Marek Sawicki: Będzie wolna niedziela, to może będzie więcej moralności w polityce

- Nie wiem, czy politycy będą mieli odwagę podjąć mądrą decyzję, ale każdy Polak powinien przynajmniej jeden dzień w tygodniu odpoczywać - powiedział w RMF FM Marek Sawicki z PSL.
Marek Sawicki jest jednym z posłów, którzy opowiadają się za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. - Polak powinien przynajmniej jeden dzień w tygodniu odpocząć. A tak to i pracujący, i kupujący w tym dniu nie odpoczywają - stwierdził.

Marek Sawicki podkreślił, że wolne niedziele byłyby korzystne dla całego społeczeństwa. - To jest troska i o tego, co idzie do sklepu, i o tego, co w nim pracuje. Jeden dzień bez zgiełku i szumu, dzień bycia z rodziną i najbliższymi jest nam wszystkim potrzebny - stwierdził.

Chodzi o ekonomię i moralność

Sawicki opowiada się za zakazem obejmującym wyłącznie sklepy wielkopowierzchniowe. - To nie jest kwestia tylko dnia wolnego od pracy i tylko problem religijny, ale także problem ekonomiczny. To jest także poszukiwanie sposobu na to, jak wspierać małą i średnią przedsiębiorczość - stwierdził. Nie zgodził się natomiast z argumentem, że zakaz handlu w niedzielę to niższe obroty. - Suma wydatków na zakupy się nie zmienia, niezależnie od tego, w ile dni wydajemy pieniądze - powiedział.

Zdaniem Marka Sawickiego zakaz niedzielnego handlu może być też metodą na podniesienie standardów w polityce. - Moralne zasady wszystkim są potrzebne. I może gdyby ta niedziela była po to, żeby się zatrzymać i z rodziną razem pobyć, a nie hasać tylko i wyłącznie za dobrami dnia codziennego, to może i ta moralność w polityce byłaby zdecydowanie lepsza - powiedział, odnosząc się do skandali obyczajowych w PSL.

Więcej w RMF FM

Więcej o:
Komentarze (206)
Marek Sawicki: Będzie wolna niedziela, to może będzie więcej moralności w polityce
Zaloguj się
 • klinemgo

  0

  Chłopek śpi a "kapusta" mu tylko tylko szeleści z państwowych dotacji.

 • user49

  0

  panie Marku, wolne żarty. Będzie wolna niedziela, będzie więcej czasu, żeby pomyśleć, jak załatwić konkurenta z PSL. Po co to wam? Biznes nie znosi próżni. Zamkniecie centra handlowe? Powstaną bazary, targi staroci i pośród nich stragany, na których producenci będą sprzedawać to samo pieczywo, warzywa, nabiał, wędliny, które poprzednio były w supermarkecie. Nie kijem go to pałką, spoko. Ludzie przestają słuchać czarnych. Coraz więcej ludzi ma dosyć spasionego do niemożliwości Dziwisza, pamięta mu Paetza na pogrzebie Kaczyńskich i ma pytania: a może tych panów cos łączy? Nie mogę dalej o tym indywiduum, bo mam odruch wymiotny.

 • tetradrachma

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Sawicki, prościej: im mniej PSL-u w zyciu publicznym tym mniej w nim hołoty ergo więcej moralnosci !

 • koniu800

  0

  i takie skorumpowane buraki rządzą tym krajem, żal

 • koniu800

  0

  mam nadzieję że to będzie gwóźdź do trumny dla tych skorumpowanych świń z pslu

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  mareczek,wez ty chlopino sie za jakas porzadna robote wez ... warzywniak z jablkami otworz albo sex szop ...

 • yarrrr

  Oceniono 1 raz 1

  Odezwał się "moralny" buc, co zwierzęta bestialsko, "rytualnie" chce mordować.

 • tomtg123

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Sawicki, jak pan masz problem z moralnością w polityce to pana sprawa. Jak pan myślisz, że nie robienie zakupów w niedziele panu w tym pomoże - to nie rób pan tych zakupów, przymusu chodzenia do sklepu przeciez nie ma.
  Ale od innych ludzi - wara.
  Jakim trzeba być chamem, panie Sawicki, żeby z powodu kłopotów z moralnością u siebie samego i garstki polityków zamykać sklepy milionom ludzi ?
  Dlaczego cały naród ma płacić za to, że garstka polityków ma ze sobą problem ?

 • kotecka1

  Oceniono 2 razy 2

  Ależ nie Panie pośle, po prostu mając więcej czasu będziecie więcej pili, czyli będziecie teraz częściej robić to, co najlepiej umiecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX