Artur Zawisza: "W Polsce nie jest po polsku". Wielowieyska: "Zdumiewa, że pan przymyka oczy na polski antysemityzm"

Ruch Narodowy? "Jak Solidarność". Unia Europejska? "Ograniczona suwerenność jak za Breżniewa". Żydowska kamaryla rządząca polską? "Opis pewnego zjawiska socjologicznego". Profesor Nałęcz? "Ma krew na rękach". Gościem "Poranka Radia TOK FM" był Artur Zawisza, członek rady Ruchu Narodowego.
W sobotę odbył się pierwszy Kongres Ruchu Narodowego. Czy ta organizacja wystartuje w wyborach? - Dyskutujemy o tym - przyznał Artur Zawisza, członek rady tej organizacji. Gość "Poranka Radia TOK FM" dodał, że jesienią ma się odbyć wśród członków i sympatyków RN referendum w tej sprawie. - Dla nas celem numer jeden jest zmiana świadomości społecznej. Tak jak "Solidarność" w latach 80., tak młody Ruch Narodowy w XXI w. zmienia świadomość społeczną i wpływa na myślenie Polaków - zaznaczył działacz RN. - Chcemy, żeby w Polsce było po polsku. Czy wybory będą do tego odpowiednią drogą? To życie pokaże - mówił Zawisza.

- Teraz nie jest po polsku? - zdziwiła się prowadząca "Poranek Radia TOK FM" Dominika Wielowieyska. - Suwerenne decyzje Polski dotyczące kwestii budżetowych zostały oddane za granicę - wyjaśniał Zawisza, za przykład podając unijny pakt fiskalny czy planowaną unię bankową. - Przecież u nas panuje doktryna ograniczonej suwerenności jak za czasów Leonida Breżniewa. Owszem, nie jest w Polsce po polsku - stwierdził działacz RN.

"Walczymy przeciwko polonofobii. Walczymy o godność i dumę narodową"

Wielowieyska dopytywała, dlaczego Jan Kobylański, prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych Ameryki Łacińskiej, który twierdzi, że "w Sejmie nie zasiadają Polacy", wspiera Ruch Narodowy. - Nie jestem w koalicji z antysemitami - zapewniał Zawisza. - Nie zgadzamy się z tym wykrzywionym, ideologicznym pojęciem - dodał gość "Poranka Radia TOK FM". I wskazywał, że właśnie dlatego RN wspiera prof. Krzysztofa Jasiewicza, który stwierdził, że "Na Holocaust pracowały przez wieki całe pokolenia Żydów". - My walczymy przeciwko polonofobii. Walczymy o godność i dumę narodową - zaznaczył Zawisza.

Ruch Narodowy wspiera także Stanisław Michalkiewicz z "Naszego Dziennika", który w zeszłym roku pisał o "żydowskiej kamaryli" działającej w Polsce. - To nie jest antysemickie? - dopytywała Wielowieyska. - To jest socjologiczny opis pewnego zjawiska - stwierdził Zawisza. - Jeżeli w USA istnieje zorganizowana grupa interesu, która wprost mówi, że realizuje interes społeczności żydowskiej w skali świata, warto o tym dyskutować, a nie przymykać oczy i udawać, że nie ma tematu - dodał działacz RN.

"Nałęcz? Członek partii mający krew na rękach"

- Zdumiewa, że pan przymyka oczy na polski antysemityzm - skwitowała Wielowieyska, przyznając rację prof. Tomaszowi Nałęczowi, zdaniem którego narodowcy działają tak, "jakby nie było II wojny światowej". - Prof. Nałęcz to członek partii mający krew na rękach - ripostował Zawisza. - Był członkiem partii komunistycznej, gdy zabijano Grzegorza Przemyka, zabijano górników z kopalni Wujek. Prof. Nałęcz nie ma prawa mówić o totalitaryzmie, dopóki nie zyska wybaczenia za swój udział w totalitarnym systemie - stwierdził działacz RN.

Więcej o:
Komentarze (34)
Artur Zawisza: "W Polsce nie jest po polsku". Wielowieyska: "Zdumiewa, że pan przymyka oczy na polski antysemityzm"
Zaloguj się
 • kiko_rippo_22

  0

  Jeszcze trochę a Polacy wyrzną się sami z nienawiści do siebie.I co tu mówić o Wołyniu? Eutanazja juz jest.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 4 razy 2

  jak słucham Dominiki to mimowolnie staję się antysemitą :-)

 • oakpark

  Oceniono 3 razy -1

  Antysemickie wybryki skończą Ruch Narodowy w trzy miesiące. Kazdego takiego nalezy traktowac jak prowokatora i - "away with you!". Albo idea narodowa albo chory judeocentryzm... mamy obowiazki polskie i tego sie trzymajmy. Druga rzeczą, która może skończyc Ruch jest zapominanie o tym, ze drugą ojczyzną Polaka jest wolność. Socjalizmu w narodowym opakowaniu Polacy nie kupią... jestesmy narodem madrzejszym od Serbów, którzy na to poszli i strasznie na tym przegrali.
  ----
  Ubawiłem się tym tekstem, zwłaszcza fragmentem jak to nasze elity publicystyki odnalazły ratunek przeciw faszyzmowi w PiS Kaczyńskiego.... zaprawdę, trudno o lepszy dowód, że PiS i Kaczyński stali sie partią systemową, z systemu politycznego żyjącą i nie stanowiacą żadnej realnej alternatywy ustrojowej dla systemu III RP. IV RP po prostu nigdy nie było....Pan Jarosław przyjmie państwa do ucałowania Jego Demokratycznej Ręki.... taaakie elity a jak trwoga to do "pana Piegłasiewicza"... nieloty moralne jedne!

  Szczerze mówiąc - dobrze Wam tak Platformersy i pisowce jedne! Ile mozna wciskac narodowi LGBT, seks-edukację, kpić z polskości, tradycji, jak długo można udawać, że polska szkoła naprawdę trzyma poziom a polskie władze moralny pion. Moze to i są "z gwałtu bejsbolem poczęte ONR-y, NOP-y" (akurat ONR bardzo się ucywilizował) ale mają poczucie dumy z polskości i jakąś etykę o której taki Kaczyński zapomniał ze 20 lat temu....

  Czołem Polsce drodzy Panowie magnaci medialni.... może nie Wielkiej i nie "od morza do morza"...ale takiej, która nie pozwoli się byle komu obrażać. Jedno Winnicki powiedział słusznie: nasze leftist'y nie mają nic wspólnego z polskością. Ja jestem stary Platformers i liberał ale ręki Palikotowi nie podałbym w zyciu a Winnickiemu tak. Paskudnie o Was elito dziennikarstwa świadczy, że o szacunek dla polskości, dla dumy narodowej muszą sie upominać "faszyściki w pampersach". Słowo "faszyzm" zastępuje Wam merytoryczną dyskusję, przeciwnika sie dehumanizuje i zabija jak psa.... ten Wasz "faszyzm" to raptem ordoliberalna gospodarka i oparta o polską tradycję kultura i edukacja. Wasz kulturowy patron na Zachodzie właśnie zaczyna 7 lat chudych i z własnej woli daje się islamizować.... tumulti-kulti i patrole muzułmańskie do Polski nie dotrą, nie bedzie palenia samochodów jak w Bourg-la-Reine i Massy....

  Ci "gó...arze" zasługują na szacunek. Kontusz na nich lezy jeszcze nie bardzo ale lepszy szaraczkowy kontusz i pas niż Wasze peruki z harcapem i najmodniejsze pludry do taftowego fraka Wy pseudoeuropejczycy Biedroniem przez mózgi dmuchani!

 • orion57

  Oceniono 2 razy 2

  "Czy ta organizacja wystartuje w wyborach? - Dyskutujemy o tym - przyznał Artur Zawisza" a wystartujcie wtedy dowiecie się ile osób na Was głosowało, pewnie mniej niż mówicie,że macie członków.

 • trum4n

  Oceniono 1 raz -1

  Ale przynajmniej mówi szczerze i otwarcie że chodzi im o zmianę "świadomości" polaków, zmianę ich myślenia, o "rząd dusz", to wystarczy.

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 5 razy 3

  Wielowieyska: "Zdumiewa, że pan przymyka oczy na polski antysemityzm"
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  Zawisza pobil pania, pani wielowiejska. obrazil?
  Sam niedawno zostal obrazony przez przedstawicielke srodowisk antypolskich, w jakims programie publicystycznym i co zakrawa na skandal, nie spotkalo sie ze zdecydowana riposta prowadzacego re. Lisa.
  W Polsce nie ma antysemityzmu, ale jest antypolonizm.

 • dreamdre

  Oceniono 9 razy 3

  NIE KARMIĆ TEGO TROLA

 • munkela

  Oceniono 12 razy 2

  Zawisza nie ma prawa mowic o Polsce i polskosci dopoki nie rozliczy sie ze "srebrnikow" otrzymanych od Declana Ganleya i jego Libertas a jego ukochane dziecko Ruch Narodowy nie rozliczy sie ze "srebrnikow" otrzymanych od kanalii Jana Kobylanskiego.

  Piszac o rozliczeniu mam na mysli nie tylko pieniadze ale przede wszystkim sprzedajnosc "dzialaczy" Ruchu.
  Za pieniadze, opluja Polske bez chwili zastanowienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX