Papież dokonał egzorcyzmu na placu św. Piotra? Watykan zaprzecza [WIDEO]

- Papież Franciszek nie miał zamiaru dokonywać egzorcyzmu, a jedynie chciał się pomodlić w intencji przedstawionej mu osoby cierpiącej - powiedział dziś rzecznik Watykanu, ks. Lombardi. Tymi słowami zdementował sensacyjne doniesienia włoskich mediów, jakoby papież na zakończenie niedzielnej mszy św. miał dokonać egzorcyzmu, czyli odmówić modlitwę w intencji uwolnienia z mocy szatana.
Za tym, że papież Franciszek miał rzekomo dokonać egzorcyzmu, opowiedzieli się w programie telewizji episkopatu włoskiego Tv2000 zaproszeni eksperci. Jednocześnie zapowiedziano, że w najbliższy piątek, w kolejnym programie mowa będzie o walce papieża Franciszka z diabłem.W programie poinformowano, że papież po mszy podszedł do uczestniczących w niej chorych. Gdy podszedł do jednego z chłopców, jego wyraz twarzy miał się zmienić. Z opisu wynika, że Franciszek był skupiony, zamyślony. Wyciągnął ręce, położył je na głowie chłopca i zaczął się intensywnie modlić. Usta chorego miały się szeroko otworzyć, a on sam osunąć się nieco na wózku inwalidzkim. Mimo opinii ekspertów nie ma jednak pewności, czy był to egzorcyzm bądź modlitwa o wyzwolenie z mocy szatana.

Kwestię obecności i działania szatana papież Franciszek porusza od początku swojego pontyfikatu. Na przykład 14 marca, podczas mszy św. z kardynałami w Kaplicy Sykstyńskiej stwierdził: "Kiedy nie wyznajemy Jezusa Chrystusa, to wyznajmy doczesność diabła, doczesność szatana".

Więcej o:
Komentarze (164)
Papież dokonał egzorcyzmu na placu św. Piotra? Watykan zaprzecza [WIDEO]
Zaloguj się
 • lechutek69

  0

  Dlaczego szatan miałby opętać biednego chłopaka na wózku inwalidzkim? Ja rozumiem, że może opętać złego faceta (mordercę, zabójcę, gwałciciela) lub kobietę o podobnym profilu. Ale chłopca, inwalidę na wózku? Boże ty widzisz to bezecne frankowe podejrzenie i nie grzmisz? Franciszek kolejny kandydat na świętego, bo uzdrawia albo usypia: "Usta chorego miały się szeroko otworzyć, a on sam osunąć się nieco na wózku inwalidzkim".

 • jedyny_twardziel

  0

  To z historii Kościoła
  Jest przypadłość dość znana,
  B

 • m.arco

  Oceniono 2 razy 0

  Takie rzeczy się zdarzają. znane są przypadki podobnego skutecznego działania w walce z szatanem Jana Pawła II

 • fuzzybear

  Oceniono 3 razy 1

  No to "riezać" wyznawców szatana - ŚREDNIOWIECZE !!!!!

 • hana.barbara

  Oceniono 5 razy 1

  Jakby PiS rządził to religia byłaby wprowadzona pędzikiem. I to nas niebawem czeka,

 • mlot_na_pogan

  Oceniono 4 razy -2

  Opętanie diabelskie (possesione) - wejście złego ducha w człowieka i zawładnięcie jego ciałem. W pewnych okolicznościach (np. wobec świętości) diabeł manifestuje swoją obecność poprzez agresywne gesty, wulgarność, obrazoburstwo. Może wystąpić m.in. wskutek paktu szatańskiego (dobrowolne oddanie się diabłu), poprzez trwanie w grzechu, wskutek rzucania przekleństw i uroków itd.

 • siqora

  Oceniono 3 razy 1

  @mlot_na_pogan

  zgrywasz się, żeby wywołać reakcję ? :-)) to ci się udało !

  gorzej jeśli myślisz tak na poważnie - to jesteś faktycznie młot,
  z młotkiem się nie dyskutuje, młotkiem wbija się gwoździe w ścianę

 • supertlumacz

  Oceniono 6 razy -4

  To nudne i nieciekawe.
  Co z odwołanym z Lwowa polskim agentem JP2 arcybiskupem Mokrzyckim? Przeniesiony do Wrocławia, to wiem, ale nie mianowany tam metropolitą choć arcybiskup...
  Metropolitą wrocławskim papież Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego we Wrocławiu.
  Czy kardynał Dziwisz ma szanse zostać Naczelnym Rabinem Polski?

 • maxmex

  Oceniono 4 razy -4

  Gdzie jest źródło całego zła?Zachodni kult bez wyżeczeni i wiecznej przyjemości,reklamy to ich szybki pod progowy przekaz .Super moce po hop coli ,ale to mnie rozbawiło.Jak ja wam napędzam te reklamy,moja jedyna moc to kąpletny obiektywizm , ciekawość ,miłość do boga.Jedyne co mi przeszkadza to zachodni kult,może dla tego Madona w jednym z wywiadów ,powiedziała że nie da swojemu dziecku oglądać TV.To działa skutki wszyscy widzimy,tam kontrowersyjne żeczy mają ciekawić.Skutek mamo tato jestem pedrylem,ojcze daj pieniądze, bo twój synek chce iść do kosmetyczki.Czy to jest normalne?Wystarczy kąpiel mydło ,czemu człowiek nie potrafi żyć prosto?Następny kult muszę być inny ,wiedza robi z człowieka unikaty i nie ta od współczesnych błędników raczkójących po ciemku.Wszystko instrukcie zostały przesłane, a uczymy się na błędach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX