Wjechali w sam środek tornada. Nagrali niesamowity film

Dwaj Amerykanie sprawdzili, co dzieje się w samym środku tornada. Wjechali tam specjalnie wzmocnionym samochodem. Udało im się zarejestrować wiatr o prędkości 300 km/godz.
Meteorologa Brandona Iveya i filmowca Seana Caseya łączy zamiłowanie do zadziwiających zjawisk przyrodniczych. Wspólnie postanowili nagrać film ze środka tornada. Film, na którym widać, jak potężna jest siła wiatru wewnątrz leja tornada, opublikowali na Yotube.

Do swojego ekstremalnego wyczynu potrzebowali specjalnie wzmocnionego samochodu. Nad jego konstrukcją pracował Casey. Bazą był dodge ram 3500, do którego Casey dodał dwa koła oraz maksymalne obciążenie, które minimalizowało ryzyko porwania pojazdu przez trąbę powietrzną. Wzmocnione auto ważyło ponad 7 ton.

Dzięki takim przygotowaniom Ivey i Casey wjechali w sam środek tornada. Udało im się nagrać film i zmierzyć prędkość wiatru. Zarejestrowali wiatr o prędkości dochodzącej do 300 km/godz. Później wiatr zerwał aparaturę pomiarową.

Więcej o:
Komentarze (9)
Wjechali w sam środek tornada. Nagrali niesamowity film
Zaloguj się
 • atenwolny

  Oceniono 2 razy 0

  no brawo kolego ( kolezanko ) to jest pierwsza tego rodzaju reakcja jaka udalo mi sie znalezc na forum w komentarzach do polskich edycji gazet oraz polskiego radia w szczegolnosci, ktore to rozwniez pozwala sobie na zamieszczanie video klipow a to z Marsa a to innych, z pewnoscia prawami autorskimi bedacymi chronione. Pewnie ze nikt nie placi.. nasz kraj jest dalej dzungla...ech.. pozdrawiam...

 • thadd

  Oceniono 4 razy -4

  Glupota kosztuje.

 • madznun

  Oceniono 7 razy 7

  Piękne to wideło.

 • gralfa00aa11

  0

  nie amor florencki tam,bardziej Corvalis im dalej od srodka ? trzyma ,wsysa os ciszy i wymiatania na zewnatrz ..huraganowo..

 • vomitorium1

  Oceniono 16 razy 0

  "Udało im się nagrać film i zmierzyć prędkość wiatru."
  nauka o tornadach
  poczyniła
  milowy krok

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 35 razy 35

  Co jest na tym nagraniu napisane? Ach tak. Demo video not for broadcast.

  Answer: Any public display of the footage owned by the group of BNVN stringers without a license is considered a copyright violation. If you upload our footage to another web site, use it in a public broadcast or non broadcast display without a license, you will be in violation of the copyright.

  Żeby mieć prawo do zamieszczania tego nagrania w celach komercyjnych a Gazeta niewątpliwie działa z chęci zarobku, należy autorom zapłacić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX