Nowicka: Kwaśniewski miał być liderem, a chce być guru

- Aleksander Kwaśniewski miał być liderem formacji, a okazało się, że chce być tylko jej guru - mówi w wywiadzie dla ?Rzeczpospolitej? Wanda Nowicka.
Zdaniem wicemarszałek Sejmu "inicjatywa Aleksandra Kwaśniewskiego" obarczona jest wadą genetyczną" - Jeśli Europa Plus miałaby odegrać istotną rolę polityczną, to nie dzięki temu, co robi, ale wbrew temu, co robi - mówi w "Rz".

Nowicka uważa, że "sposób powstania tej formacji, jej funkcjonowanie, wysyłanie sprzecznych komunikatów przez liderów, a także ich znikoma aktywność sprawiają, że Europa Plus jawi się jako ugrupowanie o niepewnej przyszłości". - A szkoda, bo społeczeństwo ma dosyć obecnej sceny politycznej, na której rządzi PO-PiS (...) - dodaje Nowicka.

Liderzy Europy Plus przedstawili na początku miesiąca deklarację programową ruchu. - Prezentujemy się jako ruch skrajnie fundamentalnych europeistów, którzy chcą więcej integracji - przekonywali Marek Siwiec i Janusz Palikot, inicjatorzy przedsięwzięcia Europa Plus. Aleksander Kwaśniewski, jeden z liderów formacji, wciąż nie potwierdził swojego udziału w przyszłorocznych eurowyborach.

Więcej o:
Komentarze (55)
Nowicka: Kwaśniewski miał być liderem, a chce być guru
Zaloguj się
 • maxmex

  0

  Guru z butelką w ręku

 • dorik2

  0

  Jak tak dalej pójdzie i ludzie lewicy będą wyłącznie kopać się po kostkach, PO i PiS mają zagwarantowaną władzę na najbliższe 20 lat - raz jedni, raz drudzy.

 • towarzysz.dyrektor

  0

  <, Aleksander Kwaśniewski miał być liderem formacji, >>
  Czego Olek sie nie dotknie, to spieprzy. Pamietacie LiD ?
  Jego bezsporne "magisterskie" kwalikacje predystynuja go na magazyniera w sklepie monopolowym, ale i tak pod scislym nadzorem.

 • dokrocset

  0

  Polejcie Kwachowi bo strasznie blady na tym zdjęciu...

 • stenrw

  Oceniono 2 razy 0

  Pani Wando!
  A może zamiast krytykować zrobić coś samemu? Np. założyć partię?

 • ksks3

  Oceniono 2 razy 2

  Jesteśmy właśnie świadkami upadku kolejnej inicjatywy lewicowej pod nazwą Europa Plus. Inicjatywę rozsadzają sami jej liderzy głupimi wypowiedziami i brakiem spójnego działania. Teraz do nich dołączyła jeszcze Nowicka.
  Wszystkim znaczącym postaciom polskiej lewicy dedykuję powiedzonko marszałka Piłsudskiego, które brzmiało jakoś tak "kury wam szcz... prowadzać a nie politykę robić"
  Pasuje do Was jak ulał !

 • dumlat

  Oceniono 2 razy 0

  Kwaśniewski niech się lepiej zajmie swoja chorobą alkoholową bo z kazdym rokiem będzie gorzej :-) Guru się znalazł a co on rabin jakis jest czy co ???

 • lisowski.piotr

  Oceniono 4 razy 2

  Chcecie mieć tak jak w UK
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13963281,Brutalne_morderstwo_z_uzyciem_maczety_w_Londynie_.html#TRrelSST
  to głosujcie na nich, na socjalistów którzy sprowadzają takich ludzi do europy.

 • kieliszki

  Oceniono 2 razy 2

  Zadaniem Agory jest obrona środowiska Unii Demokratycznej dziś reprezentowanej przez Platformę Obywatelską. Na Agorze pośliznęło się środowisko PZPR, głównym celem ataków teraz są środowiska prawicowe.

  Palikot - to kłopot. Z jednej strony idzie na konfrontację z prawicą tak jak Agora, z drugiej strony nie jest z PZPR. Z trzeciej strony atakuje Platformę spychając ją na prawicowców i z Kwaśniewskim (PZPRowcem) tworzy dla niej poważną konkurencję. Jak go nazwać? Cyrkowiec!

  Artykuł Agory karcący Palikota za to, że ten atakuje KK, to zabawny przykład agorowego skrętu kiszek.

  KK - ostoja środowiska prawicowego jest nonstop atakowany przez Agorę, a tu ci taki Palikot. heh :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX