Frasyniuk: Tuskowi brakuje pomysłu. To obraźliwe. Wicepremier nie potrafi czytać ze zrozumieniem

- Patrzę z wyrzutem na Tuska. W jego rządach brakuje pomysłu i determinacji. To jest obraźliwe. On uważa, że Polakom wystarczy ciepła woda w kranach. A ostatnio nawet ta woda staje się letnia - mówił w RMF FM Władysław Frasyniuk.
Frasyniuk sugerował, że należy zrobić sondaż, który polski właściciel powierzyłby zarządzanie swojej firmy politykowi. - Mamy premiera, któremu ja swojej firmy bym nie powierzył - stwierdził Frasyniuk. Dlaczego? - No bo to jest wszystko, co mam.

- Janusz Piechociński? Mam wrażenie, że mamy wicepremiera, który nie potrafi przeczytać notatki ze zrozumieniem. Ten rząd śpi. Budzi się tylko od czasu do czasu, ogłasza coś, a potem są już tylko niekonsekwencje i zaniechania - podkreślał gość rozgłośni.

"Jaruzelski? Gierek? SLD ma problem z autorytetami"

- Sprawa uchwały dotyczącej śmierci Grzegorza Przemyka czy sięganie teraz po Jaruzelskiego i Gierka, to potwornie kompromitujące dla SLD. To głupota. Ta partia ma problem z autorytetami - mówił Frasyniuk. - Dziś polityka jest bezideowa. Oni nie mają czegoś, co byłoby dla nich ważne. Partyjki chcą tylko profitów. Zastanawiają się, jak rozdzielić przywileje. PO jest bezideowa. My odbijaliśmy się od komunistów. SLD nie ma się od czego odbić - tłumaczył.

"Nie mamy państwa"

- To nie dramat, że rzucono tortem w sędzię - mówi o incydencie na procesie Kiszczaka. "Martwi mnie tylko, że policja na sali sądowej nie zareagowała. Cokolwiek się dzieje, widać, że nie mamy państwa. Państwo funkcjonuje tylko, kiedy zrobi się o czymś głośno, kiedy media o tym napiszą - mówił.

W ubiegłym tygodniu tortem została zaatakowana sędzia, która bada, czy z powodu złego stanu zdrowia zawiesić proces byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka za przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników kopalni "Wujek" w 1981 r. W Sądzie Okręgowym w Warszawie miało dojść do przesłuchania dwojga psychiatrów, którzy uznali, że zdrowie 88-letniego Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go po raz piąty w tej sprawie.

Więcej na stronie RMF FM >>

Więcej o:
Komentarze (196)
Frasyniuk: Tuskowi brakuje pomysłu. To obraźliwe. Wicepremier nie potrafi czytać ze zrozumieniem
Zaloguj się
 • hrhs1

  Oceniono 2 razy 2

  Poslki rzad porownuje do polskiej kadry pilki noznej, .

 • kibic_rudego

  Oceniono 2 razy 2

  Władek niezadowolony bo go kolesie z KOR i S do koryta nie dopuścili.
  On tez by robił jak oni, grabił do siebie z gębą pełną frazesów patriotycznych i mając nas w dupie

 • whitetooth

  Oceniono 2 razy 2

  Jak może brakować k***** pomysłu? Ale jak? W pale się nie mieści. Czas ustąpić innym, bo toż strach człowieka bierze z takiej bezradności władzy.

  A tak w ogóle:
  Proponuję spełniać obietnice wyborcze - i już jest pomysł

 • szczuras99

  Oceniono 2 razy 0

  Gdyby nie miliardy z unii i nadzorowanie ich wydawania to Polska juz by dawno byprzypominala albanie .

 • rozterka47

  Oceniono 4 razy 4

  "Cokolwiek się dzieje, widać, że nie mamy państwa. Państwo funkcjonuje tylko, kiedy zrobi się o czymś głośno, kiedy media o tym napiszą "

  Bardzo trafna ocena, tak funkcjonuje państwo , gdy na większoś waznych stanowisk powołuje się kolesiów a nie specjalistów.

  W tym kraju lezy wszystko , od kolei , przez enegretykę , słuzbę zdrowia, warunki dla małej przedsiębiorczości , eksperymentów laików na wymiarze sprawiedliwości , mozna wymieniac i wymieniac . Dobrze się maja supermarkety i korporacje , ktore maa przywileje , zwolnienia od podatków , i długie terminy płatności dla producentów, które kładą firmy .

  Do tego KRUS, nadmienie wysokie emerytury mundurowe, finansowanie koscioła , przerosnięta administrację rządowa i samorządową .
  Będzie jescze gorzej i to jest widoczne gołym okiem . Bo nie robi się nic sensownego.

 • podpol

  Oceniono 3 razy 1

  Cóż się dziwicie kiedy w Polsce rządzą polityczni gó...arze. Ludzie dorośli z cenzusami magistrów a wypowiadają się i postępują jak gó...arze. Zamiast rządzić bez przerwy się spierają .Partie moim zdanie może wygrać wybory ale na stołki ministrów powoływać się winno fachowców których w Polsce nie brakuje a nie pętaków partyjnych którzy nie mqają pojecia o gospodarce..Wystarczy posłuchać wypowiedzi w sejmie aby wyrobić sobie pojęcie o naszych pożal się Boże politykach. Ale jesteśmy sami sobie winni bo nie potrafimy własciwie ocenić człowieka wrzucając kartkę do urny wyborczej. Słuchamy się takich Rydzyków, Michalkiewiczów, biskupów i innych oszołomów którym tylko koryto w głowie. Już kiedyś Sztaudynger napisał fraszkę która jest aktualna i dzisiaj.
  Postaw świnię przy korycie
  A rozpłynie się w zachwycie.
  Przy najbliższych wyborach wybierzmy ludzi którzy nie mają gęb pełnych frazesów a zastanówmy się co człowiek sobą reprezentuje. Zgadzam się z Frasyniukiem. Widać ze ma dobrze poukładane w głowie.

 • kararaka

  Oceniono 3 razy 3

  Zacznijmy od tego że Tuskin nigdy nie powinien pełnić roli premiera kraju. Nie wiem kto i dlaczego temu człowiekowi powierzył taką rolę? Bo na skutki bezchołowia nie trzeba było zbyt długo czekać.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy -2

  Skąd Gazeta wykopała tego politycznego zombie? Michnik trzyma go w lodówce i wyciąga od czasu do czasu? To świeższe są już wędliny z Violi.

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 0

  W Polsce mamy jednego ponad miarę średniej normy światowej - debili na 1000 m . Udowadnia to każde wejście do internetu i nie jest obce w wystąpieniach polityków i hofmanopodobnym .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX