Najnowszy sondaż: PO o 5 pkt proc. w dół, PiS znowu na prowadzeniu

PO przegrywa z PiS w kolejnym sondażu wyborczym. Według badania Millward Brown na Platformę zagłosowałoby 26 proc. potencjalnych wyborców, na PiS - 30 proc. Z sondażu wynika także, że poza SLD, Ruchem Palikota oraz PSL do Sejmu wszedłby też Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.
Z najnowszego sondażu wynika, że gdyby wybory odbyły się w dniach 28-29 maja br., na PiS zagłosowałoby o 3 proc. więcej potencjalnych wyborców niż w kwietniu. Partia ta z poparciem 30 proc. wysuwa się na prowadzenie. Za nią jest PO, która mogłaby liczyć na poparcie na poziomie 26 proc., tracąc w stosunku do kwietnia 5 punktów procentowych.

SLD uzyskałby w majowych wyborach 13 proc. głosów (w kwietniu Sojusz mógł liczyć na poparcie na poziomie 10 proc.). 10 proc. potencjalnych wyborców zagłosowałoby zaś na Ruch Palikota (więcej o 5 pkt proc. w stosunku do kwietnia), na PSL swój głos oddałoby 5 procent ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.). Co ciekawe, do Sejmu weszłaby również partia Janusza Korwin-Mikkego - Kongres Nowej Prawicy - uzyskując 5 proc. poparcia. W ubiegłym miesiącu partia mogła liczyć na głosy 3 proc. potencjalnych wyborców.To już kolejny sondaż, w który PO przegrywa z PiS. Według badania CBOS gdyby wybory odbyły się w połowie maja, na partię Kaczyńskiego zagłosowałoby 26 proc. Polaków. PO traci do partii Jarosława Kaczyńskiego trzy punkty procentowe. W badaniu TNS Polska PiS prowadzi z PO 34:32. Poparcie PiS nie wzrasta jednak kosztem poparcia Platformy, gdyż ci, którzy odeszli z grona wyborców PO, powiększają elektorat wyborców niezdecydowanych.

Więcej o: