Trzecia noc zamieszek w imigranckich przedmieściach Sztokholmu

Od trzech dni trwają zamieszki w imigranckich przedmieściach Sztokholmu. W nocy młodzież zaatakowała komisariat policji i spaliła centrum kultury - Nie poddamy się w obliczu przemocy - powiedział wczoraj szwedzki premier Fredrik Reinfeldt. To największe zamieszki w Szwecji od lat.
W nocy grupa młodzieży zaatakowała posterunek policji w Jakobsbergu na przedmieściach Sztokholmu. Uszkodzili budynki dwóch szkół oraz spalili centrum kultury, znajdujące się w zabytkowym budynku. - Spalono też 30 samochodów - powiedział Kjell Lindgren ze sztokholmskiej policji. 8 osób zostało aresztowanych.

Zamieszki trwają od niedzielnego wieczoru. Zaczęły się w miejscowości Husby, gdzie imigranci z krajów arabskich, Turcji i Somalii stanowią ponad 80 proc. mieszkańców, a potem przeniosły się na kolejne przedmieścia. W starciach we wtorek zostało rannych 7 policjantów.

Bezpośrednim powodem zamieszek było zastrzelenie przez policję 69-latka z Husby, który uzbrojony był w maczetę. - Nie poddamy się w obliczu przemocy - powiedział wczoraj szwedzki premier Fredrik Reinfeld. Jednocześnie zaapelował o spokój i przerwanie zamieszek.

Według komentatorów prawdziwym powodem zamieszek jest postępujące rozwarstwienie społeczeństwa szwedzkiego, którego najbiedniejszą część stanowią imigranci. Wśród licznej grupy imigrantów nie udało się rozwiązać problemu biedy i bezrobocia, które jest 3 razy większe niż u rodowitych Szwedów.

Więcej o:
Komentarze (575)
Trzecia noc zamieszek w imigranckich przedmieściach Sztokholmu
Zaloguj się
 • yunek001

  Oceniono 1 raz 1

  Za kilkanaście lat będzie wojna ale tu w europie - wojna domowa - pomiędzy bydłem napływowym a rdzennymi europejczykami!!!!!!!!!!!
  To pewne!!!!!!

 • processor

  0

  Już czwarta noc zamieszek, a na GW ani słowa !!!

 • feurig59

  Oceniono 3 razy 3

  Niektórzy rodacy zbierają już na pomnik Beivika.
  I będą zmieniać oblicze ziemi, tej ziemi, tak jak ich idol - zabijając nieuzbrojone po mleczne zęby , ale "lewackie" dzieci. Chwała bohaterom!

 • stan-1

  Oceniono 1 raz -1

  Nie jestem rasistą, ale widzę na horyzoncie podobne wydarzenia wkrótce i w naszym kraju.

 • misiu_kissen

  Oceniono 4 razy 0

  "Po serii podpaleń mieszkań cudzoziemców w Białymstoku pokrzywdzonych odwiedził minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz bla bla bla "

  to tez muzumanie co nie!!! a nie kulturalni katolicy polacy!!!
  wiec jezeli chcecie topic w baltyku/pobic i wygnac ludzi za to ze jacyc smarkacze podpalili auta
  to co czeba zrobic z tymi polakami co podpalaja domy ?

  www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,13945214,Szef_MSW_ostro_do_skinheadow__idziemy_po_was__Szostkiewicz.html#BoxSlotII3img
  CASE CLOSED A-holes

 • juliusz_l

  Oceniono 1 raz 1

  c0834752.cdn.imgwykop.pl/01uFglO_2FAgnamZT5R1KLIo50GYEu9cdmyc2I22,ow600.jpg?author=chanelzeg&auth=9f43a0ecdf02b047dd447ec22354ef31
  Rozwarstwienie w Szwecji jest najmniejsze na świecie.

  Weryfikujcie takie bzdury.

 • iurisconsult

  Oceniono 2 razy 2

  Polski sędzia, który wydał haniebny wyrok na polskiego policjanta, którego wysłano z gołymi rękoma do zwalczania bandytyzmu na ulicach zapewne by skazał szwedzkiego policjanta za strzelanie do człowieka z maczetą, skoro bandyta jeszcze głowy nie obciął. Skazałby także angielskich policjantów, że strzelali do bandytów, skoro ci głowę maczetą już obcięli. Kłania się polski bandytyzm sądowy jak ws ZOMO w kopalni Wujek, czy ws Nangar Khel. Funkcjonariusze resortów siłowych są od stosowania siły. Są po to, ażeby bić i zabijać. Jeżeli wysyła się ich do akcji, to nie można ich karać za to, że nie lekceważą zadań dla których ich tam posłano. Efekt jest taki, że policja i prokuratura ostentacyjnie nie wykonują swoich obowiązków. Policja spóźnia się na interwencje, robi wszystko, azeby zniechęcić do złożenia zawiadomienia o przestępstwie. Prokuratura zaś, gdy pokrzywdzony zdecyduje się na heroizm zwrócenia się po pomoc do organów państwa, to odmawia wszczęcia, albo umarza postępowanie (z powodu braku danych, z powodu znikomej szkodliwości, czy nie wykrycia sprawców). Ostatnio prokuratura nawet się nie zniża do odmowy wszczęcia, czy do umorzenia. Wszak na to można się zażalić. Prokuratura bawi się w "milczenie władzy". Po prostu nic nie robi. Przełożeni pomocników i popleczników złoczyńców też się bawią w ślepych i głuchych, którzy nie wiedzą i nie widzą, jaki koń jest. Jednocześnie mają odwagę pobierać wynagrodzenia wyraźnie w polskich warunkach zawyżone. To nie tylko skandal i czyn przestępczy. Gorzej, to jest niemądre - wypłacać tak wysokie wynagrodzenia, że potem 75% od nich daje 6.000 zł/mc (bez wieku emerytalnego i bez wysługi lat; tak np prok. Przybył, a u prok. Święczkowskiego ta emerytura wynosi 14.000 zł/mc). Dla policjanta, czy prokuratora wystarczy znajomość prawa. Dlaczego jednak w Polsce nie wyedukowany i nie erudowany młody człowiek, li tylko z wykształceniem prawniczym - bez żadnego doświadczenia zawodowego i bez doświadczenia życiowego zostaje praktycznie dożywotnio sędzią. W PRL była chociaż demokratyczna zasada, że sędziowie są wybieralni (nie stosowana). W III RP nie ma nawet chociażby zasady wybieralności sędziów (ciekawe dlaczego). Policjant jest naprawialny. Prokuratorzy i sędziowie nie. Wystarczy wprowadzić kodeks karny funkcjonariuszy publicznych i zatrudnić dwa razy więcej prokuratorów i sędziów za połowę ich dotychczasowych stawek - i tak będą nadal zbyt wysokie. To nie funkcjonariusz ma się bać polskiego prokuratora i polskiego sędziego, a bandyta. Jest na odwrót. Największy bandytyzm jest dzisiaj tam, gdzie jednostka miałaby prawo oczekiwać ochrony. Co się musi jeszcze zdarzyć, ażebyśmy odzyskali dla praworządności wymiar sprawiedliwości.

 • koniu800

  Oceniono 4 razy 2

  tak tak nie chciało się brać polaków do roboty to teraz będą mieli dżihad debile

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX