Kaczyński: Możemy udzielić pomocy prawnej Rokicie

- Ten wyrok [ws. Rokity - red.] oddaje fatalny stan polskiego wymiaru sprawiedliwości - stwierdził Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym portalowi wpolityce.pl. Prezes PiS zapowiada, że jego partia - mimo różnic światopoglądowych - jest gotowa udzielić Rokicie pomocy prawnej.
W rozmowie z dziennikarzami wpolityce.pl Kaczyński odniósł się do sprawy wyroku, który nakazał Janowi Rokicie przeprosić prokuratora Kornatowskiego. - Ten wyrok oddaje fatalny stan polskiego wymiaru sprawiedliwości - twierdzi prezes PiS. - Sawicka tylko niemoralna, Kociołek niewinny, Pruszków na wolność. To sztandary tego smutnego procesu rozmijania się polskiej Temidy ze sprawiedliwością. My jesteśmy gotowi udzielić pomocy prawnej Janowi Rokicie - deklaruje.

Z kolei poproszony o ocenę decyzji Donalda Tuska, który ogłosił, że nie zamierza kandydować na stanowisko szefa Komisji Europejskiej, stwierdził, że premier podjął taką decyzję, bo... zbyt słabo zna język angielski. - Proszę pamiętać, że zajmowanie najwyższych stanowisk w Unii Europejskiej wymaga jednego: bardzo sprawnego posługiwania się angielskim - powiedział Jarosław Kaczyński. - Ale nie w ten sposób, że jest się w stanie porozmawiać, bo to Donald Tusk z tego, co wiadomo, opanował. Chodzi jednak o posługiwanie się językiem obcym jak własnym - precyzuje szef PiS.

Więcej o: