Najnowszy sondaż: PO o 5 pkt proc. w dół, PiS znowu na prowadzeniu

PO przegrywa z PiS w kolejnym sondażu wyborczym. Według badania Millward Brown na Platformę zagłosowałoby 26 proc. potencjalnych wyborców, na PiS - 30 proc. Z sondażu wynika także, że poza SLD, Ruchem Palikota oraz PSL do Sejmu wszedłby też Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.
Z najnowszego sondażu wynika, że gdyby wybory odbyły się w dniach 28-29 maja br., na PiS zagłosowałoby o 3 proc. więcej potencjalnych wyborców niż w kwietniu. Partia ta z poparciem 30 proc. wysuwa się na prowadzenie. Za nią jest PO, która mogłaby liczyć na poparcie na poziomie 26 proc., tracąc w stosunku do kwietnia 5 punktów procentowych.

SLD uzyskałby w majowych wyborach 13 proc. głosów (w kwietniu Sojusz mógł liczyć na poparcie na poziomie 10 proc.). 10 proc. potencjalnych wyborców zagłosowałoby zaś na Ruch Palikota (więcej o 5 pkt proc. w stosunku do kwietnia), na PSL swój głos oddałoby 5 procent ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.). Co ciekawe, do Sejmu weszłaby również partia Janusza Korwin-Mikkego - Kongres Nowej Prawicy - uzyskując 5 proc. poparcia. W ubiegłym miesiącu partia mogła liczyć na głosy 3 proc. potencjalnych wyborców.To już kolejny sondaż, w który PO przegrywa z PiS. Według badania CBOS gdyby wybory odbyły się w połowie maja, na partię Kaczyńskiego zagłosowałoby 26 proc. Polaków. PO traci do partii Jarosława Kaczyńskiego trzy punkty procentowe. W badaniu TNS Polska PiS prowadzi z PO 34:32. Poparcie PiS nie wzrasta jednak kosztem poparcia Platformy, gdyż ci, którzy odeszli z grona wyborców PO, powiększają elektorat wyborców niezdecydowanych.

Więcej o:
Komentarze (498)
Najnowszy sondaż: PO o 5 pkt proc. w dół, PiS znowu na prowadzeniu
Zaloguj się
 • pogromca_gamonia

  Oceniono 4 razy -2

  Lista plag i chorób:

  1 stonka ziemniaczana
  2 karaluchy
  3 komunizm
  4 Kaczyński Jarosław
  5 hemoroidy
  6 PiS
  7 syfilis
  8 glupota Melexa-Karskiego
  9 moher pieprzony, cholerna zaraza
  10 Rydzol czyli wcielony Belzebub

 • yarrrr

  Oceniono 5 razy -1

  Nowa Prawica 5%!

 • jozo2

  Oceniono 4 razy 0

  PiS niema co brać skoro kraj zadłużony POuszy POmatoły ogołociły kraj i teraz niewiedą co robić,Tuska należy osądzić i skazać na więzienie za doprowadzenie kraju do ruiny tak jak to zrobiono z byłą premier na Ukrainie

 • a-z2005

  Oceniono 4 razy 2

  Czym G nie chce niepokoić lemingów:
  " Wiaczesław Mosze Kantor, szef Acronu, który jest zainteresowany przejęciem polskich Azotów: Chce Pan powrotu do przeszłości, panie Tusk? Myślę, że nie. W takim razie proszę - spotkajmy się w otwartej debacie telewizyjnej i przedstawmy argumenty za i przeciw. Ja chcę zgody....
  Kwaśniewski był ze mną związany. W jaki sposób? Poprzez projekty humanitarne, razem z nim przygotowaliśmy uroczystości związane z wyzwoleniem 60-lecia obozu w Oświęcimiu. (...) Pytam, komu jak nie swojemu koledze miałem zadać pytanie w tej kwestii? Co mógł powiedzieć Kwaśniewski? "Tak, ale na wszelki przypadek zapytam Bieleckiego." I Bielecki mu powiedział, że nie ma żadnych przeszkód! Tak wygląda prawda, koniec, kropka!..
  Dlaczego Donald Tusk uważa, że ma monopol na decydowanie, co jest dobre dla Polski?
  ....jako przewodniczący Europejskiego Kongresu Żydów, nie mógłbym tego tolerować"

 • jasiekiera

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro Polacy tak bardzo chca PIS-u to powinien on wygrac. Polacy widac potrzebuja zimnego przysznica.:) Inaczej sie nie da.

 • tyberium1111

  Oceniono 2 razy 0

  z Korwinen w sejmie wariatyzacja polkiej polityki będzie następowała jeszcze szybciej.

 • angrusz1

  Oceniono 3 razy -1

  Stagnacja i wysokie bezrobocie jeszcze potrwa z rok .
  Po tym czasie z PO i Tuska pozostanie tylko próchno .

 • migs

  Oceniono 1 raz 1

  votepush.com/p/0zzxCfbV7--0/jak-bys-glosowal-a-gdyby-wybory-parlamentarne-odbyly-sie-w-czerwcu

 • baj62

  Oceniono 2 razy 2

  W zeszłym roku na procesji Bożego Ciała fruwał motyl, w tym roku Korwin -Mike.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX