Władysław Serafin przelał na prywatne konto 3 mln zł z dotacji. "Zwrot pożyczki"

Władysław Serafin, prezes największej organizacji rolników w Polsce i polityk PSL, w ciągu czterech lat miał przelać sobie 3 mln zł z dotacji z Ministerstwa Rolnictwa. Tłumaczył, że w ten sposób zwraca sobie pożyczkę, której w 2008 r. udzielił związkowi kółek rolniczych - informuje "Rzeczpospolita". Śladu po tej pożyczce nie ma ani w jego oświadczeniach majątkowych, ani w dokumentacji związku.
Władysław Serafin twierdzi, że w 2008 r. udzielił zarządzanej przez siebie organizacji 3 mln zł pożyczki. "Rzeczpospolita" dotarła do dokumentów, z których wynika, że polityk PSL nigdy nie wykazywał tak wysokich dochodów ani oszczędności, spłacał natomiast kredyty i miał zajęcie komornicze.

Skąd się wzięły miliony?

Serafin argumentuje, że pożyczka pochodziła ze środków, jakie uzyskał ze sprzedaży Janowi Wejchertowi części swojej ziemi z przeznaczeniem na pole golfowe. Miał za to otrzymać 3,5 mln zł. Transakcję potwierdza rzeczniczka ITI. Nie ma jednak dokumentów wskazujących ,że rzeczywiście część tych pieniędzy Serafin pożyczył kierowanej przez siebie organizacji.

Polityk jako dowód prezentuje umowę pożyczki datowaną na 2008 r. Została ona jednak zarejestrowana notarialnie i zgłoszona do urzędu skarbowego dopiero w tym roku, już po kontroli resortu. Informacji o jej zawarciu nie było też w oświadczeniach majątkowych Serafina. Co więcej, o pieniądzach pożyczonych przez Serafina nie wie nic skarbnik kółek rolniczych. - Nie widziałem przelewów, a musiałbym je zauważyć - mówi.

Więcej w " Rzeczpospolitej"

Więcej o:
Komentarze (170)
Władysław Serafin przelał na prywatne konto 3 mln zł z dotacji. "Zwrot pożyczki"
Zaloguj się
 • kluska11

  Oceniono 1 raz 1

  Wyjątkowy palant, aż się wierzyć nie chce
  Choć z kolei, ktoś mu na to pozwalał

 • antonistrzelczyk

  0

  Nic dodać, nic ująć, oni sobie zawsze poradzą czy to w stolicy czy w stanicy (czytaj w gminie...) i nie ma nat rady, natomiast w głębokiej pogardzie i lekceważeniu mają biedę, biednych i bezradnych, między innymi również dla tego, że im na to pozwalamy i ich tolerujemy...

 • louisciffer

  0

  Przeleje wszystko na rodzinę i się kilim.

 • louisciffer

  0

  Mam nadzieję, że schudnie jak Andrzej Full Wypas Pęczak.

 • fiut-filut

  Oceniono 2 razy 2

  Szczekacie, a to wrażliwy facet i z rozpaczy powiesi się. Będzie wam głupio.

 • josif47

  0

  To zlodziej ! ktoremu sie nie udalo. A ilu jest burakow ktorym udala sie kradziez ?....Wielu...

 • wmc-33

  Oceniono 2 razy 2

  Program PSL w jednym zdaniu prostym: zajebać ile wlezie.

 • mok999

  Oceniono 2 razy 2

  Bandytów i złodziei kiedyś się wieszało na placu w centrum miasta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX