Tajni informatorzy służb specjalnych przejdą wraz ze swoimi agentami z ABW do CBŚ

Niedługo ruszy operacja przenoszenia kilkudziesięciu agentów ABW do policyjnego CBŚ. Do Biura przejdzie kilkudziesięciu funkcjonariuszy służb specjalnych. A wraz z nimi ich tajni informatorzy, pracujący w półświatku - pisze ?Dziennik Gazeta Prawna?.
Tajni współpracownicy służb specjalnych staną się zatem współpracownikami policji. Tymczasem w samej ABW ten kierunek zmian - cała operacja nie jest mile widziana. "Nikt nie chce trafić do policji" - cytuje "DGP" pracowników agencji.

Obawiają się oni, że ich pensje po przejściu na policyjny budżet nie będą już tak wysokie, jak w służbach. Resort spraw wewnętrznych tłumaczy, ze pensje nie zmienią się.

Z ABW do CBŚ

Operację transferu funkcjonariuszy ABW do CBŚ nadzoruje nowy wiceszef agencji Jacek Gawryszewski. To wieloletni pracownik dyplomacji, był m.in. konsulem w Berlinie i Islamabadzie.

"Zawsze jednak był oficerem ABW" - pisze "DGP", powołując się jednak wyłącznie na anonimowego eksperta ds. służb specjalnych. Ma się też dobrze znać z nowym szefem MSW.

Reforma służb specjalnych

Reformę służb specjalnych przygotował jeszcze poprzednik Sienkiewicza Jacek Cichocki. W założeniu ABW ma stać się służbą informacyjno-analityczną. Sienkiewicz zachował w kompetencji Agencji sprawy, w których straty skarbu państwa przewyższą 16 mln zł oraz te związane z terroryzmem.

Więcej o:
Komentarze (29)
Tajni informatorzy służb specjalnych przejdą wraz ze swoimi agentami z ABW do CBŚ
Zaloguj się
 • andaraos

  Oceniono 1 raz 1

  - Psia krew!!! Jek długo jeszcze, będą mnie przenosić z agencji do agencji?! - "Bolek"

 • capa_negra

  Oceniono 1 raz -1

  "agenci ABW nie chcą PRCECHODZI do CBŚ" - taki byk na pierwszej stronie ? chyba trochę wstyd Gazeto?

 • pasjonatx

  Oceniono 1 raz -1

  P.S.A może nie chcą się przenosić,bo w CBŚ jest więcej pracy śledczej i potrzebna jest wiedza z kryminalistyki,taktyki kryminalistycznej,analizy kryminalistycznej.
  I tak już na zakończenie - w jednej ze swych opinii CLK KGP stwierdziło,że wszyscy bez wyjątku funkcjonariusze ABW od sprawy P.Blidy nie posiadali nawet!!!!! podstawowej wiedzy kryminalistycznej a zgrywali wielkich speców.

 • pasjonatx

  Oceniono 5 razy 3

  Tylko kto tę pracę w ABW otrzymuje?
  Oczywiście,pełna zgoda,wszędzie są różni ludzie,jedni porządni a inni nie,ale jeśli dalej pracują tam tacy,jak ta funkcjonariuszka od podmianki kurtki służbowej lub ta,która w trakcie przesłuchania przez komisję śledczą pytała się mecenasa,co ma odpowiedzieć na pytanie jakie ma wykształcenie to powyższe pytanie nasuwa się samo przez się.
  Inni biją te funkcjonariuszki na głowę i szyję lepszym wykształceniem,wiedzą i co z tego? Dalej nie mają pracy,bo nie mają koneksji.
  Nie wiem ile prawdy w tym jest,ale ponoć musisz posiadać poparcie kogoś ze służb (byłego SB,UOP),by tę pracę tam otrzymać.
  Ja takiego poparcia nie mam - mam za to opinię od światowej sławy kryminalistyki,której do garnka nie włożę.

 • folwark_polski

  Oceniono 7 razy 3

  czekam na przewrót i ujawnienie obecnych TW a uwierzcie że tak będzie, koło historii mówi wam to coś?

 • macwies

  Oceniono 4 razy 0

  Resort spraw wewnętrznych tłumaczy, ze pensje nie zmienią się. To prawda! Do pierwszej regulacji. Po jakimś czasie będą zazdrościć pensji tym co zostali w ABW.

 • bemeta

  Oceniono 6 razy 4

  PRCECHODZI to jakis sekretny kod CIA albo GRU?
  Zgadlem panie redaltorku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX