Pomaska pomstuje na ołtarz postawiony na środku drogi rowerowej... I burza na Twitterze

"Ołtarz na środku drogi rowerowej... Z przyczepką i dwójką maluchów w środku byliśmy bez szans, hm..." - ten wpis Agnieszki Pomaski na Twitterze opatrzony odpowiednim zdjęciem wywołał burzę. Posłankę PO oskarżono o antykościelne zapędy i poradzono jej, aby następnym razem w takiej sytuacji nie "histeryzowała", tylko zeszła z roweru i pomodliła się z dziećmi.
Pod twitterowym wpisem posłanki znanej z zamiłowania do jazdy na rowerze od razu zawrzało. Komentatorzy podzielili się na tych, którzy pomstowali na brak wyobraźni kościelnych działaczy, i tych, którzy w uwadze Pomaski dopatrzyli się znamion... "antykościelnego hejtu".

"Katotaliban przeszedł w fazę opresji..."

"Faszystowskie ołtarze wyrastają na ścieżkach rowerowych. Katotaliban przeszedł w fazę opresji", "Ponieważ pani poseł ma immunitet, nic nie może jej zatrzymać!" - pisali jedni. "A może wystarczyło się zatrzymać i pomodlić z dziećmi? Nie umarłaby Pani od tego :)", "Otóż modlić się można wszędzie :) Proszę porozmawiać ze swoim proboszczem, wytłumaczy" - pisali do posłanki jedni.

"Warto się modlić tak, aby jednocześnie nie utrudniać życia innym. Wzajemny szacunek. Tylko i AŻ tyle", "Brawo, każdy normalny człowiek by mandat pewnie za to dostał" - odpowiadali im drudzy.

"To ja postawię sobie stolik na środku drogi..."

Niektórzy ostrzegali posłankę, że "jeszcze się ktoś przyczepi, że ma pani obiekcje do Kościoła za Boże Ciało". Pomaska odpowiadała: "Ależ skąd. Po prostu przy najbliższej okazji postawię sobie stolik z ulotkami na środku drogi samochodowej ;-)".

Próby tłumaczenia, że polityk nie chodziło o samą obecność ołtarza, ale miejsce jego postawienia, odbijały się jednak od ściany. Przewodniczącej sejmowej Komisji ds. UE dalej odpowiadały komentarze w stylu tego: "Śmieszne to jest oburzonko na tradycję ołtarzy na procesji znaną Polakom od wieków. Chyba że chodzi o przypodobanie się SLD ;)".

Więcej o:
Komentarze (552)
Pomaska pomstuje na ołtarz postawiony na środku drogi rowerowej... I burza na Twitterze
Zaloguj się
 • pablobodek

  Oceniono 3 razy 3

  Agentów obcego imperium - Watykanu, okupanta Polski - prawo polskie nie obowiązuje.
  Vide - Gocłowski, Bogdanowicz, Rydzyk, Guć, itp, itd.
  Żądam zerwania konkordatu.

 • vandalia

  Oceniono 2 razy 2

  Ołtarz na schodach do Biedronki, z apelem "WEJDŹ ZOSTAŃ" przebija wszystko :)))))

 • trum4n

  Oceniono 1 raz 1

  Dobra, bez jaj. To powinno być jakoś uregulowane z władzami miast, gdzie mają stać te ołtarze a nie że oni je sobie stawiają gdzie chcą. Tak samo jak z trasą procesji...zakładam że ona JEST ustalana z władzami, no chyba że...władze są tylko informowane, przyjmują do wiadomości i nic więcej:D

 • trum4n

  Oceniono 2 razy 2

  No! Nie ma w boże ciało chodzenia po sklepach i jeżdżenia na rowerze, na procesję i ch...! Modlić się! Ale już!

 • szczuras99

  Oceniono 7 razy 1

  Polska to kraj pojebow katolickich .

 • vertigo13

  Oceniono 4 razy 2

  .
  mnie to na takiej sciezce zawsze
  brakowalo „Johnny on the spot”,
  no i prosze, skatol potrafi
  - to taki eureka moment

  pani posel, nastepnym razem siuske
  skrecic bozie chwalac i do pszodu

  :-)

 • kot9999

  Oceniono 5 razy 1

  czarne szatany wszedzie sie panosza

 • lesiu53

  Oceniono 5 razy 1

  Czarny jak zwykle może więcej

 • adax2002

  Oceniono 1 raz 1

  Jak widać nie mozna powiedzieć nie ma na kogo głosować bo powiedzieć głosuję na PO to jakby nic nie powiedzieć trzeba patrzeć na kogo konkretnie się glosuje, bo jest tam i Pomaska i Gowin do koloru do wyboru. A nie zawsze przechodzi pierwsza osoba z listy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX