Komu może wygadać się Tusk? "Kaczyńskiemu. Gdyby się spotkali jak za starych, dobrych czasów..." [PUBLICYŚCI]

- Ilu osobom Tusk może zaufać? Komu może się wygadać? - pytał w Poranku Radia TOK FM Tomasz Machała, komentując nerwowość i niepewność premiera. - Waha się, zmienia zdanie, wpada w nerwową histerię. Widzi spiski, układy, nie mniej niż Kaczyński - dodał Machała. Zaskakująco podsumował to Michał Szułdrzyński, odnajdując... wspólne cechy Tuska i Kaczyńskiego.
Czy czeka nas zapowiadana od miesięcy rekonstrukcja rządu? - Trudno przewidzieć, co zrobi premier - przyznał w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski. - Może premier nie wie, co zrobić? - zapytał Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

- Nie przypominam sobie członka rządu, który dokładnie wiedziałby, jaką premier podejmie decyzję - wyjaśnił Szułdrzyński. I przypomniał dymisję Jarosława Gowina, którego losy ważyły się do końca. - Tu jest podobna sytuacja. Wszyscy czekają na to, kiedy premier się pojawi i podejmie decyzje. Wydaje się, że pomysł na zmianę pięciu, sześciu osób w rządzie zostanie podjęty na jesieni - dodał.

"Komu Tusk może zaufać? Komu może się wygadać? Jarosławowi Kaczyńskiemu"

Zdaniem Tomasza Machały, szefa serwisu natemat.pl, nie od dziś "znany jest psychologiczny rys działania" premiera. - Waha się, zmienia zdanie, potrafi wpaść w nerwową histerię. Widzi spiski, układy, nie mniej niż Kaczyński, jednak nie komunikuje tego. Z korzyścią dla siebie - mówił Machała. Zauważył też, że grupa osób, z którymi Tusk może konsultować swoje decyzje personalne, jest coraz mniejsza. - Ilu osobom on może zaufać? Komu może się wygadać? - pytał.

- Jest tylko jedna taka osoba - stwierdził Szułdrzyński. - Osobą, która jest w identycznej sytuacji jak on, jest Jarosław Kaczyński. Całkowicie osamotniony, wyrzucił z partii ludzi na swoim poziomie. Gdyby się spotkali jak za starych, dobrych czasów w Juracie... - rozmarzył się dziennikarz "Rzeczpospolitej". - Choć wtedy Tusk spotykał się chyba z Lechem Kaczyńskim. Ale to możliwe za 20 lat - zauważył Machała. - Na promocji wspólnej książki - dodał Szułdrzyński.

- A co będzie robił Antoni Macierewicz? - zagadnął Azrael Kubacki, bloger tokfm.pl. - Będzie rządził - odpowiedział Szułdrzyński. - A Kaczyński z Tuskiem w jednej celi będą pisali wspomnienia - dodał.

"Niesiołowski wrażliwy? To nowa informacja"

- Jeśli Stefan Niesiołowski nas dzisiaj słucha, to będziemy na czarnej liście - stwierdził w pewnym momencie Sekielski. Publicyści skomentowali ostatnie oświadczenie posła, który zrezygnował z prenumeraty "Newsweeka" zdenerwowany "opluwaniem" go przez "grafomana Marcina Mellera". - Niesiołowski ma wyjątkowo cienką skórę, chociaż przez lata zachowywał się tak, jakby wszystkich dookoła można było walić pałką - stwierdził Machała. - Jest wrażliwy. To nowa informacja o Stefanie Niesiołowskim - skonstatował szef natemat.pl.