Rokita wyrzucony z PO. "Ironiczny finał czyszczenia ojców założycieli"

- To smutny, ironiczny finał czyszczenia ojców założycieli - mówił w Poranku Radia TOK FM Paweł Piskorski, odnosząc się do wykreślenia Jana Rokity z listy członków PO. Były poseł ma też problemy finansowe związane z sądowym wyrokiem. Marek Migalski ogłosił składkę na spłacenie jego grzywny. - Litość należy mieć w stosunku do głodujących dzieci w Afryce, ale nie w stosunku do polityków - stwierdził Leszek Miller.
Jan Rokita został wykreślony z PO za niepłacenie składek. Na domiar złego, część majątku byłego posła zajął komornik. To pokłosie przegranej sprawy sądowej z byłym komendantem głównym policji Konradem Kornatowskim. W 2007 r. Rokita nazwał Kornatowskiego "wyjątkowo nikczemnym prokuratorem, który hańbi polską policję".

- Bardzo ceniłam Janka Rokitę, kiedy był w PO - mówiła dziś w Poranku Radia TOK FM Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PO. - Jest wyjątkowo inteligentną osobą. Równie inteligentną jak złośliwą - uśmiechnęła się marszałek Sejmu. - Ale był konsekwentny. Mam dla niego pełne uznanie - dodała Kopacz.

"Janek nigdy nie płacił składek"

- Może więc nie należało go skreślać? - pytała Janina Paradowska, prowadząca Poranek Radia TOK FM. - W każdej partii jest statut, który mówi o tym, kiedy traci się członkostwo. Jan Rokita, co jak co, ale przepisy znał. Niepłacenie składek mogło być ucieczką. Sam nie chciał decydować, a pomyślał: procedury za mnie to zrobią - oceniła Kopacz.

- Janek nigdy nie płacił składek - mówił wczoraj w Poranku Radia TOK FM Paweł Piskorski, który w 2006 roku został wykluczony z PO. - Rozumiem, że Tusk znajduje preteksty. Ale za 300 zł składki? Upokarzające - stwierdził szef Stronnictwa Demokratycznego. - To smutny, ironiczny finał czyszczenia ojców założycieli. Teraz formalnie nikogo z nas, założycieli, nie ma w PO. Oprócz samego Tuska - zaznaczył Piskorski.

"Litość należy mieć w stosunku do głodujących dzieci w Afryce, ale nie w stosunku do polityków"

Sytuacją Rokity najwyraźniej zmartwił się Marek Migalski. Europoseł chce pomóc byłemu posłowi w spłacie sądowych długów. Chodzi o 350 tys. zł. "Mówię teraz poważnie. Zgłoszę do MSW publiczną zbiórkę dla Rokity" - napisał Migalski na Twitterze. "Ile zbierzemy, tyle zbierzemy. A resztę niech da PO z partyjnej kasy".

Leszek Miller w dzisiejszym Poranku Radia TOK FM stwierdził, że nie weźmie udziału w składce. - Pamiętam słowa Rokity, które brzmiały mniej więcej tak: litość należy mieć w stosunku do głodujących dzieci w Afryce, ale nie w stosunku do polityków - powiedział szef SLD.

Więcej o:
Komentarze (24)
Rokita wyrzucony z PO. "Ironiczny finał czyszczenia ojców założycieli"
Zaloguj się
 • js93

  0

  dobrze Jasie, że dałeś się wykluczyć z tej pełoskiej bandy - Jasiu przyłącz się do PIS czekamy!

 • kaszub102

  0

  Jan Maria wisi 3 tysiące euro za legendarny numer w samolocie (swoją drogą broniłem wówczas tego barana, choć to było beznadziejne zajęcie), wisi matce-partii 3 stówy, co chyba najdobitniej wyznacza mentalność tego gościa. A, że za swoją głupotę płaci nie kasą, tylko ośmieszeniem, bo inni z jego głupoty żyją, to inna sprawa. Pytanie tylko, czy to dobrze świadczy o krakowskim intelektualiście, że został rozegrany jak smarkacz przez enerdowską stewardesę, przeciętnego esbeka i paru pachołków Tuska. Ja bym się pod ziemię zapadł, a "plemiel z Klakowa" idzie ogłosić swoją kompromitację w TVN24.

 • steven1968

  0

  Cała Polska zaczyna zyć nową sensacją. Następny wysoko postawiony solidaruch udawadnia ,że stworzył idiotyczne państwo, gdzie cymbał i nierób od wielu lat utrzymanek podatników jest biedny jak mysz kościelna. zEBY było śmieszniej swoją krytykę ujawnia w pięknym kurorcie, o którym większość Polaków może tylko marzyć.Kiedy nasz śmieszny naród zrozumie ,że najwyższy czas trzeba od podstaw zmienić świat polityki i wtedy w sposób zdecydowany/rewolucyjny/ dokonać rewizji majątków rządzących od początku rozkradania tego kraju. Ten śmieszny gamoń naciął się wreszcie na tym co stworzył. Wiele razy ośmieszał nasz kraj. Niech idzie do diabła ze swoją niedorobioną Nelą!!!!!

 • pyffello114

  0

  Co za bzdury opowiada Piskorski!! Jaki tam z Rokity "ojciec-założyciel PO". Rokita był czlonkiem, a zdaje się, że nawet wiceprzwodniczącym Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Przyjęcie do Platformy Obywatelskiej wypętał u Tuska, który łaskawie wreszcie go przyjął.

 • belg5

  0

  Przestańcie wypisywać bzdury o "wyrzuceniu" Rokity z PO. Nie płacił składek, był "martwą duszyczką" to go wreszcie skreślili i tyle. Nikt mu krzywdy nie zrobił.Po roku nie płacenia składek powinno się skreślać. Pełno takich martwych dusz po partiach. Potem okazuje się ze mniej na nie glosowało niż członków mają. I przestańcie sie użalać nad Rokitą z powodu owych astronomicznych rzekomo opłat za obluzganie Kornatowskiego. Jasiu zawyża celowo kwoty w paradnej czapeczce, zapowiadając emigrację chyba do Afryki (bo poza UE). Pajac z samolotu nie wart złotówki, Panie Migalski i Kaczyński. Brawo p. Borowczak za całą prawdę o Jasiu z Krakowa

 • errata_net2

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Piskorski, jestem ciekawy stanu Stronnictwa Demokratycznego pod pańskimi rządami, a nie stanu partii, która nie chciała mieć szemranego członka w swoich szeregach.
  Pomijając meritum samego artykułu pozwolę sobie zauważyć, że dziennikarze uprawiają specyficzny rodzaj partyzantki wyciągając różne trupy z szaf i... udzielając im głosu każą oceniać partie, z których zostały te trupy usunięte. Czemu to ma służyć? Odnoszę wrażenie, że tylko i wyłącznie sianiu zamętu, a - jak powszechnie wiadomo - w mętnej wodzie... itd.

 • klara551

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Piskorski pańskie dziwne metody zdobywania majątku są znane i metoda na przedawnienie też. Każdy sądzi według siebie. i pan i pan R. myślicie,że jak was nie złapią za rękę to się uda. Panu R. słowo przepraszam nie mogło przejść przez usta więc jego portfel zapłaci.Składki jeżeli się należy do jakiejś organizacji też się płaci jeżeli tak ma być.. Jak widać i pan i pan R. macie pokrętne poczucie sprawiedliwości pasujące raczej do przestępczego półświatka . Albo inaczej wam się wydaje,że macie jakieś zasługi jako byli posłowie,politycy i na dodatek udajecie prawych i mądrych. Mądrzy na swój pokrętny sposób jesteście a prawość macie w portfelach.

 • z-zimny

  Oceniono 2 razy 0

  Jak usiądzie z kapeluszem przed metrem to mu rzucę.

 • orion57

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Rokita jak się do czegoś zobowiązałeś to trzeba to realizować. Skoro nie płaciłeś składek to mają rację,że Cię wywalili.
  ""Ironiczny finał czyszczenia ojców założycieli"" Panie Piskorski znaczy się jak, ojciec nie łoży na rodzinę tylko sobie żyje za darmo? Bo do tego sprowadza się Pana tok rozumowania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX