Carnajew napisał na jachcie kilka zdań. ?Bomby to zemsta za Afganistan i Irak"

Dżochar Carnajew, oskarżony o dokonanie zamachów podczas maratonów w Bostonie, zostawił we wnętrzu jachtu, w którym się ukrywał przed policją, kilka zdań. Napisał, że motywem odpalenia bomb była zemsta za wojny w Afganistanie i Iraku - informuje CBS.
Carnajew porównał także ofiary terrorystycznego ataku w Bostonie do ofiar agresji amerykańskiej w Afganistanie i Iraku. Jego oświadczenie ma być użyte w sądzie.

Młodszy z braci po całodniowym pościgu został namierzony, kiedy ukrywał się w jachcie na tyłach jednej z posesji. Tam właśnie, krwawiąc w wyniku postrzelenia i w obliczu śmierci, zdecydował się na zostawienie wpisu na wewnętrznej ściance łodzi. "Kiedy atakujecie jednego muzułmanina, atakujecie wszystkich" - miał napisać Carnajew. Tak zdecydowana deklaracja może okazać się niezwykle pomocna w prowadzonym przeciwko niemu śledztwie.

Grozi mu kara śmierci

Dżochar Carnajew jest podejrzany o przeprowadzenie - wraz z bratem Tamerlanem - zamachów w Bostonie, w których zginęły trzy osoby, a ok. 180 zostało rannych. 26-letni Tamerlan zginął w strzelaninie z policją w piątek rano, a 19-letni Dżochar został ujęty podczas trwającej dobę obławy w podbostońskim Watertown w nocy z piątku na sobotę. Dżochar został oskarżony o stosowanie broni masowego zniszczenia. Postawiono mu też zarzut rozmyślnego niszczenia mienia skutkującego śmiercią ludzi. Postawione 19-latkowi zarzuty uzasadniają żądanie dla niego m.in. kary śmierci czy dożywocia.

Pod koniec kwietnia został przeniesiony ze szpitala, w którym przebywał od tygodnia, do więzienia w Fort Devens w stanie Massachusetts.Więcej o:
Komentarze (145)
Carnajew napisał na jachcie kilka zdań. ?Bomby to zemsta za Afganistan i Irak"
Zaloguj się
 • stanislaw50

  Oceniono 2 razy 2

  Karol Marks dawno stwierdził, że "RELIGIA TO OPIUM".

 • voiceinthedesert1

  0

  Patentowany głupiec! Zamiast napisać, że jest niewinien i że prawdziwy zamachowiec uszedł, napisał na siebie możliwy wyrok śmierci!

 • dr_bloger

  Oceniono 1 raz 1

  Zabili kilku przypadkowych, niewinnych ludzi.
  Ilu takich ludzi zapłaciło życiem za agresję USA na Irak - pod sfabrykowanym pretekstem?
  Zwycięzców nikt nie sądzi.

 • pipires

  0

  A skąd wiadomo ,że tak napisał, gdy ledwie trzymał się na nogach bliski śmierci, bo walili w niego jak w kaczkę? Czy ktoś tu z piszących był w jego położeniu? Eksperci od gryzmolenia! Czy jako młodszy i "podwładny"miał dużo do powiedzenia i pisania? Wiele nie wiemy. Wiemy tyle, co chcą media? Wierzycie mediom bezgranicznie? Może prawda a może nie? Wiele osób do mediów straciło zaufanie. To narzędzie manipulacji w rękach rządzących .B. bolało mnie gardło, spuchłem , migdały ,40 stop. gorączki i musiałem wyłączyć się z działania . Nawet wrogowie mnie już nie interesowali.Są sytuacje ,gdzie działa odruch samozachowawczy a nie anty zachowawczy .Taki jest człowiek. Co dopiero, gdybym był poważnie ranny!

 • ypsilonplus

  Oceniono 1 raz 1

  Rzeczywiście napis "Kiedy atakujecie jednego muzułmanina, atakujecie wszystkich" oznacza, że to zemsta dokładnie za Afganistan i Irak.
  To chyba "niezależni" kryptolodzy Macierewicza rozszyfrowali z tego zapisu..!?

 • wamal

  Oceniono 1 raz 1

  Poczekajmy jeszcze trochę... fbi udowodni, że był inspiratorem zabicia Abla przez Kaina

 • rympalek11

  Oceniono 2 razy 0

  Co za pierdoły wymyśla ten szmatławiec! Napisał! Zesrał się. Był na skraju agonii. Cały zakrwawiony z przestrzeloną dłonią. Nikt niczego napisanego tam nie znalazł. Poza krwią, wymiocinami i kałem nic tam nie było.

 • rympalek11

  Oceniono 3 razy 3

  Zaraz. A może on chciał pomścić Persów. Dokonał przecież zamachu na maratończyków!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX