Frasyniuk: Krzywonos palnęła głupstwo, ale Wałęsa niszczy sam siebie

Władysław Frasyniuk w programie Moniki Olejnik skrytykował uczestników sporu, jaki toczy się wokół słów Henryki Krzywonos. Powiedziała ona, że realnym przywódcą strajku był Bogdan Borusewicz, na co nerwowo zareagował Wałęsa. - Ona palnęła głupstwo, ale Wałęsa niszczy sam siebie - powiedział Frasyniuk. Dostało się też Borusewiczowi, który ?powinien zareagować?.
- Nie będziemy zmieniać historii, dobrze wiemy, że przywódcą strajku był Lech Wałęsa - zaczął Frasyniuk. Następnie nazwał "palnięciem głupstwa" słowa Henryki Krzywonos, która w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" powiedziała, że realnym przywódcą strajku w stoczni był Bogdan Borusewicz.

Frasyniuk wyraził też żal do Bogdana Borusewicza, że ten "nie przeciął tej sprawy". - Zaspał, zabrakło mu refleksu. Powinien zareagować, kiedy wypowiedź pani Krzywonos stała się publiczna. Powinien powiedzieć: "Nie będę zmieniał historii. Lech Wałęsa był przywódcą". Frasyniuk także i słowa Wałęsy wobec Borusewicza nazwał "głupimi i obraźliwymi". Chodziło o list otwarty, który opublikował były prezydent. Napisał on m.in. do Borusewicza: "Na strajkowaniu praktycznie znałeś się jak wół na gwiazdach".

Wałęsa nie bez winy

Jednak Frasyniuk u Olejnik zaatakował też Wałęsę. - Współczuję Wałęsie. Jest on od 20 lat samotnym człowiekiem. Ciągle zmaga się z tą swoją historią Bolka. Cały czas czuje się zaszczuty. Kiedy jest zapraszany do telewizji, to nie słucha pytań, tylko reaguje podświadomie, że za chwilę zostanie zaatakowany. Nie rozumie zadanego pytania - powiedział.

Zdaniem Frasyniuka "Wałęsa od 20 lat bije się z własnymi myślami". - To jest samotny, zgorzkniały człowiek. To jest przerażające, że taka historyczna postać, człowiek pokroju Piłsudskiego, a być może nawet ważniejszy, bo on tę wolność nie tylko wywalczył, ale i utrwalił, że taka postać niszczy sama siebie - powiedział. Poradził też Wałęsie, by ten zamilkł jak Kaczyński, bo wtedy będzie zyskiwał. Na koniec wezwał byłego prezydenta, by ten uwierzył w siebie. - Lechu, uwierz w to, co zrobiłeś, bądź dumny i szanuj ludzi - zaapelował.

Więcej o:
Komentarze (211)
Frasyniuk: Krzywonos palnęła głupstwo, ale Wałęsa niszczy sam siebie
Zaloguj się
 • swiadek1943

  0

  Moim zdaniem wałęsa do dziś nie rozumie różnicy pomiędzy tym, o co walczyła , a co osiągnęła "Solidarność". Frasyniuk rozumie, ale udaje, że właśnie o takie stołki i taki los dla Polaków chodziło. Krzywonos także komuszy, no bo co innego protestować, a co innego jeść wykombinowany z tego protestu torcik.

 • korcia2000

  Oceniono 2 razy 2

  Zgodę się z Frasyniukiem za wyjątkiem jednego: porównania Wałęsy do Piłsudskiego. Równie dobrze można by zestawić np. Kaczyńskiego z Napoleonem.

 • mirekk55

  Oceniono 2 razy 2

  Czy Frasyniuk coś nie wciągnął, porównując tego Pajaca do Piłsudskiego.Przecież każde żródła mówią że Wałęsa już od wczesnych lat siedemdziesiątych był prowadzony na łańcuszku Esbecji.Kto za takie marne grosze jakie wtedy zarabiał Wałęsa mógł żyć w dostatku z taką liczną rodziną.

 • jwarenn

  Oceniono 3 razy 3

  Pokocham Lecha miłością z 80' jeśli odpowie na kilka dawno zadanych pytań...........
  LIST OTWARTY DO LECHA WAŁĘSY KANDYDATA NA PREZYDENTA RP – ANNY WALENTYNOWICZ :
  Na naszych oczach przeszłość ulega zakłamaniu i manipulacji. Aby ocalić prawdę, ktoś musi zapytać o fakty. Dopóki jeszcze żyją ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na urząd Prezydenta RP - Lechowi Wałęsie kilku pytań.
  Oświadczam, ze biorę odpowiedzialność za treść pytań i zawarte w nich sugestie.
  Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sadem.
  1.Czy pamiętasz ,jak w styczniu 1971 r. przyznałeś ,ze na zadanie SB dokonywałeś identyfikacji
  uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?
  2.Dlaczego okłamałeś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r. zostałeś dowieziony motorówką
  z Dowództwa Marynarki Wojennej z Gdyni?
  3.Jak godziłeś swoja katolicka moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła Ci publiczne awantury w 1980r.?
  4. 9 grudnia 1980 r. przyznano "Solidarności" pierwsza nagrodę - 30tys. USD. Co z tymi pieniędzmi?
  5.Co zrobiłeś z 60tys. USD nagrody szwedzkiej prasy, którą miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?
  6.Czy mieszkanie przy ul. Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?
  7.W jakiej kwocie Baksik i inni biznesmeni finansowali Twoja pierwsza kampanie wyborcza?
  8.Czy uważasz za właściwe, ze głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?
  9.Czy w 1981 r. byłeś informowany przez Prezydium MKZ, ze M. Wachowski jest kapitanem?
  10.Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie zareagowałeś na jego
  poczynania?
  11.Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed sadem dla nieletnich i sadem rejonowym,
  wymuszając pełną współpracę?
  12.Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5- tygodniowy pobyt z cala rodzina,
  gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?
  13.Czy pamiętasz swoja wypowiedz na Kongresie w USA "lokujcie swoje kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić",
  czy nadal tak sadzisz?
  14.Z jakiej obietnicy wyborczej się wywiązałeś?
  15.Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie Andrzeja Gwiazdy z 1 zjazdu "Solidarności", jak
  wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?
  16.Kiedy spełnisz publiczna obietnice rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródła, bo Twoje książki przyniosły straty?
  Podobnie z obietnica wyjaśnienia stosunków z SB?
  17.Czy nie dość juz kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu
  pytań.

 • wasserski

  Oceniono 1 raz 1

  WŁADEK to jeszcze przędzie jakoś na tych TIRACH I CZY SZOFERY U NIEGO ARBAJTUJĄ na smieciowych

 • jahortus

  Oceniono 2 razy 2

  Niestety tak Walesa jak i Krywonos to zalosne prymitywa.przykre plamy na naszej historii aFRASYNIUK W IMIE PROWADZONEGO INTERESU ZINTECROWAL SIE Z RZADZACA FERAJNA

 • jack20

  Oceniono 5 razy 1

  Ty frasyniuk byles jednym z tych szui okrahghlostolowych wiec stiul pysk

 • baxa

  Oceniono 3 razy 3

  Dla mnie walesa nigdy nie byl autorytetem i nie bedzie.kropka

 • caritas2013

  Oceniono 4 razy 4

  Ostatnio mamy wysyp bohaterów. Rosną, jak grzyby po deszczu.
  www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX