Syria: publiczna egzekucja 14-letniego chłopca. "Bo obraził proroka"

14-letni syryjski chłopiec został bestialsko zamordowany na oczach swoich rodziców przez członków grupy powiązanej z Al-Kaidą. Powód? Miał powiedzieć, że nawet "prorokowi nie dałby kawy za darmo".
Zabójcy ustawili go na środku ulicy. Strzelili z karabinu maszynowego kilka razy. Kule zmasakrowały twarz i szczękę chłopca. Zrobili to publicznie, na oczach jego rodziców. Co takiego strasznego zrobił chłopiec?

Mohammad Qatta miał 14 lat, sprzedawał z wózka kawę na jednej z dzielnic Aleppo. Jeden z jego przyjaciół dostał kubek napoju i powiedział mu, że zapłaci za niego później. - Miał mu powiedzieć, że nawet gdyby prorok Mahomet zszedł na ziemię, nie dostałby od niego kawy na kredyt - wyjaśniał Rahmi Abdulrahman z organizacji praw człowieka brytyjskiemu dziennikowi "The Times".

Rozmowę usłyszało trzech żołnierzy, którzy podeszli do chłopca i zarzucili mu obrazę i bluźnierstwo wobec proroka. Wsadzili go do samochodu i odjechali. Wrócili następnego dnia i ustawili chłopca na drewnianym podeście. Na jego szyi były widoczne ślady tortur. Ludzie zebrali się wokół chłopca.

- Szanowni obywatele Aleppo, niewiara w Boga to politeizm, a obrażanie proroka to też politeizm. Ktokolwiek się tego dopuści, zostanie ukarany w ten sposób - powiedział do tłumu jeden z członków bandy. Chłopiec na oczach tłumu został zastrzelony z karabinu maszynowego. Jego matka próbowała ubłagać bojowników, by go oszczędzili. Na próżno. Ci wykonali egzekucję, wsiedli do auta i odjechali.

- Zabili go na moich oczach. Umarł na moich rękach. On nie miał żadnych powiązań ani z Wolną Armią Syryjską, ani z wojskami rządu. On nic nie wiedział. Zabili go jak psa. To było dziecko, nie terrorysta - mówiła jego matka syryjskiej telewizji.

Zabójcy prawdopodobnie są członkami grupy rebeliantów znanych wcześniej jako al-Nursa Front, jak podaje agencja Reuters. W grudniu 2012 r. USA oficjalnie uznały grupę za organizację terrorystyczną. - Ekstremistyczne grupy jak al-Nursa Front są problemem, przeszkodą na drodze znalezienia politycznego rozwiązania, jakiego Syria potrzebuje - powiedział na łamach nowojorskiego dziennika Robert Ford, amerykański ambasador w Syrii. Mimo to wiele antyrządowych ugrupowań, w tym Wolna Armia Syryjska, wystosowało publiczne oświadczenia, w których popierają działalność al-Nursy.

Więcej o:
Komentarze (369)
Syria: publiczna egzekucja 14-letniego chłopca. "Bo obraził proroka"
Zaloguj się
 • bezbozny

  Oceniono 4 razy 4

  Czego nie można mówić o islamie

  Twierdzenie, że większość światowych terrorystów to muzułmanie jest niepoprawne politycznie.
  Twierdzenie iż ulubioną bronią muzułmanów, jest bazooka, jest niepoprawne polityczne.
  Twierdzenie, że produkcja narkotyków przez muzułmanów w celu wyżywienia narodu jest niepoprawne politycznie.
  Muzułmanie źle traktują kobiety, ale mówienie o tym głośno jest niepoprawne politycznie.
  Twierdzenie, że kraje muzułmańskie łamią prawa człowieka jest niepoprawne politycznie.
  Twierdzenie, że islam nie jest jeden, bo jest wiele jego odłamów jest niepoprawne politycznie.
  Muzułmanie nie są zacofanymi fundamentalistami, po prostu taką mają tradycję, ty niepoprawna politycznie świnio!
  Muzułmanie lubią kozy i wielbłądy – to zdanie to akurat prawda, ale brzmi tak głupio, że i tak jest niepoprawne politycznie.
  Jedzenie kebabów bez pozwolenia Allaha jest niepoprawne politycznie.
  Wchodzenie do domu nie mówiąc Allah Akbar! jest niepoprawne politycznie.
  Wychodzenie z domu nie mówiąc Allah Akbar! jest niepoprawne politycznie.
  Ten tekst jest niepoprawny politycznie. Jeśli go czytasz to jesteś niepoprawny politycznie.
  Rozumienie tego tekstu jest niepoprawne politycznie. Nie rozumienie go jest jak najbardziej poprawne politycznie.
  Koran mówi że po śmierci w imię Allacha, gdy zginą innowiercy, każdy w raju dostanie siedem dziewic.
  Koran nie mówi, czy chodzi o kobiety dziewice.
  Koran nie mówi, co robić, gdy dziewice się już znudzą.
  Koran nie mówi, dlaczego na ziemi trzeba się kochać z czterema kobietami, a w niebie z siedmioma dziewicami. I dlaczego wszędzie te limity.
  Koran nie mówi, że na ziemi możesz mieć ich więcej.

 • realistas

  Oceniono 2 razy 0

  Tak właśnie zaprowadzają swoje porządki przy użyciu amerykańskiej broni.

 • artur701

  Oceniono 2 razy 0

  Gdzie jesteście teraz LEWAKI????? Tolerancja dla ISLAMU???

 • plus_minus_zero

  Oceniono 1 raz 1

  Al Kaida nie zrobi niczego na co im Tel-Aviv pozwoli... Chyba ze to jakiś lokalny wygłup który oczywiście zostanie przypisany Al-Kaidzie!

 • mar5432

  Oceniono 2 razy 0

  Amerykanie wspierając rebeliantów hodują sobie następnych BenLadenów, a potem dziwią się , że są zamachy takie jak na World Trade Center. Za te zamachy całkowitą odpowiedzialność ponosi amerykański rząd, bo to on przez lata zbroił i szkolił ludzi BenLadena, gdy jeszcze istniało ZSRR.Państwa 'demokratyczne' powinny wspierać Assada, bo inaczej powstanie kolejna republika islanska, która będzie wylęgarnią terrorystów

 • belferbiolog

  Oceniono 1 raz 1

  A społeczeństwo po prostu siedzi, patrzy, zgadza się i nic nie robi z tym?!!!

 • belferbiolog

  Oceniono 2 razy 2

  Sq.wysyny!!!

 • fuler35

  0

  Identycznie metody stosowal koscol w sredniowiecznej europie, tylko z jeszcze wiekszym rozmachem.Chamowal rozwoj nauki i postepu. palac na stosach i mordujac wolnomyslicieli.

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 3 razy 3

  I wszystko jasne. Terroryści islamscy pod fartuszkiem walki z reżimem zaczyna wprowadzać szariat. A media płaczą, że Asad zły. Islam to najgorsze g...no pod słońcem, tępić parchów aż miło. Biedny chłopak zapłacił życiem za głupotę innych. Asad, wal w ciemnotę aż miło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX