Gowin krytykuje rząd? Zdrojewski: "To samokrytyka. Przez dwa lata był jego członkiem"

- Wszyscy, którzy działają w PO, kierują się dobrymi intencjami - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Bogdan Zdrojewski. - Jednak efekt nie musi być zgodny z intencjami. W tym wypadku nie będzie - mówił minister kultury o ostatnich działaniach Jarosława Gowina. - Jego list to krytyka rządu - zauważyła Janina Paradowska. - I samokrytyka. Gowin był członkiem rządu przez dwa lata - powiedział Zdrojewski.
- Chcę mieć wpływ na PO, a przez to na polską rzeczywistość. PO jest gwarantem normalności i dobrej zmiany w Polsce - powiedział w rozmowie z "Gazeta Wyborczą" Grzegorz Schetyna. - Z tego wywiadu wynika, że Schetyna chciałby wrócić na funkcję sekretarza generalnego bardziej niż zostać szefem PO. To możliwe? - pytała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.

- Mamy do czynienia z sytuacją, w której dwie osoby, czyli Jarosław Gowin i Grzegorz Schetyna sformułowali dwie różne wizje Platformy. Dzień dzisiejszy to spór o to, jak PO ma wyglądać, funkcjonować. W takim sporze trudno o kompromis - przyznał Zdrojewski. - Czyli najpierw ktoś musi wygrać, potem dalej się układać - stwierdziła prowadząca. - Tak mi się wydaje - potwierdził minister kultury.

Gowin krytykuje rząd? "To samokrytyka. Gowin był członkiem rządu przez dwa lata"

Prowadząca pytała o ostatni list Jarosława Gowina do działaczy PO. - To jest rząd do niczego. Tak wynika z listu Gowina. To krytyka rządu - zauważyła Paradowska. - I samokrytyka. Gowin był członkiem rządu przez dwa lata - podkreślił Zdrojewski.

Jednak czy ruchy Gowina szkodzą Platformie, czy też pomagają jej wrócić do korzeni? - Mam wrażenie, że Gowin, który przecież wie, że występuje w partii politycznej, czyli grze zespołowej, wystartował w pewnej sztafecie. Niestety, nie wziął pałeczki i biegnie chyba w przeciwnym kierunku - stwierdził Zdrojewski. - Uzasadnienie jego mocnego wystąpienia jest takie, żeby PO wróciła do korzeni. Nie przypominam sobie, żeby Gowin był w PO, kiedy powstawały jej korzenie. On postuluje powrót do czegoś, w czym sam nie uczestniczył - zauważył minister kultury.

"Platforma była niezwykle bogata, zróżnicowana, niejednorodna. To jej największa siła"

Jaką Platformę widzi Gowin? Konserwatywną światopoglądowo i ostro liberalną gospodarczo. - PO nie była taka w swoich korzeniach - oponował Zdrojewski. I przypominał, że z początku była to nie partia, ale szeroki, społeczny ruch. - Platforma była niezwykle bogata, zróżnicowana, niejednorodna. To jej największa siła - podkreślił gość Poranka Radia TOK FM.

Zdrojewski stwierdził też, że na debaty w PO "nie patrzy pozytywnie". - Pozytywna debata musi być nastawiona na określony efekt i nie może się wiązać z personaliami - stwierdził. Jednak wybory w Platformie to właśnie personalia. - I interesem Gowina jest zniszczenie Tuska - zauważyła Paradowska. - Pani to powiedziała - odparował Zdrojewski. - Nie oceniam intencji. Mam wrażenie, że wszyscy, którzy działają w PO, kierują się dobrymi intencjami. Jednak efekt nie musi być zgodny z intencjami. W tym wypadku nie będzie - podkreślił minister.

Więcej o:
Komentarze (6)
Gowin krytykuje rząd? Zdrojewski: "To samokrytyka. Przez dwa lata był jego członkiem"
Zaloguj się
 • edza4

  Oceniono 1 raz 1

  Taki paradoks świadczy o słabości Tuska w stosunku do faceta ,który już dawno powinien spaść ze schodów, albo wspólnie z Rokitami założyć partię obciachowo OPĘTANYCH.

 • phillip_lee_81

  Oceniono 2 razy 2

  Zdrojewski powinien zastąpić Nowaka bo jest z zawodu kolejarzem,a na film Układ Zamknięty nie chciał dołożyć ani grosza

 • andaraos

  Oceniono 3 razy 1

  "PO jest gwarantem normalności" - powiedział Grzegorz Schetyna

  Trzeba mieć nieźle narąbane, żeby w to uwierzyć. Bo, skoro od wielu lat skazani jesteśmy na wybieranie mniejszego ZŁA, to jakim cudem mniejsze ZŁÓ może być gwarantem normalności?!

  À propos gry zespołowej, p. Zdrojewski.
  Jeżeli drużyna gra chu..wo, to czy nie należało by ją podszkolić, zamiast opluwać tego, który wytyka jej błędy?
  Nie znaczy to, że gra Gowina jest lepsza. On po prostu gra na korzyść klechów - równie chu..wej drużyny.

 • jamj

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawą cechę mają polscy politycy - dopóki w szambie siedzą, nie czują jego smrodu, a ledwie z niego wylecą od razu im się węch wyostrza i dostrzegają odór władzy w całej krasie. Może to kop w doopę tak zmysły wyostrza?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX