"PiS nie dojdzie do władzy. Może wygrać wybory, ale nie skleci rządu"

Mimo coraz lepszych notowań Prawa i Sprawiedliwości senator Marek Borowski jest przekonany, że partia Jarosława Kaczyńskiego nie będzie rządzić. - PiS może uzyskać najwięcej głosów w wyborach. Natomiast sklecenie rządu będzie niemożliwe - mówił w TOK FM. Ale silne Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło blokować wiele projektów.
Sondażowe sukcesy Prawa i Sprawiedliwości oraz zwycięstwo w Rybniku spowodowały, że to partia Jarosława Kaczyńskiego może wygrać kolejne wybory parlamentarne. Rzecznik partii Adam Hofman zapewniał w TOK FM, że PiS jest gotowy do przejęcia władzy.

Ale zdaniem senatora Marka Borowskiego partia Jarosława Kaczyńskiego nie będzie rządzić. - PiS ma w sondażach 26 proc. poparcia, a z takim wynikiem nie dochodzi się do władzy. Oni mogą wygrać wybory, mogą uzyskać najwięcej głosów. Natomiast sklecenie rządu będzie niemożliwe, bo nie mają zdolności koalicyjnej - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Jednak przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości nie powinni odetchnąć z ulgą. - Bo silny PiS w parlamencie spowoduje blokowanie różnych inicjatyw - np. drogi Polski do strefy euro.

Złe pomysły

Prawo i Sprawiedliwość ma już gotowy plan rządów. Szykuje m.in. krucjatę przeciwko hipermarketom. Wzorem dla PiS są Węgry Victora Orbana. - Różnica między Polską a Węgrami jest taka, że Orban podporządkował sobie trybunał konstytucyjny. I może robić wszystko. A Polska jest krajem demokratycznym, gdzie TK nie jest podporządkowany rządowi. Wprowadzanie dodatkowego podatku dla jednej dziedziny gospodarki jest ewidentnie niezgodne z konstytucją. To naruszanie równych praw w gospodarce - uważa senator Borowski.

Zdaniem polityka równie złym pomysłem jest zakaz handlu w niedzielę, który zaproponowała grupa posłów z PO, PiS, PSL, SP. Jak przekonywał senator i były minister finansów, Polski nie stać na taki krok.

Więcej o:
Komentarze (17)
"PiS nie dojdzie do władzy. Może wygrać wybory, ale nie skleci rządu"
Zaloguj się
 • mitexmitex

  0

  Dajcie władzę dla PiSu już 6 lat mało zarabiają , ZBAWICIEL jest biedny trochę się odkuje i po 2 latach ponownie odda władzę

 • anna22290

  Oceniono 6 razy 4

  PIS to koszmarna ZACOFANA PRYMITYWNA BANDA ale Polacy sa tez zmeczeni wladza PO ktora niestety jest w coraz gorszym stanie a alternatywy nie ma zadnej innej ,jezeli PIS doszedlby kiedykolwiek do wladzy to zniszcza Polske niestety ; madry Polak po szkodzie ; nadal jest aktualne a jak widac po rosnacej popularnosci PIS-u to Polacy lubia sami sie unicestwiac

 • nedlog123

  Oceniono 1 raz -1

  Mogli by w tym tok fm, skoro już nagrywają ludzi przy użyciu kamery, postarać się o jakieś lepsze światło bo to co jest teraz to jakaś żenada.

 • errdos113

  Oceniono 2 razy 0

  W grupie zdecydowanych wyborców PiS ma więcej niż 26% i obecnie jest bez wątpliwości na czele sondaży. Ale czy to się utrzyma?

  niepewnesondaze.blogspot.com

 • m.arco

  Oceniono 3 razy -3

  Wystarczy,że z parlamentu wyleci SLD, i patologiczny Palikot a w zamian w parlamencie znajdą się partie o obliczu konserwatywnym jak Solidarna Polska, i wraz z PSL-em po PO- przejściach może z PiS-em utworzyć rząd. Dosyć wmawiania ludziom, że nie ma alternatywy dla rządu komuchów i hochsztaplerów. Trzeba odsunąć to towarzystwo wzajemnej adoracji, grupę trzymającą władzę od koryta i zwalczyć nawet brutalnie korupcję.

 • jamj

  Oceniono 1 raz -1

  Cenzorkowi zdrowia życzę. Uduś się cwe..lu.

 • jamj

  Oceniono 12 razy 8

  PiSowszczykom z kaczopedziem na czele na władzy nie zależy. Im zależy na mocno uzasadnionej społecznie (wynik wyborów) opozycji. Te kur.w iątka tyl;ko mącić potrafią i mętna woda jest żywiołem tej kaczodupiej swołoczy,

 • dreamdre

  Oceniono 11 razy 5

  Po co w ogóle rozważać taką OCZYWISTĄ OCZYWISTOŚĆ ..

  A dwa - PiS wcale nie ma lepszych wyników, jak to teraz pokrzykuje każdy Błaszczak czy Fochman. Ma dokładnie takie same, jak zawsze, czyli 1/3 Polaków (znaczy się Obywateli Wolaków) nadal tkwi we mgle.

 • harimau666

  Oceniono 3 razy -1

  jakiego rządu?
  chyba nierządu:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX