Lis o Tusku: Ludziom znudziła się już twarz hydraulika

Jakie są skutki polityki "ciepłej wody w kranie" przyjętej przez rząd? - Niezadowolenie wyborców jest gwarantowane. To strategia pozbawiona jakiejkolwiek misji - stwierdził Wiesław Władyka z "Polityki" w Poranku Radia TOK FM. - Mieszkańcom znudziła się też twarz hydraulika - ocenił pozycję premiera Tomasz Lis.
Właśnie mija 10 lat, odkąd Donald Tusk objął szefostwo Platformy Obywatelskiej. Teraz - po wielu sukcesach, zwycięstwie w dwóch kolejnych wyborach parlamentarnych - jego partia jest w kryzysie. Pojawiają się pierwsze sondaże, w których pierwszy raz od miesięcy PiS ma większe poparcie niż partia rządząca. Coraz częściej mówi się, że Platforma stała się partią bezideową, czego wyrazem jest słynna polityka "ciepłej wody w kranie" (polityki bez odważnych reform, bez niepopularnych decyzji).

- Dziś to partia bez busoli - przyznał w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Jego zdaniem politycy PO nie mają wspólnej wizji kierunku."Mieszkańcom znudziła się twarz hydraulika"

- Prawdą jest, że cała ideologia PO, która została sprowadzona do ciepłej wody w kranie, jest antymisyjna - przyznał Wiesław Władzyka. I to ma swoje konsekwencje. Zdaniem publicysty "Polityki", gdy pomysły rządu sprowadzane są do codziennych problemów, społeczne pretensje "ograniczają się do tego pułapu". - Dlaczego woda nie jest dostatecznie ciepła, dlaczego kran cieknie. Zaczyna się rozliczanie rządu. Tutaj rachunek nigdy nie może być pozytywny, ludzkie niezadowolenie jest gwarantowane - tłumaczył Władyka.

- Mieszkańcom znudziła się też twarz hydraulika - stwierdził Tomasz Lis, naczelny "Newsweeka". - Mam wrażenie, że kolegom w PO też się znudziła. To jest problem - dodał Żakowski. Lis podkreślał, że w PO nie ma jednak alternatywy dla Tuska. - Jeśli Tusk straci tę partię, nastąpi absolutna dezintegracja - stwierdził szef "Newsweeka". A Schetyna? - On tej partii nie pozbiera - ocenił Lis.

Gospodarka i śmieci, głupcze!

Dlatego, zdaniem publicystów, Tusk powinien zmienić akcenty w rządzie. - Czym się powinien zająć? Gospodarką - tłumaczył Lis. Jego zdaniem rząd pogrążyć może nie Jarosław Kaczyński, a... śmieci. - Będziemy mieć gigantyczny problem. Nie wiem, czy to się rozejdzie po kościach - wskazywał naczelny "Newsweeka".

Czy jednak sytuacja Tuska faktycznie jest tak dramatyczna? Niekoniecznie. - Gdyby wziąć w nawias Niemcy i kanclerz Merkel, notowania Tuska po sześciu latach rządzenia, na tle notowań Camerona, Hollanda, Rajoya, premier Danii, są świetne - podkreślił Lis. - Tusk w połowie drugiej kadencji ma problemy, które jego poprzednicy mieli w pierwszej kadencji - przyznał Żakowski.

Więcej o:
Komentarze (30)
Lis o Tusku: Ludziom znudziła się już twarz hydraulika
Zaloguj się
 • klara551

  Oceniono 2 razy 2

  Ludziom znudziła się już twarz Lisa opłacana jak za twarz Mony Lizy. Tyle ,że Mona Liza milczy a Lis gada ,gada ,gada. Nie zapominajmy o tym,że lis już był w kurniku ,już witał się z gąska /miał chrapkę na prezydenturę i władzę/ więc ci z którymi przegrał nie mają u niego wysokich notowań.

 • witkosia100

  Oceniono 1 raz 1

  czyzby pan Lis w ten sprytny sposob reklamowal ponadczasowe twarze p.p.Millera,Kwasniewskiego,urbana,za ktorymi u steru wladzy tesknimy-taka jest moja ocena artykulu

 • cyklina-klimkiewicz

  0

  Nie. Raczej media nioe mają o czym pisać. Normalność jest mało nośna medialnie. B.Klimkiewicz.

 • gralfa00aa11

  0

  znudzila sie piana do wrzesniowych wiec i twarz Tuska I Lisa. Kto bardziej szydzi,a kazdy ofiar PRL nie grzybi..cala ich akcja w rownoleglym rozdeptywaniu..A co do twarzy..zerowe kompetencje,Do Nos chmal -la buda la budowac la dom by na platformie tej obywatelowac,Edzia z powiatu z najbardziej zazartych Jankom-owskim..Przed wojna tez nie lica pieknosc wazna przy kolumnie byla..

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 3 razy 3

  << Mieszkańcom znudziła się też twarz hydraulika - stwierdził Tomasz Lis, naczelny "Newsweeka". - Mam wrażenie, że kolegom w PO też się znudziła. To jest problem - >>

  To nie ciepla woda i twarz hydraulika sie znudzila. Macicie w tej wodzie, panie Lisie. Jak zwykle zresztą.
  To drenaz portfeli, zlodziejstwo, partyjniactwo, korupcja, niekompetencja, nepotyzm, POgarda, Rycho-Miro-Zbychy, zegarki, dorsze, szczaw no i ta gorąca milosc wladzy do obywateli sie znudzila.

 • iremus

  Oceniono 5 razy 5

  Oni wszyscy zamiast się lansować powinni schować się w kanałach.

 • zoil44elwer

  0

  Pójście w niedzielę na zakupy do galerii handlowej to w/g red żakowskiego przyczyna spadku urodzin(dziura demograficzna)
  Pójście do kościoła w niedzielę(i nie tylko) zaowocuje prokreacyjnie?

 • prezio2

  Oceniono 1 raz 1

  Masz racje , spie...j do kanałów.

 • milorex10

  Oceniono 3 razy 1

  Tusk owszem na hydraulika się nadaje, na Premiera nie za bardzo. Jest dobry jako szef PO, ale w rządzeniu krajem się nie sprawdza. Dba o interesy partii, ale nie dba o cały kraj. Utrwalając polskie patologie z ZUS i KRUS na czele, prowadzi Polskę do zguby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX