Ponad milion zł za ochronę Kaczyńskiego. Dlaczego tak dużo? Hofman: A mamy go dać zabić?

- Prezes Kaczyński jest politykiem, do którego codziennie przychodzą pogróżki, co jakiś czas przychodzą jakieś łuski od pistoletu. PO wywołała w Polsce atmosferę szaleńczego ataku na Kaczyńskiego. Musimy go chronić - tłumaczył w TVN24 Adam Hofman wydatki PiS na ochronę prezesa. Pytany, dlaczego partia płaci za firmie ochroniarskiej tak dużo, rzecznik PiS zdziwił się: - A mamy go dać zabić?
"Newsweek" opisał dzisiaj dokumentację finansową PiS za ubiegły rok. Jak ustalili dziennikarze, partia nie szczędzi pieniędzy na ochronę Kaczyńskiego - w 2012 roku zapłaciła za nią 1,1 mln złotych, czyli 90 tys. zł miesięcznie. O sprawę pytał dzisiaj rzecznika PiS Bogdan Rymanowski w programie "Jeden na jeden" w TVN24.

- 90 tys. zł miesięcznie za ochronę to stawka rzadko spotykana. Czy PiS w tej sprawie nie przepłaca? To są przecież środki z publicznych pieniędzy - mówił prowadzący. - Ochrona Donalda Tuska kosztuje dużo, dużo więcej i nikt się nie czepia, że ją ma. Ponieważ lider opozycji tej ochrony nie ma - kiedyś miał, ale decyzją PO została mu zabrana - to my będziemy swojego prezesa chronić - argumentował Hofman.

Hofman: Do prezesa przychodzą pogróżki, jakieś łuski od pistoletu

- Ale dlaczego tak dużo płacicie? - dopytywał prowadzący. - A mamy go dać zabić? Prezes Kaczyński jest politykiem, do którego codziennie przychodzą pogróżki, co jakiś czas przychodzą jakieś łuski od pistoletu. PO wywołała w Polsce atmosferę szaleńczego ataku na Kaczyńskiego. Musimy go chronić - argumentował rzecznik PiS.

- Wszystkie kontrole, które mieliśmy, stwierdziły, że nasze rozliczenia są zgodne z ustawą o finansowaniu partii politycznych. W związku z tym czepianie się, że chronimy swojego prezesa, jest namawianiem do tego, aby obniżyć jego bezpieczeństwo. Już raz tak było: byli politycy i dziennikarze, którzy obniżyli bezpieczeństwo prezydenta Lecha Kaczyńskiego, atakując go wściekle, i doprowadziło to do katastrofy - przekonywał Hofman.

Pytany, dlaczego PiS nie wystąpi ponownie o ochronę BOR-u, Hofman stwierdził: - Jak sobie pomyślę, jak to państwo chroniło śp. Lecha Kaczyńskiego, to wolimy wynająć profesjonalistów.

Więcej o:
Komentarze (339)
Ponad milion zł za ochronę Kaczyńskiego. Dlaczego tak dużo? Hofman: A mamy go dać zabić?
Zaloguj się
 • anna22290

  0

  dla Polski napewno byloby to OSWOBODZENIEM i nalezyta kara za dzialalnosc i w stosunku do ludzi i do swojej ojczyzny

 • wredna2

  0

  Kurcze, co za news wyciągneliscie!

 • wredna2

  0

  Za taki komentarz prezes powinien sie obrazić a hofman wylecieć...Jak to, On, Słońce Wschodu, może być zabity ? Niemożebne...:)

 • wiosna1968

  Oceniono 1 raz 1

  Co za łach.

 • henyk

  Oceniono 2 razy 2

  Gdyby Kaczyński miał czyste sumienie to nie musiałby niczego się obawiać. Widocznie tak nie jest. A gdyby spotkało go coś złego, to nie zostawiłby osieroconych dzieci, żony a do tego zostałby błyskawicznie świętym.

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 2 razy 2

  Tyle kosztuje psychoza.
  Ale psychiatra byłby tańszy. I efekty lepsze.

 • gawron34

  Oceniono 1 raz 1

  Kto dybie na waszego prezesa,chyba wy pisowcy bo dysponuje wielkimi pieniędzmi z naszych podatków.Wypowiedz Hofmana jest ubliżająca wobec większości Polaków.

 • akoan

  Oceniono 1 raz 1

  A mamy go dać zabić ? Nie ,nie ,kto by sobie ręce paprał. Sami to zróbcie.

 • rgosc7

  Oceniono 1 raz 1

  po co ta ochrona? przecież Naród kocha prezesa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX