Komentarze (169)
Sienkiewicz ostro: "Narodowcy? Nie rodzą polityki, ale chaos, antyspołeczeństwo..."
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • v_kolumna_v

  Oceniono 12 razy 2

  Nie ma jak komunizm. Idee Marksa i Lenina wiecznie żywe i znajdujące poparcie w rozwiniętym i myślącym społeczeństwie.

 • jtp2

  Oceniono 15 razy 7

  Takim samym językiem nienawiści mówili komuniści o opozycji demokratycznej w PRL:
  antypolscy, antynarodowi, woda na młyn rewizjonistów w NRF, nieodpowiedzialni itd itp

  Min Sienkiewicz sięga do najgorszych wzorców.

 • blumkwist

  Oceniono 6 razy 2

  Zamiary obecnych władz są aż nazbyt czytelne.... Wcześniej trzeba jednak powiedzieć że ci skinole z Białegostoku którzy robili tam zadymy, zaraz po akcji odchodzili razem z policją , tak jak by byli jej częścią.... Najpierw trzeba więc wystrugać skinoli....bo jeżeli nie ma w kraju zagrożenia rasizmem, to trzeba je najpierw stworzyć...bo to bardzo przydatne się staje w dalszych zabiegach. Jak już mamy wystruganych groźnych rasistów...powiedzmy z Białegostoka...to wtedy należy ich utożsamić z Narodowcami, którzy jak by nie było są częścią tego ekosystemu demokratycznego...chyba że żyjemy w demokracji uznaniowej gdzie o istnieniu jakiejś partii czy środowiska decyduje aktualna władziunia. Jak już utożsamimy w świadomości lemingozy narodowców ze skinolami, wtedy znacznie łatwiej będzie te środowiska narodowe dyskryminować. I w tym kontekście należy rozumieć ostatnią wypowiedź Sienkiewicza

 • junkier

  Oceniono 9 razy 7

  Tego Sienkiewicza powinno się ze skutkiem natychmiastowym odwołać ze stanowiska ministra spraw wewnętrznych.

  Ten człowiek nie ma pojęcia o tym, co się dzieje w kraju, o tym jaka jest realna skala przestępczości wymierzonej w zwykłego obywatela.

  W imię jakichś środowiskowych czy też ideologicznych interesów koncentruje uwagę aparatu ścigania na jakiejś marginalnej mieścinie, gdzie rzekomo jakiegoś cudzoziemca zwyzywali, no i pytanie jest - co z tego?
  A ile w tym czasie popełniono groźniejszych przestępstw? Ile groźnych wykroczeń drogowych, w których co tydzień giną dziesiątki niewinnych ludzi? Co to, nagle polska policja ma się stać sługusem jakichś mniejszości?

  Wywalić tego człowieka ze stołka, i to jak najprędzej.

 • yunek001

  Oceniono 5 razy 3

  Prawdziwą banda i mafią w tym Kraju to sady i prokuratura wywodzący się z prosto z komuny. Skazuje się zwykłego kowalskiego bardzo szybko a bandziorów którzy przewodniczyli organizacji przestępczej jak UBecja skazuje się albo symboliczne albo zazwyczaj uniewinnia. No ale cóż się dziwić jeśli środowisko sędziowskie nigdy nie zostało zlustrowane a jak pokazuje przykład niemiecki 70 procent sędziów w NRD była współpracownikiem służb w Polsce zapewne jest podobnie.

  Jeśli w tym kraju jest tyle niesprawiedliwość a media sączą Polakom chorą lewacka ideologie to ja się nie dziwie że powstają organizacje jak Ruch Narodowy.

 • yunek001

  Oceniono 4 razy 2

  Prawdziwą banda i mafią w tym Kraju to sady i prokuratura wywodzący się z prosto z komuny. Skazuje się zwykłego kowalskiego bardzo szybko a bandziorów którzy przewodniczyli organizacji przestępczej jak UBecja skazuje się albo symboliczne albo zazwyczaj uniewinnia. No ale cóż się dziwić jeśli środowisko sędziowskie nigdy nie zostało zlustrowane a jak pokazuje przykład niemiecki 70 procent sędziów w NRD była współpracownikiem służb w Polsce zapewne jest podobnie.

 • gr_ub_y

  Oceniono 5 razy -1

  Znowu pusty dzwon wybrzmiał!!!!

  Sienkiewicz doszedłeś już gdzieś... 3 miesiące temu grzmiałeś "idziemy" po tych do podpalali drzwi cyganom!!!!!!

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy 0

  Trudno nazywac ruchem narodowym zbiór emocjonalnych haseł opartych na niekoniecznie opartych na faktach sterotypach, na scenie politycznej jest miejsce dla ruchu opartego na mysli narodowej z początków zaistnienia i dodaniu współczesnych faktów czyli prawo własności, wspieranie inicjatyw rodzimych, poszanowanie wyznawanych wartości naszych przodków z jednoczesnym dystansem do tematów światopoglądowych.
  Politykę zagraniczna należy oprzeć na pragmatycznym myśleniu a nie idiotycznych hasłach wywołujących wzruszenie ramion i usmiech politowania, Ci co piszą, że ten "ruch" jest zagrożeniem dla PO czy PiS są w błędzie, moga być zagrożeniem dla młodszego pokolenia gdyż wskutek takich działań kraje europejskie także się "odwdzięczą" życzliwie i też będą chciały miećświęty spokój co objawi się mniejszą wymiana towarową, ograniczeniami na rynku pracy oraz dystansem do wszelkich inicjatyw, dlatego chciałbym aby owi "narodowcy" opowiedzieli o swoich planach, wizjach i praktycznej realizacji swoich zamierzeń, mnie to osobiście śmieszy ale młodym ludziom może zgotowac parszywy los.
  Podejrzewam, że sami będą chcieli pewne obostrzenia wprowadzić by jak w stanie wojennym nie uciekali im ludzie w sile wieku, gdyby wtedy mozna było wyjeżdżać to by wyjechało więcej niż teraz.
  Bajki o prowokatorach w ich szeregach to złudzenie analne, czyli patrzenie d...ą zamiast rozumem, ci głupcy są tak podatni na głupotę rozpowszechniana przez nich samych, że wszystko można podejrzewać, jedno jest pewne, to nie jest ruch mający w zamierzeniach poprawić byt i niepodległość, to banda nieuków i ćwierćinteligentów.

 • malgorzatagorska

  Oceniono 7 razy 1

  Ruch Narodowy jest na rękę rządzącej Platformie. Jego aktywność pozwoli na zalegalizowanie antydemokratycznych działań wymierzonych nie tylko w Ruch Narodowy, ale i w całą prawicową opozycję.

  Niebezpieczeństwo antydemokratycznych ustaw i działań jest tym większe, że zupełnie dowolnie, jak sie spodoba reżimowej propagandzie, raz jako faszyzm występuje PiS, a kiedy indziej - narodowcy. Działalność Ruchu Narodowego w jeszcze większym stopniu umożliwi stosowanie reżimowi p r o w o k a c j i, tak jak na Marszu Niepodległości. Zawsze można będzie przebrać policjantów i zrobić rzekomo kibolską zadymę.... a potem rozpętywać histerię... i tworzyć tematy zastępcze.

  Jestem pewna, że w Ruchu Narodowym działa mnóstwo policyjnych a g e n t ó w, których zadaniem jest prowokowanie do zadym, do wznoszenia antysemickich haseł, do..... niszczenia cmentarzy z rosyjskimi żołnierzami. To juz przerabialiśmy w 1980-81, gdy komuniści sami niszczyli nagrobki na konto Solidarności, żeby ją skompromitować.

 • bylypisior

  Oceniono 5 razy 1

  Góralowi ze wzgórz Golan zatrzęsły się łydki przed narodowcami.
  A to dopiero początek (i wcale się z tego nie cieszę).
  Kiedy rząd generuje chaos pojawiają się w nim rekiny (naziole).

 • eldemon

  Oceniono 13 razy 5

  Strach w oczach Ministra Spraw Wewnętrznych to widok niespotykany poza Polską!

 • badziewiak66

  Oceniono 15 razy -1

  Panie Sienkiewicz , na Węgrzech, we Francji , w Grecji, w Holandii , w Niemczech do parlamentu startowały partie narodowe i dziś mają w nich silną pozycję polityczną. Nikt ich tam nie nazywał przestępcami, bandytami, jak zrobił to Pan publicznie jako szef MSWiA, gdyż tam funkcjonuje demokracja, gdzie nie ma winy środowiskowej, zbiorowej. Zapomniał Pan , ze takich ogólnych sformułowań , krzywdzących , pomawiających w przestępstwie uczciwych i oddanych Polsce patriotów nie wolno Panu publicznie rozgłaszać. Za to co Pan powiedział powinien Pan ponieść natychmiast konsekwencje polityczne i prawne. Nie może być tak że Pan wykorzystując powierzoną Panu władzę mówi obywatelom jakie mają mieć poglądy i jak je mają manifestować. Niech Pan ściga przestępców , tych prawdziwych i ich nie kreuje. Pod Pan rządami mamy dalszy ciąg poniewierania rodziny Olewników przez Pana resort , co jest papierkiem lakmusowym Pana poglądów . Do dziś śledztwo w sprawie Papały nie drgnęło, co także daje obraz kim Pan jest, a jest Pan pracownikiem UOP od 1990 roku , wychowanym na dobrej radzieckiej szkole prowokacji i pomówień.

 • mks82

  Oceniono 3 razy 1

  Potencjalnym koalicjantem dla PiS jest PSL, narodowcy raczej nie wejdą do sejmu, więc nie masz racji

 • jsd1952

  Oceniono 10 razy 2

  Pan Minister plecie bzdury! Widac ma dobra szkole rodem z poprzedniego ustroju. Probleme naszego kraju nie sa Narodowcy, a nawet skinhedzi, lecz brak rzeczywistego dialogo Rzadu ze poleczenstwem. Ten brak dialogu konczy sie, na calym swiecie, "rozmowami" na ulicy przy pomocy kamieni, palonych opon itp. U nas srodowiska "elitarne" miast rzeczywistej dyskusji i miast popierania rzadu serwuja nam bzdurne idee typu: in vitro, zwiazki partnerskie, ACTA, marihuane na balkonie, seks w brzuchu Matki itp. Wszsystko to miast rzeczywistch problemow: bezrobocie, brak srodkow na utrzymanie rodzin, okradanie prze rzadzacych panstwowej kasy, nepotyzm partjno rzadowy, oplacanie prwatnych mediow z kasy panstwowej i wiele innych spraw. Dobrze byloby aby rzadzacy zapoznali sie, m.in. z manifestem Breivika i wtedy byc moze? zastanowiliby sie do czego prowadzi ich nowomowa. A tak na marginesie Panie Ministrze to kiedy Pan i Pana EU i USA Koledzy zajma sie postawieniem przed sadem szefow Wall Street, MFW, Banku Swiatowego, Europejskiego Banku, Bankow Morgan Sachs, Morgan, Stanley, City i wielu innych za okradzenie Obywateli. Tego Panowie nie robia natomiast chetnie doplacaja zlodiejom do ich malutkich pensji..

 • solussolius

  Oceniono 13 razy 7

  Co jest antyspołeczne: zbudować Stadion Narodowy za 2 miliardy złotych i ukraść z tej sumy 1,5 miliarda czy spotkać się na kongresie? Narodowcy zyskali poklask za sprawą złodziejskiej i zdradzieckiej (hańba 10 kwietnia, tajne negocjacje z Izraelczykami w sprawie zadośćuczynienia bezprawnym roszczeniom organizacji przemysłu holokaustu etc.) polityki rządu Donalda Tuska.

 • gzres_l

  Oceniono 7 razy -1

  Wszelkie prawactwo, gdzie hołubi się przemoc jako dobre rozwiązanie, to aberracja. Ale przyzwolenie wynika z tego, że państwa nie ma - kibol rządzi ulicą, pociągiem i autobusem i to się akceptuje. Pies sra na chodnik przy zachwyconym właścicielu, który nic nie robi z tym i to jest norma. Policja wmawia Ci, że rower to zgubiłeś a drogówka się opala tam gdzie wypadków nie było i poziom zagrożenia jest zero, obok ktoś właśnie na czerwonym zabił dzieci... Wtedy marzy się o pojebanym brudnym Harrym i atawizmy dochodzą do głosu...

 • mozart

  Oceniono 7 razy 3

  Winni sa politycy, ktorzy zyja we wlasnym swiecie i maja w glebokim powazaniu problemy zwyklych ludzi. Jesli mowi sie, ze obecny kryzys jest gorszy niz ten z lat 30' XX w., to logiczne jest, ze Europe czeka wojna. Lecz nie bedzie to wojna panstwa przeciwko innemu panstwu, tylko wojna wewnatrz panstw. Pierwszy etap mamy juz za soba: Tunezja, Libia, Egipt teraz Turcja i Syria. Ogromne napiecia sa w Grecji, Hiszpanii i na Wegrzech. Do nas ta fala niebawem dotrze, jesli politycy nadal beda zyc we wlasnym swiecie...

 • emzaprawa

  Oceniono 14 razy 8

  No to mamy kolejną grupę ludzi z której powodu nie jesteśmy krajem i miodem płynącym. Po imperialistach, Żydach, komuchach przeszkodą do pełnej szczęśliwości stali się ustami ministra narodowcy. Przypominam sobie jednocześnie, że p. Sienkiewicz w czasach premiera Buzka twierdził, ze Nord Stream nigdy nie powstanie. Tak więc nie przywiązywałbym uwagi do wartości analitycznej i merytorycznej tego co pan minister mówi. Moim zdaniem większym zagrożeniem dla Polski jest zwykłe złodziejstwo,ustawiane przetargi i tym radziłbym aby się minister zajął, w końcu za to mu płacą, a nie za jakieś political fiction.

 • badziewiak66

  Oceniono 14 razy 10

  Przypomnę Panu Panie Sienkiewicz , że na Węgrzech, we Francji , w Grecji, w Holandii , w Niemczech do parlamentu startowały partie narodowe i dziś mają w nich silną pozycję polityczną. Nikt ich tam nie nazywał przestępcami, bandytami, jak zrobił to Pan publicznie jako szef MSWiA. Zapomniał Pan , ze takich ogólnych sformułowań , krzywdzących , pomawiających w przestępstwie uczciwych i oddanych Polsce patriotów nie wolno Panu publicznie rozgłaszać. Za to co Pan powiedział powinien Pan ponieść natychmiast konsekwencje polityczne i prawne.

 • maria.czarnecka

  Oceniono 13 razy 9

  A kto rządzi w Białymstoku? Czyżby nie PO?

 • poljack

  Oceniono 10 razy 6

  Mamy chaos antyspołeczeństwo i to tylko w ciągu 20 lat a to dzięki POLITYKOM.
  .
  Kij ma dwa końce panie Sienkiewicz .

 • shedows1969

  Oceniono 39 razy 11

  Panie Sienkiewicz, niech Pan nas obroni przed miejscowymi kacykami ( politykami ), przed niesiołem , paligłupem, mirem zbychem , przed cynicznym Michnikiem i jego wyznawcami, przed ucieczką młodych za chlebem. To nie będą nam potrzebni narodowcy. Matką i ojcem obecnych narodowców w 90% jest donek i adam i ich wyznawcy.

 • woryprokopa

  Oceniono 11 razy 5

  az mnie mózg robolał - jakbym gierka słuchał
  pl.wikipedia.org/wiki/Bart%C5%82omiej_Sienkiewicz
  Współtworzył ośrodek studiów wschodnich - wogóle jak na ryj popatrzeć to wschodnio wygląda.

 • badziewiak66

  Oceniono 38 razy 12

  To skandal żeby szef MSWiA wyrażał publicznie takie poglądy. W normalnym państwie już byłby zdymisjonowany. Sienkiewicz jak Beria mówi co jest dobre dla państwa, a co nie, co władza uznaje za normę , a co za odstępstwo od normy. To jest właśnie niebezpieczna retoryka rzekomej ochrony słabszych, pod która kryć będzie się prześladowanie opozycji politycznej. Ma Sienkiewicz pretekst do dalszej inwigilacji, przemocy i prześladowań politycznych za poglądy krytykujące rzad i jego samego. Niebywałe , wszyscy narodowcy jak kibole zostali publicznie przestępcami w ustach szefa MSWiA w Polsce. To jest brak szacunku dla narodowców , oddanych patriotów, to jest przestępstwo pomówienia ,publicznego znieważenia. Przypomnę , że tak samo właśnie nazywali patriotów ci którzy strzelali polskim patriotom w tył głowy i zakopywali na "Łączce" przysypując wapnem, oni byli i są do dziś dla władzy komunistycznej bandytami. Teraz mamy kiboli , narodowców i skinheadów wrzuconych do jednego worka. Rząd wypowiedział wojnę demokracji, zapowiedział otwartą walkę zbrojną z oponentami politycznymi ?

 • puzonik48

  Oceniono 15 razy 9

  Panie ministrze ,im większe pobłażanie "Marcom" ,tym większe poparcie dla łysoli. Społeczeństwo chciałoby żeby chroniono słabszych ,ale chroni się niestety bogatszych i ustawionych :(

 • marc_pl

  Oceniono 18 razy -14

  Panie ministrze Sienkiewicz - teraz nawet to że jest pan wnukiem wielkiego Polaka nie ochroni pana przed wściekłym atakiem tych wariatów, stwierdzą że jest pan Żydem, ukrytą opcją niemiecką lub ruskim agentem. Ci ludzie chcą rządzić naszym krajem a Polacy im w tym pomagają odnosząc się do faszystów z sympatią.

 • gawor4

  Oceniono 12 razy 8

  GW-no dupą trzęsie

 • sanczez_klatkowski

  Oceniono 11 razy 7

  Narodowcy ...startujta w wyborach , macie mój głos ...chce pokazać faka PO-PISowi

 • banwit

  Oceniono 3 razy -3

  Ten gość ma przyszłość

 • a.k.traper

  Oceniono 9 razy 7

  Panie ministrze, jeśli społeczeństwo zechce żyć w chaosie to odda na chaos głosy, mnie bardzej martwi postawa czynnych i opłacanych z publicznej kasy polityków w zakresie użyteczności niż smętne popiskiwania śmiesznych facecików, znimi sobie można poradzić szybko, z politykami jakoś się nie udaje.

 • adela_30

  Oceniono 25 razy 11

  ###########################################################

  Nikt nie urodzi większego chaosu niż to całe PO z Tuskiem na czele.

  Pozdrowienia dla Zbycha, Rycha, Mira, Grzecha, Niesioła, Sawickiej, etc..

  ###########################################################

 • tuskopalikot

  Oceniono 11 razy 5

  Tak ? to ja się pana ministra pytam co pan Giertych robi w adwokaturze RP i w telewizji ??? Ba w ogóle na wolności obserwatorpolityczny.pl/?p=11763 FASZYZM NIE PRZEJDZIE

 • grba

  Oceniono 65 razy 39

  Minister Spraw Wewnętrznych nie jest od komentowania w mediach wydarzeń politycznych. Minister jest od łapania bandytów. Od podpalenia mieszkania w Białymstoku minęło miesiąc, potem była ministro-sienkiewiczowska gromka zapowiedź "idziemy po was"... To już miesiąc...

 • piotrsojecki

  Oceniono 15 razy 5

  He co tu jeszcze wytniecie z mojego komentarza?jesteście też jak zaraza bo publikujecie tylko wasze toksyczne poparcia

 • paliwoda2

  Oceniono 60 razy 6

  Niedobrze jak główny policmajster kraju wydaje oceny ruchom politycznym.Zrówna l ruch narodowy z podkulturowymi grupami czyli skinhedami czy kibolami.Nastygmatyzowł negatywnie ruch zagrażajacy aktualnemu reżymowi arogantów i przekreciazy. Pan minister skompromitował się ty samym jako urzędnik. urzednik nie powinien mieć pogladów partyjnych.

 • lanou

  Oceniono 18 razy 12

  Prawie się zgadzam z wypowiedzią p. Sienkiewicza. Nie zgadzam się z jedną kwestią. Według mnie ruchy "narodowe" czyt. faszystowskie i radykalne nie RODZĄ ruchów antyspołecznych, chaosu i destabilizacji, ale są ich EFEKTEM. W kraju, w którym sytuacja polityczna jest stabilna, rząd nastawiony jest na rozwój kraju i poprawę sytuacji obywateli oraz umie dobrze zorganizować pracę machiny urzędniczej, ruchy nacjonalistyczne nie zyskują poparcia, bo ludzie wolą skupić się na uczciwej pracy i zarobkowaniu, a nie na bezsensownej agresji i przemocy. W kraju, w którym stała praca jest luksusem, wyższe wykształcenie codziennością i wręcz obowiązkiem, urzędnik może zrobić obywatelowi wszystko, a rząd skupia się na oddawaniu majątku i władzy obcym państwom, ludzie nie skupiają się na pracy, bo jest nieopłacalna, a kto inny żeruje na jej owocach. Tacy ludzie szukają sposobu na wyładowanie emocji i pokazanie swojego buntu. Jestem jednym z przykładów: niby mam stałą pracę i studiuję na zamawianym kierunku, praca w zawodzie, ale widzę, że 70% mojej pensji idzie do urzędników, którzy wypłacają ją w premiach i dodatkach służbowych, nie dając nic w zamian, a wręcz uprzykrzając mi życie. A więc mimo tego, że jestem reprezentantem subkultury metalowców, to nieźle dogaduję się z dresami i innymi ruchami słynącymi z agresji i bijatyk, i uczęszczam na różnego rodzaju marsze niepodległości itd. Tam, gdzie rząd daje dupy, tam rodzi się radykalizm, tak samo Niemcy w latach 20/30 widzieli bezsilny rząd, to do władzy doszedł Hitler. Obyśmy nie przeżyli powtórki tej historii.

 • piotrsojecki

  Oceniono 14 razy 4

  Popatrzeć tylko na piszących tu obrońców porządku-to aż się chce samemu przynależeć do tych po przeciwnej stronie

 • realgniot

  Oceniono 41 razy 29

  Może trochę więcej środków trzeba przeznaczyć na edukacje? Tyle, by stosunkowo do PKB, jak w innych europejskich krajach.

 • onlyobserver

  Oceniono 126 razy 82

  Brawo Panie Sienkiewicz.

  Jedną z najpotężniejszych przeszkód w budowaniu szczęścia jest zawiść. - B. Russell

 • lisa2

  Oceniono 133 razy 53

  Kiedy powstało NSDAP?

  Ile lat od powstania NSDAP Hitler doszedł do władzy?
  Ile lat po powstaniu NSDAP wybuchła wojna?
  Czy Historia w szkołach czegoś uczy dzieci? Czego?

  Brakuje jeszcze oficjalnych Bojóweg faszystowskich!

 • bumcuk

  Oceniono 25 razy -3

  Nie lubię polityków, ale tym razem ma pan rację. Jestem nauczycielem w technikum, jest się czego bać. Nacjonalizm to atak skrajnej, toksycznej głupoty.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 15 razy 7

  Pan Prokurator ma rację, mamy w Polsce demokrację.
  Pan Prokurator ma rację, demokracja jest :)

 • losiu4

  Oceniono 37 razy -1

  kto posadził jakiegoś nawiedzeńca misyjnego na ministerialnym stołku?

  Pozdrawiam

  Losiu

 • realistas

  Oceniono 36 razy -8

  Ma rację. Narodowcy to ciemnota, która potrafi używać tylko siły. W wymianę poglądów się nie wdają po prawdziwych poglądów nie mają. To są faszyści.

 • szymek_50

  Oceniono 12 razy 2

  Rozumienie pana ministra zasługuje na uwagę.

 • george1955

  Oceniono 21 razy -1

  myslcie troche o spoleczenstwie to nie beda powstawzc rychy narodowe,musixie przyjac do wiadomosci,ze RN to wasze dziecko

 • herr7

  Oceniono 32 razy 2

  Bartek-zamordysta jest przeciwko "elementom antysocjalistycznym"? Zapomniało bydlątko jak cielęciem było? W każdym razie mamy w Polsce demokrację, ale mniej więcej taką jak w Turcji. Czyli wszystko jest dobrze, póki ludzie się, pardon "elementy antysocjalistyczne" się nie buntują.

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 25 razy -3

  A uszy miał ogromne, muskularne, uszami mógłby, gdyby chciał.
  Niepokojące, wręcz fatalne, przedziwne uszy miał ... lalala :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX