Tym: "Nie ma dla mnie nic piękniejszego niż te oblizywane nerwowo usta ws. najbliższych wyborów do Sejmu"

"Szkoda czasu na drobiazgi, gdy każda minuta się liczy, więc bezrobotnych, gospodarkę i reformy odłożyli za urny. Może zostaną tam na dłużej. Teraz najważniejsze jest, by konkretnie ustalić, kto z kim przeciwko komu i dlaczego taka koalicja, a nie jakaś inna, ma największe szanse w wyborach i po nich" - pisze w najnowszej "Polityce" Stanisław Tym.
Tym w ironicznym komentarzu w najnowszym wydaniu "Polityki" ocenia wszystkie spekulacje - prasowe i polityczne - o tym, jak będą się toczyć najbliższe wybory do Sejmu. Wybory, które planowo... mają się odbyć za dwa lata. "Międlą, przeżuwają, mlaszczą, bo takie to dla nich świeże i soczyste. Tu lewicowiec skręcił w prawo, aby wyjść na prostą, tu liberał ogłosił się na chwilę socjaldemokratą, dwaj komuniści przystąpili do komunii, zaś konserwatyście śni się nacjonalizacja i związki partnerskie" - wylicza felietonista tygodnika.

Plan zbawienia Polski - "zasiać trawę do góry korzeniami"

Stanisław Tym odnosi się też do propozycji Jarosława Kaczyńskiego, przy której - według Tyma - wcześniej wymienione ruchy polityczne są "bez znaczenia". "Oto mamy przed sobą kolejny pomysł z cyklu, jak zasiać trawę korzeniami do góry. Jarosław Kaczyński mówi: zróbmy wcześniejsze wybory, które ja wygram" - pisze komentator "Polityki".

A o co chodzi? Jarosław Kaczyński zaproponował, żeby Donald Tusk zgodził się na rząd techniczny Piotra Glińskiego i żeby dopiero po kilku miesiącach takich rządów rozpisać przyspieszone wybory. Aby "zwolnić stanowisko dla Kaczyńskiego". "Najciekawsze jest to, że opisany przeze mnie scenariusz zbawienia Polski nie jest żadnym żartem, tylko autentyczną propozycją szefa PiS, na którą - powtarzam za Kaczyńskim - Tusk powinien się zgodzić" - puentuje Tym.

Cały felieton Stanisława Tyma w najnowszym wydaniu "Polityki".

Więcej o:
Komentarze (10)
Tym: "Nie ma dla mnie nic piękniejszego niż te oblizywane nerwowo usta ws. najbliższych wyborów do Sejmu"
Zaloguj się
 • lehoo

  Oceniono 1 raz 1

  "Jarosław Kaczyński zaproponował, żeby Donald Tusk zgodził się na rząd techniczny Piotra Glińskiego i żeby dopiero po kilku miesiącach takich rządów rozpisać przyspieszone wybory. Aby "zwolnić stanowisko dla Kaczyńskiego".

  Miałem taki przypadek w pociągu relacji Katowice-Szczecin jakieś trzydzieści lat temu. Jadę sobie, jadę, jem bułkę z serem, aż tu nagle jakiś obrzępany kurdupel przychodzi do mnie i powiada, że on też do Szczecina, i bardzo go pięta boli, więc on, ten kurdupel ma dla mnie świetną i wielce korzystną propozycję, że będzie on jechał wraz ze mną na moim miejscu, na zmiany: trochę on, a trochę ja. Nie chcąc wywoływać awantury odparłem grzecznie, że bardzo mi się ten pomysł podoba, z tym, że wiedząc, że jak już raz kurdupel siądzie, to przed stacją Szczecin-Dąbie nie wstanie, zaproponowałem, że najpierw siedzieć będę ja.

 • towarzysz.dyrektor

  0

  << [..] tu liberał ogłosił się na chwilę socjaldemokratą [..] - wylicza felietonista tygodnika. >>>

  No niemozliwe i niegodne. Pan, pierwszy aPOlogeta Partii Milosci, uderza w ironiczny ton mowiac tak brzydko o Umilowanym Przywodcy, Sloncu Peru ? Nie dowierza Pan w Jego [chwilowa] cudowna transfiguracje z liberala w socjaldemokrate ? Widzi Pan za to drugie dno, sugeruje POlityczny oportunizm, kur.estwo [Palikot], bezideowosc i brak kregoslupa u naszego Lwa Nigerii.

  A fe, to Panu jako moralnemu autorytetowi nie przystoi.

 • nedlog123

  Oceniono 7 razy 3

  Panie Prezesie Kaczyński!

  Wszyscy popieramy Pana kandydaturę na prezydenta, premiera i nawet ojca dyrektora stowarzyszenia pensjonariuszy szpitala w Tworkach! Tylko tam będzie się pan prezes w stanie realizować i cieszyć należytym szacunkiem. Należy jedynie porozmawiać najpierw z obecnymi pensjonariuszami, czy życzą sobie wśród nich takiego mizernego demagoga jak Pan....

 • rb.j

  Oceniono 2 razy 0

  Uważam, że Kaczyński zasługuje na urzędy prezydenta i premiera jednocześnie. Zaoszczędzi się na długopisach, ochronę już ma, więc będzie mógł śmiało umieścić w swoim programie "tanie państwo"

 • ch3heg

  Oceniono 8 razy -2

  Towarzyszu Stanislawie! Dziekujemy ze popiera Pan Partie!

 • jamj

  Oceniono 20 razy 12

  Czas wybory zastąpić losowaniem. Znacznie taniej, a wylosowani na pewno nie będą gorsi od wybranych, bo to niemożliwe.

 • z-zimny

  Oceniono 18 razy 16

  Pop co w ogóle wybory, to kosztuje, prezes ma swoje sondaże które już teraz dają mu pełnię władzy.

 • 31.februarius

  Oceniono 16 razy 12

  "Oto mamy przed sobą kolejny pomysł z cyklu, ..."

  Raczej z cyrku?

  Tym for president !

 • fakiba

  Oceniono 33 razy 29

  Prezes wydał polecenie a ten wredny Tusk nie wykonuje i co się dziwić że potem chodzi i mówi że ten rząd nic nie robi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX