż jakieś tam opowiastki sprzed paru tysięcy lat.

 • kibic_rudego

  Oceniono 4 razy 4

  Bibi był w W-wie i kazał wiec Donek nie ma wyboru

 • zteofilowa

  Oceniono 4 razy 4

  aby się nie okazało, że Platforma podlizując się chłopstwu jednocześnie nadstawiła swojego łby aby go zaszlachtowano rytualnie :-)

 • dianka28

  Oceniono 6 razy 4

  To straszne- to jest mord z premedytacja!

 • incommunicado1

  Oceniono 11 razy 11

  W imię kasy. Mam was dosyć brak...mi słów.Do dziś myślałem ze jako tako z tym PO bedzie. Wy zasrsne pieniadzochwalcy rzygac mi sie juz chce, wam tylko pieniadz, dla posiadaczy jest wszystko,dla biednych pejcz. Juz mam dosyc was wszystkich. Wyzysk,zacofanie,zabijać zwierzęta bo jakiś chory kacyk ma chęć dać podpis albo nie. Kur..a co to jest,sie pytam. Niech sobie mordują zwierzęta i ludzi na bliskim wschodzie a stąd spiera.. Sorry ale sie wnerwiłem.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 12 razy 4

  Wyborcy - zwróćcie uwagę na ilość koszernych członków wśród Obywateli z Platformy i wszystko jasne :)

 • koperchytla

  Oceniono 4 razy 4

  Ciemnota.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX