Nowak już nie chce 30 mln od "Wprost"

- Żeby być dobrze zrozumianym, wycofam wniosek o zabezpieczenie na tytule - zapowiedział w rozmowie z "GW" Sławomir Nowak. Chodzi o 30 milionów złotych, które tygodnik "Wprost" miał zapłacić jako zabezpieczenie procesu, jaki Nowak wytoczył mu za, zdaniem polityka krzywdzący, artykuł. - Ale z pozwu się nie wycofam, a przeprosiny także będą ich kosztować - dodał Nowak.
- Szkalujące mnie teksty niszczą mnie jako człowieka i polityka - stwierdził minister infrastruktury na łamach "Gazety Wyborczej". - Przecież nie chodzi o 30 milionów dla mnie! Większość środowiska medialnego nie zrozumiała intencji. Żeby być dobrze zrozumianym, wycofam wniosek o zabezpieczenie - zapowiedział.

Jakie zatem były intencje ministra, który zażądał od wydawcy "Wprost" 30 milionów złotych zabezpieczenia? - Jest wiele sygnałów, że "Wprost" ma ogromne kłopoty finansowe. Istnieje ryzyko, że nie będą mieć pieniędzy, by mnie przeprosić - wyjaśnia Nowak. - A ja chcę, żeby przeprosili tam, gdzie to kłamstwo zostało powtórzone: we wszystkich telewizjach, gazetach, portalach - dodał.

Sławomir Nowak chce, by tygodnik "Wprost" przeprosił go za artykuł, w którym padały sugestie, iż minister transportu ma koleżeńskie układy z biznesmenami, którzy zarabiają na kontraktach z rządowymi firmami i doradzają PO. "Wprost" opisał wizyty ministra w najdroższych warszawskich klubach, gdzie bywał zapraszany przez osoby związane z firmą CAM Media, m.in. w ekskluzywnym Prive. Ceny za wieczór spędzony w loży dochodzą tam do 150 tys. zł. Jak zauważa "Wprost", firma Michalewicza zarabia krocie na kontraktach z państwowymi spółkami i instytucjami rządowymi. Jej pracownicy doradzają też Platformie Obywatelskiej.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:
Komentarze (124)
Nowak już nie chce 30 mln od "Wprost"
Zaloguj się
 • aa_6

  0

  Może "Romuś" rzeczywiście podpowiedział mu świadomie źle z tymi 30 mln zł, jak głosi wieść gminna? Słyszałam w tv hipotezę profesora politologii, że R. Giertych jako przyjaciel R. Sikorskiego i gorący zwolennik "talibów" z PO chce doprowadzić do dymisji D. Tuska jako liberała i do osłabienia innych liberałów w PO, do których należy przecież również S. Nowak.

 • kibic_rudego

  Oceniono 4 razy 2

  prokuratura z urzędu powinna oskarżyć Nowaka o szantaż Wprost. i po Ziobrowemu, za dupę do pierdla

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 3 razy 1

  << - Szkalujące mnie teksty niszczą mnie jako człowieka i polityka - >>
  Gogusiu, To ty dokonales auto-destrukcji swoją niekompetencją , wlazidupstwem i nieopisaną wrecz arogancją i brakiem kindersztuby. Nawet "dotkniety geniuszem" nie bedzie Cie w stanie uchronic. Wracaj lepiej do "modelowania" lub podejmij sie tanca z gwiazdami - tam masz lepsze "szanse na sukces".

 • panicyniczna

  Oceniono 5 razy 3

  Czy obywatele również mogą żądać od polityków milionowych zabezpieczeń za niespełnione obietnice wyborcze? W końcu to też forma kłamstwa. Czy przeproszą tam, "gdzie to kłamstwo zostało powtórzone: we wszystkich telewizjach, gazetach, portalach" za kłamstwa: wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, i dróg ekspresowych, zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ, uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą, sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce, podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją, dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć nasze dzieci a dobrze opłacani policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo .... bla...bla...bla...

 • antygazeta.pl

  Oceniono 3 razy 3

  nowak srowak wygląda jak chłopiec z plakatu wykończony złodziejskim trybem życia.

 • kotecka1

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Nowak, poproś Pan o zegarek. To powinno zakończyć wzajemne pretensje.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 3 razy 3

  Top jełop.

 • pro-contra

  0

  Przedprocesowe zabezpieczenie na tytule (a także logo lub znaku towarowego) stosuje się w procesach majątkowych (praw do produktu, licencji, odszkodowania za poniesione wymierne straty finansowe).

  Giertych powinien to wiedzieć, ale uznał, że ta wyłącznie medialna forma zastraszenia, "zmiękczy" Redakcję i w efekcie wymusi przeprosiny.
  Tak właśnie się dzisiaj stało, i Nowak już wie, że odrzucenie przez Sąd zabezpieczenia (???) majątkowego postawi proces w postaci niekorzystnej dla swego wizerunku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX